KFT. megszüntetése


pancsoka76 # 2013.07.30. 07:59

Sziasztok!

Elnézést, ha kicsit hosszú leszek, de a köv. problémával fordulok hozzátok:

2009-ben alapított Kft (kezdetben hentes bolt, aztán bezártuk és most internetes kiskereskedelem), amelyben mindössze mi ketten a férjemmel vagyunk tagok (50-50%), a férjem az ügyvezető igazgató, de katonaként főállásban kereső tevékenységet végez, cégünk pedig jelen pillanatban „szünetel” (nem végzünk semmilyen kereskedelmi tevékenységet, csak „áll”), nincs bevételünk, csak kiadásunk, amit tagi kölcsönökkel fizetünk ki. És itt a probléma:
Az elmúlt nagyjából 4 év alatt közel 10 millió forint tagi kölcsönt adott a férjem, mint magánszemély a Kft-nek, de más tartozása a cégnek nincsen. Készleten kb. 800 ezer forint összegnyi méteráru és kész textil termék van. A NAV kb. 600 ezer forint ÁFÁ-val tartozik nekünk (ezt még nem igényeltük vissza).
Teljesen meg szeretnénk szüntetni a kft.-t, mert sajnos nem éri meg tovább így működtetni, de a könyvelőnk szerint ez szinte lehetetlen megoldani úgy, hogy ne kelljen egy vagyont kifizetni, mert ha a férjem lemond a cégnek adott kölcsönökről (és ő lemondana róla, csak szabaduljunk meg tőle), akkor az ajándékozásnak minősül, ami ajándékozási illetéket von maga után (18%), nagyjából 1,8 milliót még fizethetnék az államnak (röhej). És ehhez jönnek még a zárással kapcsolatos egyéb költségek. Ha tovább szüneteltetjük a céget, akkor is a havi banki, könyvelési költségek éves szinten eléri a 2-300 ezer forintot, kidobott pénz, arról nem is beszélve, hogy így bevétel nélkül tovább növeljük a tagi kölcsönök összegét.
A könyvelőnk riogatásként még felhívta a figyelmünket, hogy a cégzárás (akár egyszerűsített végelszámolás esetén is) elhúzódhat akár évekig. Ez valóban így van?
Tényleg nincs más megoldás? Nem tartozik a cég a férjemen kívül senkinek se és még így is több száz ezer forint a cégzárás + illeték???
A könyvelőnk javasolta a cégeladást. Ez hogy működik és milyen buktatói lehetnek (ha vannak)? Van-e lehetőségünk a végelszámolásra úgy, hogy az illetéket ne kelljen megfizetni? Vagy ez esetben csak felszámolási eljárás jöhet szóba? Annak milyen költségei lehetnek?
Olvastam a pótbefizetésről, ez a mi esetünkben szóba jöhet? Mi ennek a módja?
A tagi kölcsönt szeretnénk valahogy megszüntetni, hogy le tudjuk zárni az egészet.

Köszönöm a szíves válaszát.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.29. 13:34

Nem és nem.

rob75 # 2013.07.28. 05:20

üdvözlet mindenkinek!
azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy,van egy cég ami külkereskedelmi tevékenységet folytat,az unión belül és kívül egyaránt.
a cég jelenleg rendelkezik olyan munkavállalóval akinek erre a tevékenységre van szakképesítése.
amennyiben ez a munkavállaló elmegy a cégtől,folytathatja e a cég a külkereskedelmi tevékenységet?
egyáltalán ez a cég folytathat e bármilyen tevékenységet, megfelelő, képzettségű munkavállaló nélkül?
várom mielőbbi válaszotokat.

