Felszámolás alatt perindítás?


Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.22. 17:52

Azzal nyilván nem nyersz időt, ha vársz. Azzal nyersz, ha valaki megelőzött.

Judy76 # 2016.09.22. 16:28

KBS - Elindítsam mert lehet, hogy évekig várhatnék és közben elévül vagy várjak mert spórolhatok időt, pénzt..?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.22. 13:55

Nem célszerű. Előfordulhat, hogy évekig senki nem kér felszámolást. A követelésed meg évül elfele.

Judy76 # 2016.09.22. 13:21

Akkor a teendőm az lenne, hogy figyelem a közlönyt és alkalmasint jelentkezem a felszámolónál mint hitelező?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.22. 12:54

Előnye lenne. Megspórolnának neked 25 ezer forintot és 8-10 hónapot.

Judy76 # 2016.09.22. 11:46

Mi a teendőm abban az esetben ha idközben más indítja el?
Ha "megelőznek" és hogy konkrét legyek esetemben a NAV előbb lép előnye/hátránya van-e ennek rám nézve?
Mire számíthatok?

ObudaFan # 2016.09.22. 11:26

Mivel az általad említett cég nem áll felszámolás alatt, ha nem akarod megvárni, amíg valaki más esetleg elindítja ellene a felszámolási eljárást, hanem magad szeretnéd, akkor valóban szükség lesz rá, ebben az eljárásban ugyanis kötelező a jogi képviselet.

Judy76 # 2016.09.22. 09:51

KBS - Meghaladja! Közben próbáltam tájékozódni, jogi képviseletre lenne szükségem, tehát keresnem kell egy ügyvédet így ez most a következő lépés, de minél hamarabb!
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.21. 19:44

Judy76, ha az adós a jogerős határozatban foglalt határidőben nem teljesített, megállapítják a fizetésképtelenségét. Feltéve, hogy a követelés tőkerésze meghaladja a 200K-t.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.21. 18:10

Bocsi még egyszer KBS, nem akartam rosszat!

Judy76 # 2016.09.21. 08:57

Duck Tacktive Korlátolt Felelősségű Társaság
Nincs utalás a nevében
A felszámolási eljárást meg kell előzze egy sikertelen végrehajtás vagy a jelen helyzetben már azonnal indítható?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.21. 08:53

Mi a f.ért erőlködsz Béla, inkább nézd meg a papírjait, szerintem többre mész vele. Látod, hogy nem érti, ezért gondoltam, hogy ránézel és letudod az egészet. Neked max.5 perc az idődből. Jó ötletnek szántam, semmi több. Lazulj kedves Béla, még messze a hétvége :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.21. 08:52

Benne van-e a nevében, hogy "felszámolás alatt" vagy legalább "fa"?

De akár a nevét is megmondhatod.

Judy76 # 2016.09.21. 08:47

Nem megfelelően fogalmaztam, igazad van KBS... Elrendelte (természetesen nem ugyanaz) Köszönöm a kiegészítést :)
A felszámolással kapcsolatosan kérdeznék még..

  • Honnan tudhatom meg, hogy felszámolás alatt áll-e a cég? Ez is bekerül a közlönybe?
  • Ha még nem kérelmezték, hol és hogyan tehetem meg?
Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.21. 08:42

Judy: miért ne kérhetnél te is végrehajtást? Más kérdés, hogy az ilyen cégnek aligha van végrehajtható vagyona.
Felszámolást is kezdeményezhetsz, akkor a Bérgarancia Alap helytáll. Meg is várhatod, míg más kéri a felszámolást, csak aztán el ne évüljön a követelésed.

(Egyébként a bíróság egészen biztosan nem nyújtott be végrehajtási kérelmet a munkáltatód ellen. Valamit te is elnéztél.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.21. 08:38

Te csak ne javasolgass az én kontómra!

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.21. 08:37

T.Vadsuhanc!

Javaslom Neked, hogy nevek kitakarásával, beszkennelve küld el KBS-nek a papírokat, hogy lássa a problémádat. Biztos vagyok benne, hogy készséggel segíteni fog és eligazít téged a esetleges tévedésedben. Kár így erőlködni, mert parttalan vitába torkolhat az egész.

