Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.08.11. 07:56

Kizárhatónak nem tartom, azt állítom, hogy a kérdésből egyáltalán nem következik az alkalmazása. Ilyen alapon nyugodtan fel lehetne hozni a korlátolt felelősség áttörésének a Csődtv-ben írt módjait is, ugyanannyira nem következik a kérdésből, hogy azokat alkalmazni kellene, bár természetesen a cég teljes könyvelése ismerete hiányában kizárni nem lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.11. 07:42

7 anonim határozat hivatkozik rá. Nem túl sok aahhoz képest, hogy hány gyanúsan bedöntött céget lát az ember.

Kacsa1111 # 2010.08.10. 20:06

Kedves ObudaFan,

van a Gt. 50-hez kapcsolódó olyan kialakult gyakorlat (bármilyen egyáltalán) kishazánkban, ami alapján kizárhatónak tartod?

mindenesetre az, hogy egy egyszeri ügyletre alapították a céget, és az, ahogyan a köztartozás létrejött, majd végül az, hogy ezt miképpen kívánatos kezelni (felszámolásba döntése a cégnek), nálunk szerencsésebb jogfejlődésű országokban a Gt. 50 alkalmazása - legalábbis - lehetőségének felmerülését okozná...


Kacsa11

ObudaFan # 2010.08.10. 19:16

A kérdésben nem merült fel egyelőre olyan adat, ami alapján a Gt. 50. §-t lehetne alkalmazni szerintem.

Kacsa1111 # 2010.08.10. 15:44

Kedves kbs,

azért én a tényállás és a Gt. 50. szakaszának fényében nem lennék annyira nagyon nyugodt...


Kacsa11

Rexor # 2010.08.10. 08:04

Magyarra lefordítva: felszámolási eljárást kell indítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.10. 06:50

Jaj.
Korlátolt felelősségű társaság.

Kata1970 # 2010.08.10. 05:46

Sziasztok!

2008-ban alapítottam egy kényszervállalkozást egy kft-t. A lényeg, hogy egy egyszeri 200.000.-ft a cég összes bevétele.
Sajnos összejött kb 800.000.- ft.nyi köztartozás ami a késedelmes bevallások miatti büntetésekből adódik.
Én szeretnék megszabadulni ettől a cégtől de a földön nincs annyi pénz, hogy én ezeket a büntetéseket kifizessem.
A kérdésem az lenne, hogy létezik-e valami olyan mód hogy úgy tűnjön el az életemből ez a kft, hogy ne kelljen kifizetnem ezt a pénzt? Egyáltalán milyen költséggel jár a megszűntetés? A másik dolog pedig, hogy ezt hogyan hajtják be ha nem tudom kifizetni???

Előre is köszönöm
Kata

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.09. 18:26

Ott a társasági szerződés. Az többnyire elég.
Van egy csomó belső szabályzat, amit kötelező legyártani a számvitelhez, de azt majd a könyvelő tudja, és azok sem SZMSZ-ek.

csucsa # 2010.08.09. 16:30

Köszönöm a gyors választ!

Induló vállalkozásomhoz kaptam azt az információt az ügyvédemtől, hogy kötelező SZMSZ-t írni. Sok értelmét én sem látom (mivel nincs 200 beosztottam), ezért kérdeztem itt. Ön jogász? Ha igen, továbbítom az álláspontját a saját képviselőm felé.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.09. 14:18

Nem kötelező, sőt értelme se sok van. Miről rendelkezne egy ilyen szabályzat?

csucsa # 2010.08.09. 13:47

Sziasztok!
Kérdésem, hogy mely gazdasági társaságoknak kötelező szervezeti és működési szabályzatot írni?
Kft-nél is kötelező minden esetben?
Hol találok információkat az SZMSZ kötelező tartalmáról?
köszi

medy # 2010.07.02. 17:58

Helló.

Az lenne a kérdésem hogy ha szerződésben állok egy kft-vel én a bdij számlát kiállitom a kft-nevére és a szerződésben megadott cimére Viszont az átutalt bérleti dij az ügyvezető nevéről jön " magyarul" nem a kft utal nekem hanem egy magánember8ezesetben kft ügyvezetője)akkor ő a tőlem kapott kft-nek szóló számlát hogyan számolja el és hogy jogosult-e a kft pénzéből nekem magánemberként utalni?

kérdés kettő?
bérleti díj előteljesitésről kell-e irásos dokumentum vagy önszándékból is küldhetem bérbeadó beleegyezése nélkül????

ObudaFan # 2010.06.25. 16:36

Azt tudod elszámolni, ami igazolhatóan a cég költsége. Ettől még nem kockáztatod az ingatlant.

Gyurma29 # 2010.06.25. 16:01

Köszönöm a választ.
Arra gondoltam, hogy ha enyém az autó és a cég is, akkor anyagilag hogy járok jobban?
Másik kérdésem: Ha a saját lakásom a telephely, akkor mit tudok rá elszámolni? Kockáztatom így az ingatlant?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.25. 06:50

Ha apportálod, azzal az üzletrészed névértéke nő - viszont a jármű megszűnik a tiéd lenni.
Ha eladod, akkor is, de úgy vételárat kapsz helyette. Inkes.

Gyurma29 # 2010.06.24. 19:52

Sziasztok!

Milyen (anyagi)előnyeim ill. hátrányaim lennének, ha saját magántulajdonomban lévő tehergépjárművet apportként tenném be a cégalapításkor? Esetleg jobb lenne, ha már a működő KFT vásárolná meg tőlen az autót?
Előre is köszönöm a válaszokat.

orangeman # 2010.05.20. 09:01

Ha nem akarják továbbműködtetni, a tulajdonos természetesen megszűntetheti végelszámolással vagy felszámolással, de ez függetelen az ügyvezető megbizatásától.


For God and Ulster

orangeman # 2010.05.20. 08:22

nem kell megszűntetni, lehet választani új ügyvezetőt, fb-t és könyvvizsgálót is


For God and Ulster

delux113 # 2010.05.20. 07:50

Mi a teendő ha egy KFT. ügyvezető, felügyelő bizottság, könnyvizsgáló megbízatása határozott idejű. Működhet ezek után törvényes keretek között vagy meg lehet szüntetni a KFT-t.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 07:49

Khmmm. Akkor miből akar egyszemélyes kft-t alapítani?

norvikane # 2010.05.20. 07:22

Nem hagyja az APEH, végrehajtás alatt van. Most voltak nemrég a lakásán is, utána töröltek egy pár elévült évet, mert nincs behajtható vagyona a beltagnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 07:15

Nem elég.
Azt nem nagyon értem, az APEH miért hagyja elévülni a tartozásokat, ahelyett, hogy már rég a beltagtól követelné a megfizetésüket.

A megszüntetéshez úgyis ügyvédi közreműködés kell, a többit majd ő.

norvikane # 2010.05.20. 07:12

Köszönöm.
A Bt-t meg akarja szüntetni, mert a kültag már több mint 10 éve külföldön van. Semmi megkeresésre nem reagál. Szinte a kezdetektől tényleges gazdasági tevékenységet nem is folytattak.
Elkövették azt a hibát, hogy a bevallásokat, beszámolókat sem küldték be. Ezért a folyószámlájukon igen nagy összegű kés.pótlék, bírság van, amit apránként azért az elévülési idő után töröl az APEH. Azonban így soha nem lesz nullás a Bt.
A beltag számára mi a megoldás, hogy meg tudja szüntetni a Bt-t.
Elég, ha bejelenti a CB-nak, hogy nem vállalja tovább a beltagságot?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 07:04

Igen.