ObudaFan # 2013.07.24. 08:59

A cég nyilván felszámolással szüntethető meg. Hogy az ügyvezető felelőssége megállapítható-e a tartozásért, az ebből a kérdésből nem állapítható meg. Nem ártana egy ügyvédet felkeresni.

kincsesjeno # 2013.07.23. 22:00

Udvozlom!
Egy csaladtagom nehezhelyzetbe kerulese kapcsan szeretnek kerdezni kft megszuntetesevel kapcsolatban. A kft 2.5 m forint ado tartozassal rendelkezik. Ezt az osszeget a jarulek nem fizetes kapcsan halmozta fel az ugyvezeto. a kft pedig mar evek ota semmilyen tevekenyseget nem vegez. Milyen lehetosegek adodnak az ugyvezeto szamara, ha szeretne rendezni sorait.
Koszonettel: Kincses Janos

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.27. 08:28

Ami minden más tartozással: megszűnik. (Hacsak meg nem állapítják az ügyvezető, tag, volt tag mögöttes felelősségét, de az már egy másik kérdés.)

kurta23 # 2013.06.27. 07:23

Felszámolás után mi történik a NAV -os tartozásokkal? Elpárolog? :)

ObudaFan # 2013.06.26. 10:08

Az 75.000 Ft + ügyvédi munkadíjba fog kerülni.
Persze, törlik az adószámot és megszűnik a cég, ha nem lesz ügyvezetője, csak akkor az az adótartozás könnyen a saját tartozásoddá válhat.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.26. 09:28

Kérhetsz felszámolást. De az sincs ingyen.

kurta23 # 2013.06.26. 08:57

Üdvözlöm!
Cégemet szeretném megszüntetni. Egyszemélyes Kft.
A nav felé van 450 ezer tartozás. (járulékok miatt.)
Ezenkívül semmi más. 1 éve működik.
Sajnos már a könyvelőt és a járulékokat sem tudom finanszírozni.
A kft.-re nincs is szükségem, és költeni sem szeretnék rá.
A tartozás a céget vagy engem terhel?
Mit érdemes tenni vele?
Ha kijelentem magam az gond-e (hogy a tartozás ne növekedjen)?
Így megszűnik-e magától?

Köszönöm!

morpheus133 # 2013.06.25. 13:20

Sziasztok!

Cégemet eladtam tavaly. A könyvelőm höz kapcsolódó kör vette meg. A cégjegyzék alapján meg is történt az átirás.
Az uj cég munka erő közvetitő lett, és több telefon érkezik a volt céges telefonra hogy alkalmazott akar hitelt felvenni. A kiálitott igazoláson, a cég régi cime és a már nem élő adószáma van feltüntetve. Illetve érkeznek ajánlott küldemények is a cég eladás előtti cimére.
Kérdésem:
Lehet hogy néhány hivatal még nem vette észre a cserét?
Ha igen a cégjegyzéken kivül hol lehetne utána nézni?

Köszönöm a segitséget.

ObudaFan # 2013.06.16. 12:04

Van buktató.

Amennyiben az adósnak - a bíróság által jóváhagyott közbenső mérleg (egyszerűsített eljárás esetén pedig a bíróság által jóváhagyott vagyonfelosztási javaslat szerint - a jegyzett tőkéjének 50%-át meghaladó mértékű tartozása van, a hitelező vagy az adós képviseletében a felszámoló kereseti kérelmére a bíróság megállapítja, hogy a felszámolási eljárás megindítását megelőző három éven belül részesedését átruházó, többségi befolyással (Ptk. 685/B. §) rendelkező volt tag (részvényes) korlátlanul felel az adós ki nem elégített kötelezettségeiért, kivéve, ha bizonyítja, hogy a részesedés átruházásának időpontjában az adós még fizetőképes volt, a tartozás felhalmozódása csak ezt követően következett be, vagy az adós ugyan fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben volt vagy nem volt fizetőképes, de a tag (részvényes) az átruházás során jóhiszeműen és a hitelezők érdekeinek figyelembevételével járt el. A felszámoló az ilyen jogügyletre vonatkozó információkról köteles a hitelezői választmányt, a hitelezői képviselőt vagy a hozzá forduló hitelezőket tájékoztatni. A keresetet legkésőbb a felszámolási eljárás jogerős lezárását követő 90 napos jogvesztő határidőn belül lehet benyújtani.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.14. 16:22

:) Érdekes a kérdés, én is kiváncsi vagyok a válaszra.

