KFT. megszüntetése


nandy # 2010.06.15. 09:13

Egyed75:

Ahogy Kbs. írta, végelszámolást kell indítani, tehát első körben ügyvédhez kell fordulni, ő majd tudni fogja a további teendőket. Kb. 100-150 ezer forintos költségre számíts.

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:14

KBS! Köszönöm a választ. Semmi kiskapu? :-( A kizárásnak mi a feltétele (azon kívül, hogy ne legyen kétszemélyes)?
Ha így van, mit tegyek? Eddig tisztességesen beadtam a bevallásokat, fizettem amit kellett. Csődbe vigyem? Lehet nekem ebből később bármiféle problémám, ha egyszerűen mostantól nem foglalkozom vele?

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:15

Csak egy kósza ötlet: még bírósági úton sem kérhetem, hogy kizárásra kerüljön az indokok alapján?

pazs # 2010.06.15. 09:25

Nem, kétszemélyes társaságból nem lehet kizárni senkit. Egyébként az kell hozzá, hogy a kizárandó tag súlyosan veszélyeztesse a társaság működését és céljainak elérését, a többi tag pedig határozatot hozzon a kizárásról és ezután a társaság a határozatban foglalt indokok alapján pert indítson a harmadik tag ellen.
Igen, lehet problémád, ha csődbe viszed vagy nem foglalkozol vele.
Sehogy nem lehet a másik taggal beszélni?

egyed75 # 2010.06.15. 09:32

Köszönöm a segítséget. Nem egy olcsó dolog. Duplája az alapításnak.

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:36

Pazs!
Rajtam kívül a másik tag a volt barátom, aki kapott 7 év letöltendőt, 7 év közügyektől való eltiltást, s ha csak nem lesz normális pillanata, akkor nem fogja megkönnyíteni az életemet.
Rendben, feltételezzük nem viszem csődbe, továbbra is fenntartom. Viszont nincs aláírási jogom. Hogyan intézhetnék bármit is, ha ő semmiben nem működik együtt?! Dögöljön meg a szomszéd lova is?!

Tinkerbell # 2010.06.15. 09:41

Még egy kósza ötlet. Mi van akkor, ha én a részemből "adok el", bevonok valakit, és akkor már nem kétszemélyes? Így, hogy ő börtönben van (lesz is még) beleszólhat? Tudom, hogy elővásárlási joga van a többsége miatt.
Vagy mi van abban az esetben, ha én kívánok kilépni? Ugyan úgy él az elővásárlási joga, tudom, de mivel erősen akadályoztatva van, így nem áll módjában nagyon ugrálni...
Tudom, hogy mindez sok pénz, egyelőre csak elviekben kérdezem.

pazs # 2010.06.15. 10:05

Tinkerbell, sajnos róka fogta csuka. Ahhoz, hogy egy részét eladhasd az üzletrészedet (és így a cég háromszemélyes legyen és így kizárhassátok a harmadikat), kell az ő hozzájárulása is, mert ehhez taggyűlési (vagy taggyűlésen kívüli) határozat kell, azt meg a 49%-oddal elég nehéz lesz főleg úgy, hogy azt az ügyvezetőnek kellene összehívnia. Az elővásárlási jogot jól tudod.
Miért nem akar együttműködni?
Egyébként kilépni nem tudsz, ez nem olyan, mint egy klub, inkább úgy képzeld el az üzletrészedet, mint egy fél házat, még ha sorsára is hagyod, az ingatlannyilvántartás szerint továbbra is a te tulajdonod. Marad az adásvétel (ki venné meg?) vagy az ajándékozás (ki fogadná el?) vagy az együttműködés.

Tinkerbell # 2010.06.15. 10:20

Pazs!
Így a törzstőke második részletét sem áll módjában befizetni...
Sőt, ha őt kizárják a tisztségekből, ki lesz az ügyvezető?! Köteles vagyok én bármit is vállalni, hiszen én "csak" tulajdonos vagyok?

Tinkerbell # 2010.06.15. 10:33

Melyik a szerencsésebb változat (abban az esetben, ha esetleg beleegyezik a "változtatásba), aminek kicsi az esélye...)

  • ha eladja nekem az üzletrészét (kizárólag papíron), vagy
  • valaki másnak (szintén papíron), vagy
  • elajándékozza nekem,vagy
  • én neki? (függetlenül attól, hogy megtartanám)
ObudaFan # 2010.06.15. 11:05

Azt neked kell tudni, hogy kell-e ez a cég neked, vagy sem.

Tinkerbell # 2010.06.15. 11:20

Azt tudom, szeretném megtartani. Szeretnék felkészülni, hogy mi van, ha nem hajlandó "átadni", vagy be akar tartani....
Egyáltalán így, hogy a közügyektől el van tiltva, kezdeményezhet(ne) egyáltalán bármiféle változtatást van-e aláírási joga pl. bevalláson, bármin, vagy pl. társasági szerződés módosítása esetén?

pazs # 2010.06.15. 12:14

A közügyektől eltiltás a gazdasági társaságok működtetésére nem terjed ki, tehát abban minden folyik tovább, nyilván nehézkesebben, hiszen a fogházból nehezebb irányítani egy céget.
A törzstőkével mi a helyzet? mármint azt olvastam, hogy 500.000,- a törzstőke és a felét fizettétek be és azt is csak papíron, de azt is tudnod kell, hogy amíg nincs az egész befizetve, addig az átruházás (adásvétel vagy ajándékozás) nem jöhet szóba.