Judy76 # 2016.09.21. 08:29

Tisztelt Fórumozók!
Munkaügyi per nyerteseként, jogerős bírósági végzéssel a kezemben, a bíróság által megítélt összeg behajtására van-e lehetőségem, amennyiben a jogerőre emelkedés óta a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság végrehajtási kérelmet nyújtott be és a cégközlöny legfrissebb bejegyzése szerint a cég adószámát törölték? Ha igen, milyen módon?
Köszönöm.

Vadsuhanc # 2016.09.20. 20:01

KBS ami írtam igaz. A felszámoló által bejegyzett végrehajtási jogot a NAV engedményezte az MKK-ra. A felszámolónak az engedményezésben nincs nyoma, a NAV az általa az MKK-ra engedményezett követelést a felszámoló által kezdeményezett VH számon jelölte meg. Itt vannak előttem a papírok a földhivatali bejegyzések. ( BÍróságtól végzés a jogutódlásról nincs ).

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 19:48

Zöldségeket beszélsz. Ha a záróleltár szerinti vagyon másra nem elég, akkor pont csak a felszámolót fogják belőle kielégíteni. (Egy kicsit leegyszerűsítve.) Semmiféle elsőbbséget nem élvez az a hitelező, aki a felszámolást kezdeményezte.

Az engedményezés az APEH ( NAV) által a felszámoló által kezdeményezett VH szám-ra vonatkozik,” - írod. Azt hiszem, pihenned kellene...

Vadsuhanc # 2016.09.20. 18:18

Tisztelt KBS

Egy biztos még hiányosak az irataim, 17 napja írtam a volt felszámolónak, NAV-nak és kértem a megyei bíróságot ( törvényszéket ) az szükséges iratok illetve információk megküldése érdekében.

A felszámoló díjként nem kaphatta meg az egész követelést. ( 4.x00.000. forint ), mivel a felszámolás pont erre az összegre indult.

Az adóhatóság kezdeményezte a felszámolást ezen kívül nem volt más adótartozás.

Az engedményezés az APEH ( NAV) által a felszámoló által kezdeményezett VH szám-ra vonatkozik, tehát tévedés kizárva a felszámoló általi követelést engedményezte az adóhatóság.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 18:00

Valószínűleg elnéztél, félreértettél valamit. Vagy kihagytál egy-két lépést. Például azt, hogy a felszámolás lezárult, a jóváhagyott vagyonfelosztási javaslatban az anyáddal szembeni követelést a felszámoló kapta a díja kielégítéseként.

Azt is mondtam már, hogy az adóhatóság egészen biztosan nem a cég - és most már a felszámoló - követelését engedményezte, hanem a saját, szintén végrehajtás alatt lévő követelését.

De neked ez mind mindegy is; egy a lényeg, végrehajtás folyik ellened. Ezen az előzmények vakargatása aligha változtat.

Vadsuhanc # 2016.09.20. 17:23

Az ítélet szerint a KFT-nek. Ezt mint írtam el is fogadom KBS. ( elmagyaráztad és meg is értettem ). Azt is értem, hogy az ítélet alapján édesanyámat a felszámoló beperelheti a felszámolási törvény szerint ( ezt is elmagyaráztad és ezt is megértettem ) de a KFT nevében. Tehát a KFT nevében és nem a saját nevében.

Az ítélet alapján, amit a KfT nyert a felszámoló adott be VH kérelmet saját nevében. ( KFT nincs említve a VH eljárásban ). Most a felszámolóé a KFT által nyert per alapján megítélt összeg, úgy hogy ezzel nem kell elszámolnia sem a hitelező APEH felé sem felém hová tette és mire használja ?

( Mint írtam az APEH-NAV ) ez évben továbbengedményezte a VH kérő kihagyásával egy harmadik személyre ) Hová lett a Vh kérő felszámoló ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 17:09

Az ítélet szerint anyád kinek volt köteles fizetni? Nem a NAV-nak...

Vadsuhanc # 2016.09.20. 17:07

KBS

Ha nem az APEH-nak ( NAV-nak) tartozom akkor kinek. ) A felszámoló kinek adja a pénzt? Másnak nem tartozom. Azért lenne közön hozzá, ha másért nem tudomásulvétel végett. :)