KFT. megszüntetése


pazs # 2010.06.15. 09:25

Nem, kétszemélyes társaságból nem lehet kizárni senkit. Egyébként az kell hozzá, hogy a kizárandó tag súlyosan veszélyeztesse a társaság működését és céljainak elérését, a többi tag pedig határozatot hozzon a kizárásról és ezután a társaság a határozatban foglalt indokok alapján pert indítson a harmadik tag ellen.
Igen, lehet problémád, ha csődbe viszed vagy nem foglalkozol vele.
Sehogy nem lehet a másik taggal beszélni?

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:15

Csak egy kósza ötlet: még bírósági úton sem kérhetem, hogy kizárásra kerüljön az indokok alapján?

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:14

KBS! Köszönöm a választ. Semmi kiskapu? :-( A kizárásnak mi a feltétele (azon kívül, hogy ne legyen kétszemélyes)?
Ha így van, mit tegyek? Eddig tisztességesen beadtam a bevallásokat, fizettem amit kellett. Csődbe vigyem? Lehet nekem ebből később bármiféle problémám, ha egyszerűen mostantól nem foglalkozom vele?

nandy # 2010.06.15. 09:13

Egyed75:

Ahogy Kbs. írta, végelszámolást kell indítani, tehát első körben ügyvédhez kell fordulni, ő majd tudni fogja a további teendőket. Kb. 100-150 ezer forintos költségre számíts.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.15. 09:07

Azt hiszem, az a kft. megy a levesbe. Kétszemélyes, ezért kizárás nem jön szóba, egyedül még új ügyvezetőt sem tudsz választani.

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:03

Kedves KBS!

Amennyiben tudna érdemben hozzászólni, adna nekem választ a kilépés kft-ből topikban feltett kérdésemre?

Köszönettel:
Tinkerbell

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.15. 08:55

Végelszámolás.

egyed75 # 2010.06.15. 08:44

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megkérdezni, az egyszemélyes kft (Én vagyok az ügyvezetője) hogyan lehet megszüntetni, mi a menete és megközelítőleg melyen költségekkel jár, mennyi időt vesz igénybe. 1 éves a kft. 2010. március 01- től nincs bevétele szüneteltetem (most született a kisfiam 3 hónapos). Nincs tartozás. Kérem segítsen mert a könyvelőm mikor megtudta mit akarok már nem volt olyan segítőkész. Köszönöm a válaszát és segítségét.

izaziza # 2010.06.06. 14:56

Köszönöm a sok értékes információt.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.05. 23:16

Hatályos társasági szerződés, tagjegyzék, mérleg, vagyonleltár.

izaziza # 2010.06.05. 18:20

Köszönöm válaszát. Az ügyvédhez, milyen papírokat kell vinnie a Kft. tulajdonosának?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.05. 05:45

Ennél bonyolultabb. De ha van ügyvéd, az fogja tudni.

izaziza # 2010.06.05. 04:39

Tisztelt Szakértők !

Kft.-t tulajdonos szeretné megszűntetni. 2009.04.17-én alakult. Bevétele 2009-ben és 2010-ben nem volt. Mi a megszűntetés menete? Először az ügyvédjét keresse fel és ott kell kezdeményezni a megszüntetést, majd azután kell az APEH felé jelezni a megszűnést?

ObudaFan # 2010.05.20. 17:12

Zsozsó 07

Ügyvezetőnek lennie kell, de nem feltétlenül van utána járulékfizetési kötelezettség. Más kérdés, hogy a megoldást a cég könyvelőjével egyeztetni kell, mert könnyű eltévedni.

