Kft. - s kérdések


Marcsi70 # 2010.09.10. 09:48

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a választ. Ugye ez akkor is érvényes, ha a könyveléssel van probléma és apeh-tartozása van a cégnek? Ha elállok a szerződéstől, azt csak bíróságon lehet elintézni? És ki állapítja meg hogy mennyivel ér kevesebbet a cégem? Ha jól sejtem ha vita van erről, akkor pereskedés lesz a vége? Köszönöm

ObudaFan # 2010.09.10. 09:24

A kft-nek kell kifizetnie, nem neked. Te azt követelheted az eladótól, hogy térítse vissza azt a részét a vételárnak, amennyivel kevesebbet ér így a cég, vagy kirívó esetben elállhatsz a szerződéstől.

Marcsi70 # 2010.09.09. 19:53

Tisztelt Szakértők!
2010 áprilisában vettem egy Kft -t (tulajdonosa lettem). Sajnos most derült ki, hogy a cégnek elég súlyos tarozásai vannak. Ezek az átvétel előtt keletkeztek, de én nem tudtam róla. Meg tudnák mondani kérem mi ilyenkor a teendő? Ezt most én, mármint a Kft kell kifizesse, vagy hogyan tudom ezt behajtani az előző tulajdonoson? Egyáltalán hol tudok ennek utánanézni? Van erre valamilyen törvény? Gyors válaszukat előre is nagyon köszönöm. M

ObudaFan # 2010.09.09. 18:57

A cég nem köteles semmilyen juttatást adni a saját ügyvezetőjének az ügyvezetői jogviszonyra tekintettel, ha annak ellátását vállalja az ügyvezető ingyen is.

bobo0402 # 2010.09.09. 16:51

Tisztelt Obudafan!

Gondolom az én kérdésemre válaszolta azt, hogy "Nem".
Ha megkérhetném , hogy részletezze egy kicsit, mert a könyvelőm azt mondja, hogy kötelező tagi fizetést adni, ami, csak papíron van, mert nem tudom miből kivenni. És természetesen járulékot is fizetek ez után.

Köszönettel : Viktória!

C a s a b l a n c a # 2010.09.09. 10:01

Gondolkodj egy kicsit. Ha nem kellene TB-t fizetni egy cég vezetőjeként, holott a jövedelmed épp a cég tevékenységéből nyernéd, akkor mindenki céget alapítana, nem is dolgozna sehol máshol, és esze ágában sem volna TB-t fizetni, ergo: akkor miből is finanszírozná az egészségbiztosítás a nyugdíjas Marika néni csípőprotézis-műtétét???...

gourman # 2010.09.09. 07:16

Lentebb feltett kérdésemre ,miszerint ha egy személyes kft-ben vagyok tulajdonos akkor kell-e TB-t fizetnem és járulékokat,mivel a cégünknek nincs bevétele,sőt már telephelye sem.
Önök az ajánlották hogy csak akkor kell fizetnem TB-t ,ha van személyes közremüködés és javadalmazás,magyarán fizetésem.
Rákérdeztem a könyvelőnknél és a biztonság kedvéért egy független könyvelőnél is a dologra miszerint akkor nem szeretnék munkavállaló lenni a cégembe és nem kérek fizetést,hát finoman szólva is elküldtek a melegebb éghajlatra,hogy ki mondott nekem ilyeneket,mert ilyet nem lehet csinálni.
Nos akkor kinek van igaza?Ennek az Önök által mondott tanácsnak van valami törvényi cikkeje vagy ahol utána lehet ennek nézni?

ObudaFan # 2010.09.08. 11:48

Nem.

bobo0402 # 2010.09.08. 10:24

Tisztelt Fórumozók!

Egy egyszemélyes kft.-ben vagyok ügyvezető, a kft egy élelmiszerboltot üzemeltet, ami hamarosan megfog szűnni, mert nincs bevétel.
A kérdésem az lenne, hogy így hogy nincs bevételem kell e kötelezően magamnak fizetést adni, illetve járulékot fizetni?

Válaszukat előre is köszönöm: Viktória!

tímea78 # 2010.09.08. 07:27

Tisztelt Dr.Attika!

A munkaviszonyom szünt meg amely alatt volt bérkifizetésem. Így a munkaviszony megszűnésével már semmilyen kifizetés nem történik felém a cégtől.Már csak mint tag vagyok benne a kft-ben ahol semmilyen feladatot nem látok el és ezáltal kifizetés sem történik.Osztalékra jogosult lennék de mivel a cég veszteséges így ezt sem kapok.A céget tartozásai miatt nem tudom megszüntetni.Így jogosult vagyok-e munkanélküli járadékra, illetve egészségügyi ellátásra vagy fizetnem kell magam után?

Köszönöm a válaszokat!

drviki # 2010.09.07. 13:56

Köszönöm a választ, de mik a kötelező esetek, mert, hogy ezt nem találom a jogszabályban.
Viki

ObudaFan # 2010.09.07. 12:56

Ha kötelező leszállításról van szó, akkor nem kell.

drviki # 2010.09.07. 12:01

Tisztelt Fórumozók!

