Fórum cégügyek - társasági jog régebbi elöl     új hozzászólás

Kft. - s kérdések

páratlan1 #   2018.02.20. 12:47

Nagyon köszönöm a választ! Ez számomra érthető volt. Úgy teszek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.02.19. 18:00

A felszámolási eljárásban jó eséllyel hozzá jut a követeléséhez (ha másképp nem, a Bérgarancia Alapból), és akkor meg azért nem pereskedhet az ügyvezetők ellen.

www.kbs-ugyved.hu

ObudaFan # e-mail 2018.02.19. 17:54

Ahhoz, hogy az ügyvezetők felelőssége esetleg és egyáltalán felmerulhessen, végig kell vinni a cég ellen egy felszamolasi eljarast, majd külön perben bizonyítani, hogy a cég fizetésképtelenseggel fenyegeto helyzeteben a hitelezők érdekeinek figyelembe vétele nélkül jártak el.
Szóval előbb próbálj meg inkább egy sima vegrehajtast a cég ellen.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

Immaculata # e-mail 2018.02.19. 14:50

Tudom, engem csak másodjára értenek meg, talán azért, mert eggyel mindig előrébb gondolkozom.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.02.19. 14:40

Nem azt kérdezi, csak kicsit kacifántosan fogalmaz.

Páratlan1, a céggel szemben nyertél pert, nem az ügyvezetőkkel szemben. Ők így nem is tartoznak neked.

www.kbs-ugyved.hu

Immaculata # e-mail 2018.02.19. 12:35

Csak a taggyűlés vonhatja felelősségre.

páratlan1 #   2018.02.19. 11:40

Tisztelt Jogi Fórum!
Szeretném meg tudni, hogy jogerős munkaügyi végzés után a kft 2 cégvezetőjéből az egyik kilépteti magát, tartozik-e felelősséggel. Lehet-e számon kérni rajta a vesztett per költségeit. Megteheti - e hogy elhagyja a süllyedő hajót? A másiknak meg semmi a nevén.
Köszönöm előre is a választ.
Pernyertes munkavállaló

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.19. 11:42

Ptk. Egyetlen társaság sem működhet már a Gt. szerint.

www.kbs-ugyved.hu

lemon # e-mail 2018.01.19. 09:40

A lentebb leírt esetben a végelszámolónak a Ptk. vagy Gt. szabályainak kell lenyilatkozni, hogy nincs jogszabályi akadálya, hogy végelszámoló legyen?

ObudaFan # e-mail 2018.01.18. 15:36

A NAV-ot és a NYUFIG-ot majd akkor kell megkeresni, miután a végelszámolás kezdetét a cégbíróság bejegyezte. Ha nem tért át az új Ptk-ra, akkor a végelszámolás miatt ez már szerintem nem lesz kötelező, de a végelszámolás szemponjából óriási jelentőségét ennek nem látom-

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.18. 12:38

Úgyis ügyvédköteles az eljárás...

www.kbs-ugyved.hu

lemon # e-mail 2018.01.18. 12:25

Ha 2001-ben alapított és utoljára 2012-ben módosított 3 milliós tőkés Kft-t szeretnénk megszüntetni, akkor a végelszámolónak az új Ptk. rendelkezéseinek kell megfelelni vagy a régi Gt-nek? A cég Ptk. hatálya alá helyezése nem történt meg, de ha jól tudjuk,akkor aszerint működik már. Ez így van? Mikor kell a biztosítottak miatt a NAV-ot és NYUF-ot megkeresni?

Rexor # e-mail 2018.01.17. 10:24

"vagy jogosulatlan pénzintézeti tevékenység" tudtommal egyszeri jelleggel, nem üzletszerűen történik és ha gazdaságilag indokolható (pl. jegybanki alapkamat + 5% mindenképpen jobb befektetés mintha lekötné a pénzt egy bankbetétben) ez a veszély nem fenyeget.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.17. 10:01

Vékony jégen jár az ilyesmi. Könnyen lehet belőle a társaságnak okozott kár vagy jogosulatlan pénzintézeti tevékenység. (A munkavállalónak adott munkáltatói kölcsön természetesen kivétel.)

www.kbs-ugyved.hu

Rexor # e-mail 2018.01.17. 09:11

Tudnék-e kölcsönt adni magánszemélynek, vagy akár saját magamnak, mint ügyvezetőnek a Kft pénzügyi vagyonából.??

Tudsz.

MIlyen feltételek, lehetőségek lennének könyvelés részéről ?

Le kell könyvelni mint kölcsönkövetelést.

Kell-e hitelszerződést kötnöm ?

Kölcsönszerződés nem ártana.

Ha igen akkor kell-e hozzá ügyvéd ?

Nem kell.

Mennyi időre adhatom a kölcsönt ?

Amennyire akarod, de kamatot ajánlatos kikötni (minimum jegybanki alapkamat plusz 5 %, egyébként kametekedvezményből származó jövedelmenek minősül).

legyen-e nyoma hogy esetleg havonta , vagy egyösszegben visszafizetésre kerül ?

Igen, a visszafizetésenk nem árt ha nyoma van :).

Erika1955 #   2018.01.17. 07:30

Üdvözlöm.

A kérdésem a következő lenne.
Van egy jól müködő Kft-m. Tudnék-e kölcsönt adni magánszemélynek, vagy akár saját magamnak, mint ügyvezetőnek a Kft pénzügyi vagyonából.?? MIlyen feltételek, lehetőségek lennének könyvelés részéről ?Kell-e hitelszerződést kötnöm ? Ha igen akkor kell-e hozzá ügyvéd ? Mennyi időre adhatom a kölcsönt ? legyen-e nyoma hogy esetleg havonta , vagy egyösszegben visszafizetésre kerül ?

