Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.09.22. 15:18

Extrém esetben még ez sem biztos: :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.21. 21:44

Úgy érted, kell-e lennie munkavállalónak? Nem feltétlenül. De ha működik az a cég, akkor valaki csak végez benne munkát is.

brandon # 2010.09.21. 16:36

Üdvözlet!

Szeretnék egy informatikai Kft-t indtani, kérdésem az lenne, hogy be kell-e jelenteni valakit? Egy induló kft-nél milyen adóvonzatok vannak amelyeket havi szinten fizetnem kell. Mitől függ a fizetett adók mértéke?

Nebetta # 2010.09.18. 11:14

igen az a baj,hogy idáig én sem értettem az egészet,de így más nekem is világos lett a történet.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:)
Elvileg most úgy néz ki hogy minden rendben lesz:),csak idáig a mi értetlenkedésünk miatt látszott nehéznek a dolog.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.18. 10:20

Miért válna egy taggyűlési jegyzőkönyv érvénytelenné az idő múlásától?
Miért lenne köteles bárki aláírni egy valótlan tartalmú szerződést? (Miért lenne valaki köteles szerződni?)
Miért kellene a megbízási szerződéseket az cégbíróságon "átvezetni"? (Mellesleg ahhoz, hogy valaki szerződést kössön más nevében, nem megbízás kell, hanem meghatalmazás.)
Miért az ügyvezetőnek kellene aláírnia az üzletrészt átruházó szerződést?

Egyre kevésbé tetszik nekem ez az ügy, különösen az a része, hogy csepegteted az információt, ahelyett, hogy elmondanád, mi történt, és mi a problémád. Így nem fogunk tudni segíteni.

Nebetta # 2010.09.18. 08:02

akkor elvileg lett egy taggyűlési jegyzőkönyv(amit tekinthetünk adás-vételinek) ami már meghaladta a 30 napot és nem lett bejelentve a cégbírósághoz.Ez így is érvényben van még?
Megyünk az ügyvédhez és alá kell írnunk egy másik adás-vételit az ügyvéd előtt akkor,ez a taggyűlési nem tekinthető érvényesnek?!
Ha az szerepel az adás-vételin hogy 600 ezer névértéken de pénzt nem kap érte az eladó,köteles aláírni?Akkor is ha az ügyvéd előtt történik?És az ügyvéd ezt így ellenjegyzi?Ha nekünk lesz kérdésünk az ügyvédhez akkor neki kell válaszolni a kérdéseinkre,és elkel hogy magyarázza mi is fog történni?
Ha van egy megbízási szerződés,de nem lett átvezetve a cégbíróságon és az alapján írtak alá az ügyvezető helyett szerződéseket az érvényes?
Ha visszaakarjuk vonatni azt a megbízásit(persze csak ha érvényes)akkor hogyan kell?Ha nem is érvényes akkor is vissza kell vonatni?
Ha a megbízási nem érvényes az adás-vételin az szerepel hogy az eladó tisztában van mindennel a céggel kapcsolatban és a cég teljesen per és tehermentes,és aláírja de mindenki tudja hogy ez így nem teljesen igaz,mi lehet a legrosszabb ami történhet.
Tudom hogy kellene egy jó ügyvéd nekünk is(mert ez az ügyvédje lesz a másik félnek,akihez megyünk és a másik fél érdekeit képviseli)csak egyszerűen olyan összegeket kérnek amiket nem mi tudunk kifizetni,viszont szeretnék a legkisebb baj nélkül kiszállni végre ebből az egészből,már ha lehet.
Próbáltuk felvenni a kapcsolatot avval az ügyvéddel akihez menni kell,de többszöri megkeresésünkre sem reagált sajnos.
És ha elmegyek én is az élettársammal az ügyvédhez,lehet az ügyvédnek kifogása ellene,hogy én is ott vagyok?Mondhatja hogy nem mehetek be amíg ők tárgyalnak?
Köszönöm a válaszokat,és a segítséget mindenkinek.

darkrant # 2010.09.17. 18:42

Sziasztok

Nagyon köszönöm s válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 16:31

[bólogat]

bandeeraz # 2010.09.16. 14:44

Hát, egy ügyvédnek semmi köze hozzá, persze, hogyha hipergondos, akkor bekérheti. Mondjuk a megfogalmazáson, meg a konstrukción is sok múlik, de sztem meg lehet úgy fogalmazni egy jegyzőkönyvet, hogy azt adásvételi szerződésnek is lehessen tekinteni.