zolt72 # 2010.05.20. 16:38

NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT A KFT JÁRULÉKFIZETÉSSEL KAPCSOLATBAN,DE AZ ÉN HELYZETEM IS ARRÓL SZÓL,HOGY AZ EGYÉNI VÁLLALKOZÁSOMAT JANUÁR 1-TÖL SZÜNETELTETEM,MIVEL TÖRVÉNYILEG MÓD NYILT RÁ ÉS A KFT.MET IS SZERETNÉM SZÜNETELTETNI,MERT FÉLEK,HOGY PÁR HÓNAP MULVA TÖBB SZÁZ EZER FT-OS JÁRULÉKTARTOZÁSOM FOG ÖSSZEGYÜLNI.50% TULAJDONU ÜGYVEZETŐ VAGYOK,DE A CÉGRE NEM TUDOK BEVÉTELT SZEREZNI,AMIBŐL KIFIZESSEM A JÁRULÉKOKAT.SZÁMLÁT AZ UTÓBBI 2ÉVBEN NEM ADTAM KI ÉS NULLÁS ÉVI ZÁRÁST ADTUNK LE.EZ ELVILEG BIZONYITJA,HOGY A CÉG NEM ÜZEMEL,DE NEM AKAROM FELSZÁMOLNI ,EZÉRT KELLENE EGY JOGI TANÁCS ÉS ANNAK A PARAGRAFUSNAK A MEGJELÖLÉSE,AMELY ENGEM A KÉSÖBBIEKBEN EZZEL AZ ÜGGYEL KAPCSOLATBAN SEGITENI FOG.KÖSZÖNETTEL

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 14:22

Valaki megint jobban tudja.

Zsozsó 07 # 2010.05.20. 13:26

Tisztelt Uram,

előző bejegyzésre szeretnék reagálni, tudomásom szerint ügyvezetőt kell tartani, és az után járulékot kell fizetni. Olyan nincs, hogy egy Kft-ben senki után nem fizetnek. Vagyis, ha minden tagnak van valahol munkahelye, akkor itt nem kell.

De nekem nincs máshol munkahelyem, tulajdonos vagyok 50 %-ban, nem kaphatok munkanélküli járadékot és fizetnem kell magam után.

Ezeket jól tudom?

ObudaFan # 2010.05.19. 20:20

Arra nincs, de semmilyen szabály nem kötelezi a céget, hogy bárkit foglalkoztasson, aki után járulékot kell fizetni.

zolt72 # 2010.05.19. 17:00

családi tulajdonu kft,jelenleg bevétel nélkül áll a járulékok,ketyegnek rá,kérdezném van e mod az ideiglenes szüneteltetésre,mert nem szeretném,felszámolni.bevétel 2éve nincs a kft,0 mérleget ad le.számlatömb a mult honapig nem volt kiváltva rá azt is czak azért váltottuk ki mert,el kellett adni a céges autot.köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.19. 15:40

A részletfizetést meg az APEH-től kell kérni.

Zsozsó 07 # 2010.05.19. 15:02

Köszönöm a választ, A kft hogyan kezdeményezheti a felszámolást? mennyibe kerül ez?

Esetleg augusztusra lenne jelentős bevétel, van valami megoldás arra, hogy a Tányát részletekben, később fizetném meg, vagy érdemesebb új vállalkozásban újrakezdeni?

kb 800 ezer tányáról van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.19. 13:15

Add el az üzletrészed, vagy kezdemémyezze a társaság a felszámolást.

Zsozsó 07 # 2010.05.19. 13:08

Tisztelt Jogi fórum!

1992-ben alakítottam kft, ez idáig rendben is voltam, de 2009 közepétől nincs bevételem, teljesen ellehetetlenült a cég. még 2009-ben nyereséges, tartozásmentes cég volt.

Most nem fogom tudni befizetni a Tányát, és az esedékes járulékokat, nem látok kiutat. Nincs jogi végzettségem, korábban kellett volna kapcsolnom, de ez nem segít. Mindig volt valami /ígéret, ezért húzódott a dolog, és most egy vasam sincs se ügyvédre, se adóra, se könyvelőre. megpróbáltam eladni a céget, de én nem tudtam.

Mit tegyek?

ObudaFan # 2010.02.14. 11:16

Végelszámolási eljárást kell lefolytatni. Enneklesz némi illeték és közzétételi költségtérítés vonzata, emellett ügyvédre és könyvelőre lesz szükség.

mazor1 # 2010.02.14. 09:02

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:
A férjem tavaly decemberben alapított az apósommal közösen egy KFT-t. Sajnos nem kellett volna, de már megtörtént.. Most szeretnék megszüntetni a céget, a kérdésem az lenne, hogy ennek mi a módja, és a költségei. Gyakorlatilag ~ 3 hónapot működött a KFT, igen kevés "forgalommal".
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv mazor1