Válaszát előre is köszönöm

ÜDvözlettel.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.12.14. 10:19

Szerintem ezek diszpozitív szabályok. De azért óvatosan. Tudniillik, ha az összeférhetetlenség alól fel is ment a társasági szerződés, az esetleges kártérítési felelősség alól nem.

www.kbs-ugyved.hu

Gianni.hu # e-mail 2017.12.14. 09:59

Elnézést, a Ptk 3:115. §-ra gondoltam az előbbi kérdésnél.

Gianni.hu # e-mail 2017.12.14. 09:57

Összeférhetetlenség azonos főtevékenységű cégek vezető tisztségviselőinél ?

A hatályos Ptk 3:15. § szerint

"(1) A vezető tisztségviselő - a nyilvánosan működő részvénytársaság részvénye kivételével - nem szerezhet társasági részesedést, és nem lehet vezető tisztségviselő olyan gazdasági társaságban, amely főtevékenységként ugyanolyan gazdasági tevékenységet folytat, mint az a társaság, amelyben vezető tisztségviselő. Ha a vezető tisztségviselő új vezető tisztségviselői megbízást fogad el, a tisztség elfogadásától számított tizenöt napon belül köteles e tényről értesíteni azokat a társaságokat, ahol már vezető tisztségviselő vagy felügyelőbizottsági tag.

(2) A vezető tisztségviselő és hozzátartozója - a mindennapi élet szokásos ügyletei kivételével - nem köthet saját nevében vagy saját javára a gazdasági társaság főtevékenysége körébe tartozó szerződéseket."

A régi Gt. 25. §-a lehetővé tette az ettől való eltérést a társasági szerződésben.

Kérdésem az, hogy az Ptk 3:15 § szerinti összeférhetetlenségi szabályoktól is el lehet térni, ha a társasági szerződésben így rendelkeznek?

nonolet # e-mail 2017.10.28. 14:39

Azt, hogy van-e még foglalható vagyona sajnos nem igazán tudhatod....

atish82 # e-mail 2017.10.28. 14:22

Köszönöm a segitséged! Pechemre épp csütörtökön voltam jegyzőnél ,mert lakást vettem. :) átolvastam amit linkeltél és valóban egyszerűbb,mintha űgyvéddel mennék biróságra,nem hallottam még erről,mivel nem volt rá szükségem.

Azért akarom megvárni a testület végét,hogy kapjak olyan hivatalos papirt melyben benne van,hogy nem teljesitett és mivel a gyártó által adott csere szaklapban csak csere szerepel igy rögtön pénzt nem is biztos,hogy követelhetek. Remélem ez is kiterjed odáig,hogy pénzt is követelhetek,elvileg a kellékszavatosságban benne van a visszatérités is.
Olvastam,ha elsőre nem teljesit,akkor ha biroságra kerül mégegyszer 5000 ft plusz egyéb költségek. Mennyire szokott sikeres lenni? A kft nek valószinűleg már nincs vagyona,mivel már nincs üzlete. Errefel kérdem.

nonolet # e-mail 2017.10.28. 11:44

Ne bénázz a testülettel... tojnak rá.

Irány a közjegyző hétfőn és küldd a Fizetési meghagyást.

Az ár+közjegyzőidíj+postaköltségek+stb. teljes összegéről.

5000 Ft-csak megér a kísérlet... 100 ezerért

De a cég hivatalos székhelyét előbb keresd ki!!!
Itt: https://www.e-cegjegyzek.hu/

Olvasmány...

https://www.mokk.hu/…jarasrol.php

atish82 # e-mail 2017.10.28. 06:54

Nonolet

Köszönöm.
Már a békéltetö testületnél van az ügy és elfogadták az email beszélgetés nyomtatványát.
Mivel a kereskedés honlapján csak egy email cim szerepel. A testület már irt nekik levélben is,nekem 22 nap után csak a szokásos sablont küldték,hogy csak 1 év garancia van a termékre,azt elfelejtették,hogy 2014 óta már szavatosság is van
Attól félek,hohy ez a maffia cég már minden vagyonát átiratott stb,mondhatni beleölöm a sok pénzt és nem lesz mit lefoglalni elkobozni. Azért is kérdeztem,hogy egy kft-nek kell e letett vagy bármilyen vagyonnal rendelkeznie ,ha még aktiv a cégszám.
Volt egy másik ugyanilyen ügye is a céggel szemben a testületnek és a meghallgatásokra el se ment a cégvezetö. Levélben dobálgatta,hogy a gyártónak kell rendezni. Az ügy egy év után még folyamatban van. Még a peches helyzet az,hogy 200 km-re lakok a cégtöl.

nonolet # e-mail 2017.10.28. 00:27

atish82

Amíg van létező cég vagy jogutódja...

Addig azon leverheted a szavatosságot.
Akár van boltja, akár nincs már.

1.
Felszólító levél, határidővel tértivevénnyel
a cég cégjegyzék szerinti székhelyére.
http://www.e-cegjegyzek.hu/

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet.
2.
Fizetési meghagyás kibocsátása a közjegyzőnél.
(5000 Ft-odba lesz, kérd ezt is)

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet.
3.
Két eset lehetséges.

• nem mond ellent a meghagyásnak a határidőig

ekkor rákültheted a végrehajtót a cégre
(neked kell a díját előlegezni)

• ellentmond neki

ekkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet

atish82 # e-mail 2017.10.27. 21:06

Akkor ezt,hol tegyem fel?