alapítvány


Magdus40 # 2011.02.17. 19:08

KÖSZÖNÖM a választ.

Magdus40 # 2011.02.17. 18:29

Még egy röpke kérdés eszembe jutott:

Amennyiben egy alapítvány nem működik a jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően, milyen hatósághoz fordulhat az alapítvány tagja.Fordulhat-e az alapítvány valamelyik tagja az ügyészséghez,mint törvényességi felügyeletet ellátó szervhez törvényességi felügyeleti eljárás kezdeményezése miatt kérelemmel.

ObudaFan # 2011.02.17. 18:26
  1. Igen.
  2. Igen.
  3. Nem.
  4. Az új kuratórium bírósági nyilvántartásba vételével.
Magdus40 # 2011.02.17. 18:12

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésekben kérem a szíves segítségüket:

  1. egy alapítvány teljes kuratóriuma lemondhat-e
  2. ha igen, mi módon, kell-e írásos lemondó nyilatkozat az alapító felé
  3. az alapítónak mi módon kell elfogadni a lemondást, kell-e írásos elfogadó nyilatkozat, vagy kuratóriumi ülésen kell dönteni,
  4. mikortól válik hatályossá a lemondás.

Köszönöm a segítséget előre is.

ObudaFan # 2011.02.15. 11:04

Elég, ha az alapító aláírja. A perben a kuratórium elnöke fogja az alapítványt képviselni.

d.bandi # 2011.02.15. 09:53

Köszönöm a választ.

Ezek szerint a kuratórium tagjait és meg fogja kérdezni a bíróság az alapítvány megszűntetéséről?
Többségük külföldön lakik.

Jól értem, hogy csak az alapítónak kell aláírnia az ügyészségi beadványt?

ObudaFan # 2011.02.15. 09:20

A kuratórium hozzájárulása nem kell, majd ha a kuratórium véleménye az alapítóétól eltér, az ügyészség eldönti, hogy indít-e pert, illetve a bíróság, hogy helyt ad-e az ügyészi keresetnek.

d.bandi # 2011.02.15. 07:15

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy alapítvány megszűntetését kérő ügyészségi beadványt csak az alapítvány alapítójának kell aláírnia vagy a kuratórium tagjainak is?

Kell-e a kuratóriumi tagok hozzájárulása az alapítvány megszűntetéséhez?

A megszűntetés oka, hogy az alapítvány céljának elérése lehetetlenné vált. Az alapítvány soha nem működött, mert nem találtunk támogatót....

ObudaFan # 2011.01.26. 13:33

A kuratóriumot akkor lehet visszahívni, ha veszélyeztetik az alapítvány céljainak elérését. (Pl. éppen azért, mert elérhetetlenek, és így nem is működik az alapítvány.) A bíróságon ezt kell igazolni.

devonrex # 2011.01.26. 12:29

Az lenne a kérdésem, hogy (1) technikailag hogyan oldható meg a kuratórium visszahívása, és az érintettek erről történő tájékoztatása, ha az egyik tag ismeretlen helyen tartózkodik, és semmilyen elképzelésünk nincs arról, hogyan lehetne megtalálni?
(2) A bírósághoz konkrétan mi mindent kell eljutattni egy ilyen kuratórium lecserélés esetén?
Nagyon köszönöm a segítséget!

tejivó # 2011.01.26. 08:04

ObudaFan,
köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2011.01.25. 10:33

Elvileg igen.

tejivó # 2011.01.24. 19:50

Köszönöm Obudafan.

Még kérdés: Ha bemegyek a kerületi kapitányságra, ott valóban tájékoztatnak arról, hogy érkezett-e feljelentés ellenem, és tudok beszélni azzal, aki foglalkozik az üggyel?

ObudaFan # 2011.01.24. 17:39

Házkutatás ebből nem lesz. Érdeklődni érdeklődhetsz.

tejivó # 2011.01.24. 15:00

Obudafan, köszönöm eddigi válaszaidat.

Mivel hétvégén nem adtam le az anyagot, ígéret szerint ma már rendőrségi feljelentés lett a dologból. Eddig ok, erre számítottam.
De az ember vízionál, miket is mondhattak, mivel is vádolhattak meg. Írtam már, zsigeri rosszindulat vezérli őket.
Tehát ha a rendőrség nem utasítja el a feljelentést, akkor beidéznek, gyanúsítottként.
1.Mivel szerintük visszatartom a dokumentációt és a tárgyi eszközöket, vádolhatnak akár eltulajdonítással?
2.esetleg sikkasztással?
3.Akkor a házkutatás is elképzelhető?

vízionálok, mert szeretnék ettől az ügytől szabadulni, de látom, ez nehéz lesz, pedig bőven lenne más dolgom is.

4. Azt megtehetem, hogy a területileg illetékes rendőrkapitányságon megérdeklődöm, hogy feljelentettek-e, és ha igen, az előadónak/nyomozónak előadom, miért nem adtam át az anyagot?

köszönöm

ObudaFan # 2011.01.24. 08:36

Én nem adnám, de te tudod.

tejivó # 2011.01.23. 16:48

Obudafan,

nem lenne egyszerűbb, ha átadnám mégis az alapítónak az anyagokat? Nem jogszerű ugyan, de talán egyszerűbb.

köszönöm

ObudaFan # 2011.01.23. 14:48

Lesz.

tejivó # 2011.01.22. 17:28

És a rendőrség utánanéz annak, hogy ez nem történt meg? Megnézik a dolog jogi oldalát, hogy nekem ezt nem kell nekik leadnom?
Vagy hogyan dönt, hogy nyomozást indít-e?
Nekem lesz lehetőségem ezt előadni?

ObudaFan # 2011.01.22. 08:40

Gondolom, magánokirattal visszaélés.

tejivó # 2011.01.21. 15:51

De mi lehet részükről a feljelentés tárgya?
Hogy dugdosom az anyagokat?
Hogy elloptam az eszközöket?
Vagy magával a ténnyel kapcsolatban is lehet feljelentést tenni, hogy nem adom át az anyagot?
A rendőrség pedig ezért gyanusítottként kezelhet?

ObudaFan # 2011.01.21. 10:40

Szerintem ennél többet nem tudsz tenni.

tejivó # 2011.01.20. 21:17

Obudafan,

a levelet megírtam nekik, telefonon is beszéltem velük. Hajthatatlanok, hétfőn a rendőrségen kezdenek.
Mit tehetek?

ObudaFan # 2011.01.20. 18:36

Ha jól értem az alapító okiratban kiköthető, hogy egyes kuratóriumi tag visszahívható az alapító által Ptk. 74/C§ (6)esetén?

Kiköthető.

Kijelölt személy adatai O.K. feltétele (jelen esetben halál) de a feltétel bekövetkezésének időpontja rovattal mit kezdek?)

Ha nem időpont, hanem feltétel van, akkor semmit.

bicska1 # 2011.01.20. 11:09

Köszönöm gyors válaszát!

Ha jól értem az alapító okiratban kiköthető, hogy egyes kuratóriumi tag visszahívható az alapító által Ptk. 74/C§ (6)esetén?

Bocs még egy kérdés:
Ha az alapító rendelkezik, hogy halála esetére rendel joggyakorló személyt, ezt a bejegyzési kérelemben nyilván fel kell tüntetni. Kijelölt személy adatai O.K. feltétele (jelen esetben halál) de a feltétel bekövetkezésének időpontja rovattal mit kezdek?)