Egyszemélyes Kft-d van, gondolom.
Szerintem eladásnál pótolnod kell a minimális törzstőkét, Kft tag a törzsbetétje erejéig tartozik felelni.

Egyszerűsített végelszámolással is megszüntetheted. Te magad is lehetsz a végelszámoló.

nyalat # 2013.06.14. 15:19

Tisztelt Mindenki, aki tud tanácsot adni!

A kérdésem a következő:
100%-ig adósságmentes a vállalkozásom.
A törzstőkét az évek óta tartó veszteségesség okán "feléltük". A jelenlegi mérlegünk is veszteséget mutat. Könyvelésünk naprakész, neves iroda végzi.
Ismereteim szerint a felszámolás 100-200.000.-Ft közötti összegbe kerülne, ami NEM ÁLL rendelkezésünkre!
Belefáradtam a harcba, hogy munkát szerezzek, bevételem nincs, ezért úgy gondoltam, hogy eladom az egészet 100.-Ft-ért.

Mi a buktató?

Válaszukat előre köszönöm: Ági

ObudaFan # 2013.04.13. 12:11

laci1954

Felszámolási eljárást kell indítani.

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.12. 16:08
laci1954 # 2013.04.12. 12:30

Kösz és bocsánat a figyelmetlenségért.
Viszont nyilván a felszámolási eljárás is pénzbe kerül:(

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.12. 10:35

Csak egy hozzászólást olvass vissza, egyetlen egyet!

laci1954 # 2013.04.12. 07:19

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Egyszemélyes kft.-ről van szó, lányom 100%-os tulaj, én az ügyvezető, számlán apeh inkasszó, bevétel minimális ( lányom angol tanárként tanít -néha- különböző nyelviskolákban.)
Valahogy szabadulni kellene a cégtől, felfüggeszteni, megszüntetni, nem tudom, mi a megoldás.
Kérem Önt, adjon ötletet.

köszönöm

ObudaFan # 2013.02.22. 10:14

A tartozás a céget terheli, de ha "átadod", akkor könnyen lehet, hogy téged fog. Felszámolási eljárást kell indítani.

Pedro8204 # 2013.02.21. 15:36

Üdvözlöm!

Cégemet szeretném megszüntetni. Egyszemélyes Kft.
A nav felé van 250 ezer tartozás. (járulékok miatt.)
Ezenkívül semmi más. Igazából 2 éve működik.
Sajnos már a könyvelőt és a járulékokat sem tudom finanszírozni.
A kft.-re nincs is szükségem, és költeni sem szeretnék rá.

A tartozás a céget vagy engem terhel?
Mit érdemes tenni vele?
Ha kijelentem magam az gond-e (hogy a tartozás ne növekedjen)?
Így megszűnik-e magától?
Vagy adjam át?

Köszönöm!

Rhino23 # 2013.01.31. 10:34

Nem volt senki felé egy forint tartozásom sem a céggel!
Csak azért vették meg, mert nagy ügyfélkörrel rendelkezett...

ObudaFan # 2013.01.31. 08:03

Ja, leesett.
Szóval az a szabály, hogy ebben az esetben bizonyos körben neked kell igazolni, hogy amikor a céget átruháztad, még fizetőképes volt. Ha a mérlegeket mindig rendben leadtad, akkor ez menni fog.

répatorta # 2013.01.30. 22:56

Üdvözletem!
Nem tudom jó helyre írok-e, de szeretném megtudni mi a teendő abban az esetben, ha egy kft. ügyvezetője börtönben van, nem kft-vel kapcsolatos ügy miatt? Így a kft. nem működik, egyszemélyes kft., ő a tulajdonos, és az ügyvezető is. Nincs beadva bevallás sem, semmi. Nincs, aki átvegye tőle a működtetést.
Köszönöm a választ.
répatorta

Rhino23 # 2013.01.30. 14:39

Én már senki! Az üzletrészem megvette egy úriember, aki nullást ad le, mivel nem jött össze a kezdéshez elegendő pénze!