Ha nem látja el a feladatát és a leváltásába sem egyezik bele, akkor előbb-utóbb agyon fogják bírságolni, talán ezzel tudsz rá hatni.

Floridai # 2010.06.28. 10:54

Abban kérném a segítséget, hogy tudnék a cégben lévő 50 %-os tulajdonrészemtől megválni.
Több mint, 3 éve mükődö ingatlanközvetítő cég kettős ügyvezetéssel, munkavállalóként vagyok alkalmazásban. Az elmúlt 1 év alatt a társammal való nem jó együttműködés eredményeként / nem fogom a válságra/ 5 Milliós tartozást halmoztunk fel, ebből APEH 2.8 Millió.
A társam azt mondta, adjak 2 Milliót és ügyvédünk előtt szerződés formájában átveszi az 50 %-os tulajdonrészem. Ismerem a szándékait a kapott pénz jól jött, utána dobja a levesbe a céget. Ilyenkor terhel-e valamilyen felelősség? Ez nem olyan , mint amikor a hajléktalannak eladja az ember, és mivel az nem működteti / csődbe viszi/, a felelősség visszaszáll?
A másik verzió, a felszámolás. Melyik jelen esetben a követendő út?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.28. 11:20

Kft. üzletrésztől átruházással (eladással, ajándékozással) lehet megszabadulni. De általában a vevő szokott fizetni.
A felszámolást meg általában a hitelezők szokták kérni.

U.i.: Én már egymillióért átveszem az üzletrészed. A fele pénzt máris megtakarítottad.

ObudaFan # 2010.06.28. 11:55

Viszont ha nagyon nagy a probléma a céggel, akkor az átruházásos módszerrel még meg is alapozhatod a felelősséged.

Floridai # 2010.06.28. 19:49

Akkor mi a teendő, ha szeretnék megválni az 50%-os tulajdonú veszteséges cégemtől?

  1. Megvárni a hitelezőket, és a felszámolást?
  2. Eladni a társamnak 2 millióért/fedezve a fele tartozás rám eső részét/ és átruházni a tulajdonjogot?

Ebben az esetben mennyire vagyok felelősségre vonható utólag? Számviteli fegyelem be van tartva, csak a tartozás áll fenn.

3.Ha egy harmadik személy részére ruházzuk át a céget,akkor milyen jogszabályt és felelősséget vonhat ez maga után?

erre kérem válaszukat. Köszönettel

Gábor123 # 2010.06.29. 07:33

Tisztelt Szakértők!

Egyszemélyes Kft.-vel rendelkezem. Egy biztosító társasággal szerződtem. Jelenleg közel 6hónapja van meg a társaságom, közel 8millió forintnyi bevétellel.
Másba szeretnék belefogni és megszüntetném a kft-met.
Kérdéseim:

  • Kivehetem a pénzt és egyszerűsített végelszámolással megszüntethetem a céget? Vagy érdemesebb eladni?
  • Mi a helyzet ha 1 év múlva jelez a biztosító, hogy megszűnt szerződés után fizessen a cég vissza jutalékot, de a cég már nincs? Nekem kell teljes vagyonommal helyt állni? Beperelhetnek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Gábor

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.29. 07:38

Kft.-t nem lehet egyszerűsített végelszámolással megszüntetni. De eléggé átgondolatlan a kérdésed önmagában is, hiszen a tevékenységi kör változása miatt miért kellene egy társaságot megszüntetni, és újat alapítani? Ez azzal analóg, mintha balra kanyarodás helyett eladod az autót, és veszel egy újat, ami arra áll orral.

Gábor123 # 2010.06.29. 07:45

Másba kezdéssel egy jól fizető önkormányzati állásra gondoltam.

Gábor123 # 2010.06.29. 07:47

Így a kérdésem már valamelyest tisztábbak.
Tehát mi van ha megszüntetem, és mi van a pénzzel?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.29. 07:54

A megmaradó vagyont nem a végelszámolás előtt, nem is annak során, hanem a lezárása után lehet kiosztani. A társaság tartozásaiért a vagyonból részesülő tag 5 évig a kapott vagyon értékéig felel.

Gábor123 # 2010.06.29. 08:09

Köszönöm!

Gábor123 # 2010.06.29. 08:20

Tisztelt KBS!

Ha a kft vagyonával együtt adom el akkor, számomra vonatkozóan milyen kötelezettségeim lehetnek? Esetleg a biztosító felé!

ObudaFan # 2010.06.29. 11:34

Floridai

Az átruházásért csak akkor lesztek felelősek, ha a cég ezek után eltűnik, fantomizálódik, és utána törlésre kerül, és a saját tőkéje 50%-át meghaladó tartozása lesz.