Én egy kft. tőkeleszállításának eljárásában akadtam el. Ha a kft. 3.000.000.-Ft-ról 500.000.-Ft-ra szállítja le a törzstőkéjét veszteségrendezés céljából, akkor nem kell a cégközlönyben 2szer közzétenni a hitelezői felhívást, és nem kell csatolni a lappéldányokat, ugye, hanem rögtön beadható a cégbírósághoz a változás bejegyzési kérelem.

Köszönöm válaszotokat.
Viki

Dr.Attika # 2010.09.07. 10:44

Kedves Tímea!
Biztosítási jogviszonya Önnek nem abból a tényből keletkezik vagy szűnik, hogy van-e , volt-e alkalmazott. A társasvállalkozó tb. jogviszonya a közreműködés ellenértékeként kapott pénzöszeg léte vagy nem léte függvénye. Van ilyen?

petyabanya # 2010.09.07. 10:13

Tisztelt Válaszadó!

Romániából, Magyarországba történő tüzifa kereskedelemmel szeretnék foglalkozni. Idővel elképzelhetőnek tartom a termék feldolgozását is. Amit nem tudok eldönteni, hogy magyar vagy román céget érdemes alapítani?! Ha jól tudom, ennek adózási szempontból van jelentősége. Legyen kedves némi felvilágosítással a segítségemre lenni.

Üdvözlettel: Péter

tímea78 # 2010.09.07. 08:57

Tisztelt Fórumozók!

Van egy kft-ém amiben mint alkalmazott voltam bejelentve, és a kft egy boltot üzemeltetett sajnos a bolt veszteséges és ezért be kellett zárni.Van adó-és egyéb tartozásunk is amit nem tudunk egyenlőre rendezni mert a társaságnak nincs annyi vagyona.Mivel a bolt bezárt nincs alkalmazott így a biztosítási jogviszonyom is megszünt de a kft-ben továbbra is tag vagyok a kérdésem az lenne meddig vagyok egészségügyi ellátásra jogosult,és mehetek-e munkanélkülire?
A válaszokat köszönöm!

Dr.Attika # 2010.09.07. 07:07

Nyilván azért, mert így több a könyvelési munka és így több könyvelési díjat kérhet. Nullás bevallásokat kell beadni, meg kell szüntetni a munkaviszonyt. Ezt már havi 5 ezerért lekönyvelik könyvelők.

gourman # 2010.09.07. 06:54

Köszönöm szépen,értem már,csak a könyvelőnket nem értem miért erőltette eddig hogy munkavállalók legyünk a cégben:(

De köszönöm szépen ismét!

Dr.Attika # 2010.09.06. 22:00

Személyes közreműködés esetén csak akkor, ha azért díjazást kap.

ObudaFan # 2010.09.06. 19:53

Csak személyes közreműködés, vagy munkaviszony esetén. Ha munkavállaló vagy a cégben, akkor fizetni kell. A legegyszerűbb lenne a munkaviszonyt megszüntetni.

gourman # 2010.09.06. 18:37

Elnézést nem biztos hogy jól értelmezem,ha cégem van akkor magam után kell fizetnem Tb-t nem?Vagy ez nem kötelező?Mármint munkavállalóként benne lennem a cégben,elég ha tulajdonos vagyok,és akkor nem kell fieztnem Tb?
Pár szóban elmagyarázná nekem,köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.06. 18:01

Nem lehet társaság működést szüneteltetni. De miféle Tb? Nincs munkavállaló - nincs Tb.

gourman # 2010.09.06. 16:23

Üdvözlet!

Augusztus hónapban egy, két tagú Kft-ből egy személyes kft-vé alakultunk,úgy hozta a sors hogy megszünt a telephelyünk és gyakorlatilag nincs bevételünk,viszont a TB és egyéb költségek maradtak,van-e valami módja a Kft szüneteltetésének vagy csak és kizárólag a végelszámolás az egyetlen út,ahhoz hogy a Tb-t és egyéb költségeket ne kelljen tovább fizetni?
Későbbiekben lehetséges hogy más telephelyen újra működnénk,de egyenlőre erre nincs anyagi mód.
köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.05. 17:54

Mert most is azt tapasztalom,hogy egyok ügyvéd rossz véleménnyel van a másik munkájáról

Ha úgy is van, azt te nem vehetd észre. Gondolni ugyanis szabad, de mondani etikai vétség.

tuci2002 # 2010.09.05. 15:14

Sajnos a mi kis csaldi vállalkozásunk nem bírja el az ilyen jellegű szerződés kötést. Nekem nagyon sok 20 forintos másolást és 50forintos ceruzát kell eladnom ahhoz,hogy minden költséget ki tudjak gazdálkodni.Nekünk mikrovállalkozóknak ugyanazokat a terheket kell viselnünk ,mint a multiknak akik kivették a kenyeret a kezünkből.Nem véletlen,hogy úgy gondoltam,ez a világ már nem nekünk való el kell menni nyugdíjba, behúzódni a csigaházba és csöndben maradni.Erre bekerültünk egy darálóba és nem tudom hogy mászunk ki belőle. Többen mondták ,hogy keressek egy jó ügyvédet.Mitől jó egy ügyvéd? Honnan tudom látatlanban,hogy aki ajánlja magát az tényleg jó?Attól,hogy mennyi az óradíja? Mert most is azt tapasztalom,hogy egyok ügyvéd rossz véleménnyel van a másik munkájáról az orvos kritizálja a másikat, a könyvelő a másikat. Hová vezet ez?