KFT. megszüntetése


ObudaFan # 2010.12.21. 09:56

Vagy ha nem tudja az APEH tartozást kifizetni, akkor fel kell számoltatni.

ObudaFan # 2010.12.21. 09:55

Végelszámolással lehet megszüntetni, elsősorban egy ügyvéd és egy könyvelő kell hozzá.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.21. 08:41

Olvass vissza!

Mónika01 # 2010.12.20. 16:26

Tisztelt Fórumosok!

Én is a segítségeteket kérem az ügyben ,hogy van a nevemen egy egyszemélyes KFT ami nem folytat semmi tevékenységet.Sajnos Apeh tartozása az van, mivel az elöző társam elfelejtette a 2009-es évet az Apeh fele elkönyvelni stb. Az idén májusban lett egy személyes Kft amit most szeretnék megszüntetni,mivel én mellette bejelentett munkahelyen dolgoztam ahol most költözés miatt kénytelen voltam felmondani. A Munaügyi Hivatalban azt mondták addig nem kapok semmilyen pénzellátást amíg a nevemen lévő ,de nem müködő Kft-t meg nem szüntetem!Mi amegszüntetés menete,mi kell hozzá stb. Segítségeteket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.27. 07:14

Végelszámolás vagy felszámolás kezdeményezése. Előbbiben kötelező az ügyvédi képviselet, utóbbiban erősen ajánlott.

nzozi # 2010.10.26. 18:43

Tisztelt Szakértő!
Nevemen működő kft- szeretnék megszüntetni(igazából nem vagyok jártas a cég ügyekben, családtagom a beleegyezésemmel a nevemre alapitott céget, ill papíron én alapitottam) van adóhátraléka és én vagyok az ügyvezető tulajdonos, de sajnos még cég papírjaim sincsenek nálam. Mi kell ahhoz hogy elinditsam a megszüntetést és ez kb milyen költségekkel jár?
Ha tudna adni olyan elérhetőséget akivel akár személyesen v. telefonon is tudnék értekezni, aki tudna, tanácsot adni ilyen esetben? Hogyan induljak el? Hová forduljak:
Köszönettel
Zozi

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.07. 10:23

Szeretném megszűntetni a céget, minél gyorsabban, mert szeretnék elmenni dolgozni.
A kettőnek nem sok köze van egymáshoz.

ObudaFan # 2010.09.06. 19:50

Ha hátraléka van, és azt nem tudjátok, vagy akarjátok kifizetni helyette, akkor csak felszámolással.

nyco84 # 2010.09.06. 18:26

Tisztelt Szakértő!

Lehet hogy már párszor feltették ezt a kérdést, de én meg teszem újra. Van egy családi tulajdonú kft-nk, nekem mint ügyvezetőnek 50%-a szülőknek pedig 25-25%-a. A Cég már két éve nem folytat tevékenységet, és jelentős adó hátralékot halmozott fel. Szeretném megszűntetni a céget, minél gyorsabban, mert szeretnék elmenni dolgozni. Ez hogyan lehetséges.
Előre is köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.30. 14:41

Nem ügyvéd előtt, és nem kisebbségi tulajdonosként. Taggyűlésen, többségi határozattal.

karrier # 2010.08.30. 13:18

És akkor azt csak egyszerűen ügyvéd előtt mint kisebb tulajdonos kérem a kft. felszámolását? Bocsánat, hogy itt alkalmatlankodok, de Édesanyámat érzelmileg is érinti a dolog, így vele nem lehet érdemben előrehaladni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.30. 13:08

Annyi nincs, de a végelszámolás pénzbe kerül. Viszont elhatározhattok felszámolást is, ha nincs a társaságnak vagyona.