Nebetta # 2010.09.16. 14:32

Köszönöm a választ.
Igazából azt nem értem,hogy egy másik ügyvéd meg azt mondta,hogy kell adás-vételi szerződés,mert a taggyűlési jegyzőkönyv nem elég.
Lehet az hogy ahány ügyvéd annyiféle értelmezés:)?

bandeeraz # 2010.09.16. 13:54

Ha azt írják a taggyűlés jegyzőkönyvébe,hogy névértéken vásárolják meg a tulajdonrészt,de pontos összeg nincs beleírva akkor az érvényes adás-vételi?

A névérték nekem elég pontos összegnek tűnik. Ha még zsebbe csurran-cseppen valami az irreleváns, érvényes lesz (de továbbra is hangsúlyozom, csak akkor hogyha egy másik tagra történik az átruházás, ellenkező esetben kell egy adásvételi szerződés is írásban).

Mikor kell bejelenteni a cégbírósághoz,hogy a taggyűlésen ilyen történt?(eladta az egyik tag a a részét?)

Változást követő 30 napon belül. Ez esetben a változás napja az a nap, amikor az ügyvezető a változást átvezeti a tagjegyzéken.

mondjuk ha ez a gyűlés egy hónappal ezelőtt volt?akkor annak már meg kellene jelenni a cégbíróságon mint bejegyzés?

Ideje lenne. Az érvényességet ugyan nem érinti, nem kell szívbajt kapni, csak jöhet egy törvényességi felügyeleti eljárást, azt baj lesz, bár nem tragédia.

A megbízási szerződés az pénzügyi és egyéb dolgokra is kitér.
Bár közben volt a cégnél tag váltás,de új megbízási nem jött létre,tehát a régi tagi aláírással ment a megbízási szerződés.Akkor az érvényes?

Nem érinti a megbízás érvényességét a tagváltozás, de (gondolom itt inkább ez a hangsúlyos) az ügyvezető váltás sem. Ha az új üv-nek nem tetszik a megbízott pofája, akkor szépen visszavonja, oszt' jó napot.

gabo998 # 2010.09.16. 13:06

Üdvözlet!

Szeretném megkérdezni hogy szeretnék egyéni vállalkozó leenni.De viszont nem csak egy hanem többféle szolgáltatást szeretnék csinálni mint pl.:építőipar,vendéglő,kisebb üzletek stb.De nekem sajnos nincsen végzettségem.Valamit voltam büntetve.a büntetésem 20 nap közmunka volt már letudtam.Ráadásul BÁR listán is fent vagyok.Szóval aszt szeretném megtudni hogy így mennyi esélyem lehet a vállalkozói engedélyre.
Előre is köszönöm a segítséget!

Nebetta # 2010.09.16. 13:03

Bocsánat elírtam.
Ha azt írják a taggyűlés jegyzőkönyvébe,hogy névértéken vásárolják meg a tulajdonrészt,de pontos összeg nincs beleírva akkor az érvényes adás-vételi?
Mikor kell bejelenteni a cégbírósághoz,hogy a taggyűlésen ilyen történt?(eladta az egyik tag a a részét?)
mondjuk ha ez a gyűlés egy hónappal ezelőtt volt?akkor annak már meg kellene jelenni a cégbíróságon mint bejegyzés?
A megbízási szerződés az pénzügyi és egyéb dolgokra is kitér.
Bár közben volt a cégnél tag váltás,de új megbízási nem jött létre,tehát a régi tagi aláírással ment a megbízási szerződés.Akkor az érvényes?

bandeeraz # 2010.09.16. 12:53

Szeretném megkérdezni,hogyha a Kft ügyvezetője ad egy megbízási szerződést a kft egyik tagjának,hogy járjon el helyette bizonyos ügyekben,akkor azt be kell-e a cégbíróságra vezetni?
Ha igen és ez nem történ meg,mik lehetnek a következményei?

Nem kell, hiszen valszeg csak egy-egy ügykörre szólhat a meghatalmazás, általános jellegű képviseletre nem.

Ha az üzletrészt eladja a tulajdonos,akkor arról kel-e hivatalos adás-vételi szerződésnek lennie?

Igen. Nem hivatalosnak, inkább írásba foglaltnak.