karrier # 2010.08.30. 13:03

Segítséget kérnék:
1997 óta működő lakberendezési kivitelezési kft-t szeretnénk Édesanyámmal megszüntetni. Legalább 3 éve csak az Apeh fele fizetünk, szerintem már nincs is alkalmazottja a cégnek. Alapvető könyvelői hiba miatt nem tudtuk akkor megszüntetni. De sajnos Édesanyám még mindig ugyanott könyveltet. Azonban már annyira ellehetetlenült anyagilag, hogy nem igazán tud létezni sem.
Tényleg nem lehet "csak úgy" megszüntetni egy kft? Ha a tulajdonosok azt akarják? És létezik hogy 500 000 FT a költsége? Ha lemond az ügyvezetői tisztségéről akkor megszűnhet? Én csak pénzzel vettem részt benne, távol is élek tőle, ezért nem látok bele jobban a működésébe, de nem nézhetem tovább, hogy mint egy véres rongyot hurcoljuk a céget évek óta.
Hogy tudnánk megszabadulni tőle?
Köszönöm a segítséget!

guba # 2010.07.07. 13:21

Mert ugye csak a papíron az övé.

Ja, kellett egy jó balek...

Nebetta # 2010.07.07. 09:30

Hát azért nem nyúl a számlához,mert még nem jutott el oda,hogy kivegyen róla.Mert ugye csak a papíron az övé.
Egyébként a főnökéé,és a férjem ilyen rendes ember.Ellenben a főnöke meg elutazott nyaralni,és nem igazán érdekli,hogy nem tudjuk befizetni a törlesztést,se a gyereknek kiváltani a gyógyszert.
A legjobban az dühít,hogy ő nem tud semmit sem csinálni,míg a főnöke felhalmozott a nevére(illetve a cégre)egy csomó tartozást.Tehát mi ebből jól nem fogunk kijönni,én már ezt előre látom.

guba # 2010.07.06. 17:15

Most már ott tartunk,hogy mivel a céghez be is van jelentve mert ott dolgozik a fizetését sem kapja meg.

Meg a munkabéréről.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.06. 16:44

Az nem. De nem arról volt szó, hanem a törzsbetét visszavételéről, meg valami szóban ígért 1%-os jutalék pénztárból kiemeléséről.

guba # 2010.07.06. 15:13

Ha ő az ügyvezető, akkor mondjuk nem értem, hogy mi a probléma a munkabérének a kifizetésével. Az nem sikkasztás.

Nebetta # 2010.07.06. 15:00

Köszönöm a választ.
tehát akkor bemegy holnap bead egy Papirt,hogy szeretne lemondani az ügyvezető tisztségéről,és beadja a felmondását.
Ennyi ha jól értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.06. 14:21

Kft-ből nem lehet kilépni, Nebetta. Az ügyvezetői tisztségről lemondhat illetve a munkaviszonyát felmondással megszüntetheti.

nandy # 2010.07.06. 13:48

A munkáltatója a Kft, nem pedig saját maga! És nem ő az egyetlen tulajdonos (ha az lenne, nyilván nem lenne probléma sem...).

Ezért maradjunk annyiban, hogy nem saját magát perelné, hanem a Kft-t.

Nebetta # 2010.07.06. 13:01

A gond ezzel az,hogy mivel az övé a cég,akkor ő a saját főnöke is,tehát elég érdekes lenne,ha saját magát feljelentené,hogy nem fizet magának.
Hogyan lehet elkezdeni,hogy kiszálljon a Kft-böl és ne legyen se ügyvezető se alkalmazott.
Rajta kívül még négyen vannak a Kft-ben.
Tehát hogyan tudja elkezdeni a kilépést.
A másik kérdés,hogy addig amíg folyik a Kft-böl való kilépése és az ügyvezetői státuszának megszüntetése,elmehet másik helyre rendesen bejelentve dolgozni?
Esetleg munkanélkülit igénye vehet?
Köszönöm a válaszokat.

nandy # 2010.07.05. 14:06

Fel kell szólítani a munkaadót a bér kifizetésére, és ha nem teszi meg, bírósághoz lehet fordulni.

Nebetta # 2010.07.05. 13:03

Értem.De akkor hogyan tudná érvényesíteni a jogait?
Tehát nem tudja kivenni azt a pénzt sem amit elvileg betett,az egész cég az ő nyakában van a felelősséggel együtt,és ő mégsem tud semmit sem ellenne?
tehát akkor nyugodjunk bele,hogy nem kap egy forintot sem?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.05. 12:57

Az sikkasztás lenne.