Ha taggyűlés történik akkor arról kell-e mindegyik tagot hivatalosan(tér­tivevényes levéllel)meghívni?

Nem feltétlenül tértivevényesen, de mindenkit külön meg kell hívni.

Ha a taggyűlésen megszavazzák,hogy az egyik tag eladja a tulajdoni részét,és ezt ott le is írják,hogy mennyiért és kinek,és erről más dokumentum nem készül csak a taggyűlés jegyzőkönyve,akkor az hivatalos adás-vételnek minősül?

Nem, nincs ott a másik fél, a vevő aláírása. Kivéve persze, hogyha másik tagnak adja el, akkor már igen, mi legalábbis már csináltunk ilyet.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/40/19781?…

Nebetta # 2010.09.16. 12:28

Szeretném megkérdezni,hogyha a Kft ügyvezetője ad egy megbízási szerződést a kft egyik tagjának,hogy járjon el helyette bizonyos ügyekben,akkor azt be kell-e a cégbíróságra vezetni?
Ha igen és ez nem történ meg,mik lehetnek a következményei?
Ha az üzletrészt eladja a tulajdonos,akkor arról kel-e hivatalos adás-vételi szerződésnek lennie?
Ha taggyűlés történik akkor arról kell-e mindegyik tagot hivatalosan(tértivevényes levéllel)meghívni?
Ha a taggyűlésen megszavazzák,hogy az egyik tag eladja a tulajdoni részét,és ezt ott le is írják,hogy mennyiért és kinek,és erről más dokumentum nem készül csak a taggyűlés jegyzőkönyve,akkor az hivatalos adás-vételnek minősül?
Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2010.09.16. 08:12

Magánszemély alapíthat akkor is, ha egyébként egyéni vállalkozó. Csak tényleg nem biztos, hogy az éri meg.

Dr.Attika # 2010.09.16. 07:58

Egyéni vállalkozó ne alapítson egyszemélyes kft-t. Ott van neki a korlátozott felelősséggel működő egyéni cég, amely ugyanazt biztosítja, mint az egyszem.kft.
Olcsóbb egyszerűbb.

darkrant # 2010.09.16. 07:52

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy ki alapíthat egyszemélyes Kft. -t?
Pontosabban: alapíthat -e magánszemély is vagy csak jogi személy (pl: egyéni vállalkozó) alapíthat egyszemélyes Kft. -t

nandy # 2010.09.13. 11:21

Álláskeresési ellátásra az jogosult, aki az igénylést megelőző 4 évben legalább 365 nap munkaviszonnyal rendelkezik. Az ingyenes ügyvezetőség biztosan nem munkaviszony, mert munkaviszonyban nem lehet díjazás nélkül dolgozni.

tímea78 # 2010.09.13. 08:53

Tisztelt fórumozók!

Szeretném ha valaki tudna konkrét választ adni arra a kérdésre, ha tag vagyok egy kft-ben de az ügyvezetőséget ingyen látom el (mivel a cégnek nincs is bevétele és a tevékenysége is szünetel)nem vagyok alkalmazott egyéb helyen sem.Ebben az esetben jogosult vagyok-e munkanélküli ellátásra addig amíg nem lesz biztosítási jogviszonyom?

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2010.09.11. 09:05

Nincs mit.

bobo0402 # 2010.09.10. 17:43

Tisztelt Obudafan!

Köszönöm a válaszát! Sokat segített!

Köszönettel : Viktória!

ObudaFan # 2010.09.10. 16:31

Igen, megegyezés hiányában a bíróság dönt.

Dr.Attika # 2010.09.10. 15:49

Kedves Titánia!
Adja meg a cégjegyzékszámot. Utánna járok.

Titiána # 2010.09.10. 12:45

nem találtam megfelelő topicot, ezt találtam a legközelebbnek a kérdésemhez.
Ha a neten a cégközlöny oldalán egy cégnél azt látom, hogy felfüggesztve április 7-én és törölve április 8-án, ez lehet 1 nap alatt? Egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában, a tulaja érdekelne, hogy mennyire megbízható, a cégéről ezt látom. Tényleg 1 nap a törlés? Vagy ilyenkor az ő kérésére, saját elhatározásából történik? Ő azt mondja, hogy vállalkozóként dolgozik, de így hogyan...
Megnéztem a cegfurkesz.hu oldalon is a céget, ott pedig még működőként szerepel. Nem értem.