Felszámolás alatt perindítás?


Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 16:44

Kihez fogja vinni ?
Semmi közöd hozzá.

Vadsuhanc # 2016.09.20. 14:54

Még annyit arról, hogy az elméleti részletek nem érdekelnek .....

A felszámolóhoz most odasétálok és mondom neki itt a pénz. Kihez fogja vinni ? Egyetlen hitelező az APEH ( NAV). Törleszti a KFT adótartozását. HA nem ezt teszi kié a pénz ?

Vadsuhanc # 2016.09.20. 14:24

Én nem tudom. De itt szerintem egy felszámolásról van szó ahol a tartozásokat és a követeléseket is számon kell tartani és figyelembe venni. Az hogy a KFT követelései még csak felszólítási és tárgyalási pozícióban voltak szerintem feltételezi azt, hogy a felszámolónak mint a KFT „ gyámjának ” illett volna tovább folytatni a hitelezők érdekében... Te írtad, hogy .... "Azt nem nagyon hiszem, hogy a felszámoló "nem foglalkozott" a cég esetleges követeléseinek érvényesítésével. Lám, anyádat is beperelte... "

Nem foglalkozott.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 13:57

Te komolyan azt hiszed, hogy ha én tartozok neked, akkor eredményesen védekezhetek azzal, hogy "de hát mások is tartoznak"?

Vadsuhanc # 2016.09.20. 13:55

És még egy kérdés....

Ha semmi köze az adótartozáshoz a felszámoló által az ingatlanrészre bejegyzett végrehajtási jognak, akkor az APEH a végrehajtást kérő felszámoló kikerülésével, hogyan engedményezheti egy harmadik jogi személyre ?

Köszönöm válaszod...

Vadsuhanc # 2016.09.20. 13:47

Tisztelt KBS

Kezemben az akkor még megyei Bíróság ítélete:

..." Alperes a per első tárgyalásán a kereset elutasítását kérte, hivatkozva arra, hogy a 3 db számlát felé nem fizették ki, ezek ellenértéke kiteszi a felperesi követelést... Később a felszámoló előtt a tartozást elismerte... "

Szegény édesanyám ott követte el a hibát, hogy a felszámoló előtt a tartozást elismerte. Maga a tartozás ténye valós volt, szerintem ezért ismerte el a felszámolónak. A felszámoló viszont nem vizsgálta és nem nem járt utána a 3 db kifizetetlen számlának. ( Édesanyám meg már nem tudott )

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 13:14

Már vagy háromszor elmagyaráztam neked - de valahogy nem jut el a tudatodig: a felszámoló nem a cég adótartozását követelte anyádtól, hanem azt, amivel - mit tudom én, mi okból - anyád magának a cégnek tartozott.
A cég adótartozását se neked, se anyádnak nem kell megfizetnie.

Azt nem nagyon hiszem, hogy a felszámoló "nem foglalkozott" a cég esetleges követeléseinek érvényesítésével. Lám, anyádat is beperelte.

Vadsuhanc # 2016.09.20. 13:10

Kérdésedre adott válaszomhoz annyit azért hozzáfűznék, hogy az elméleti részletek is érdekelnének.

Ebben az esetben például az, hogy a felszámoló által bejegyzett végrehajtási jog alapján követelt tartozást az APEH ( NAV ) engedményezte egy másik cégre, úgy hogy a felszámoló neve sehol nem szerepel..... és a bíróságtól sem érkezett jogutódlásról végzés és így árvereznek.

Vadsuhanc # 2016.09.20. 12:42

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Teljesen igazad van.

OFF

Tudod az zavar az egészben, hogy a keletkezett APEH tartozás ki nem fizetett számlákból keletkezett. Szüleim a felszámolás alatt is még próbálkoztak ügyvéd által a polgári perrel, de erre édesanyám betegsége ( a felszámolás alatt meghalt ) és pénzhiány miatt nem került sor. A felszámoló pedig nem foglalkozott vele. Nem magával a tartozással van a baj, ki kell fizetni, az sem zavar, hogy az ingatlan elveszik megérdemeljük, de azért próbálok küzdeni, hogy ne kelljen még fizetnem életem végéig, ami szerintem ( nem a jog szerint ) nem jogos.

ON

azért a kérdésre válaszolnál ? :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 12:20

Nem érted te ezt a dolgot. Ráadásul szerintem valójában nem az elméleti részletek érdekelnek, hanem a veled szemben folyó végrehajtásba szeretnél belekötni valahogy. Ugye?

Vadsuhanc # 2016.09.20. 11:51

Tisztelt Fórumozók a tanácsotokat kérem !

Az APEH ( NAV ) felszámolási eljárást kezdeményezett egy két személyes KFT ellen ( édesanyám ügyvezető, édesapám tag ) ellen. A elszámolás során a KFT pert indított ügyvezető édesanyám ellen, amit megnyert és a bíróság jogerős ítélettel kötelezte édesanyámat a megítélt összeg kifizetésére a KFT felé.

A felszámoló az ítélet alapján fizetési meghagyást nyújtott be és végrehajtási lap került kiadásra a bíróság által. Eddig rendben és értem is az általatok leírtak alapján.

A felszámoló a saját neve alatt egy ingatlanra amelyben édesanyámnak 1/2 tulajdonrésze van végrehajtási jogot jegyeztetett be.

Kérdésem az lenne :

  1. - A felszámoló végrehajtási intézkedése, a végrehajtási jog bejegyzése felszámolás alatti végrehajtásnak minősül-e ?
  2. - A pert nyert KFT kihagyása ( értem, hogy a felszámolónak joga van pert indítani ) jogszerű-e a végrehajtás során ?
  3. - A fent említett ingatlan egészére lett bejegyezve a végrehajtási jog, édesanyámnak csak 1/2 része van benne. Jogos-e így - az egész ingatlanra kiterjedő - bejegyzés ?

Köszönöm a megtisztelő válaszokat.

Dr.Attika # 2016.07.14. 17:26

helyesbítek. Nem a cégbíróságnak, hanem a felszámolónak, mint a cég képviseletére jogosultnak azzal, hogy 30 napon belül jelentse be a tulajdonosi változást a cégbíróságnak.

acer56 # 2016.07.14. 17:12

Köszönöm szépen.

Dr.Attika # 2016.07.14. 16:42

Az üzletrész a felszámolási eljárás alatt is forgalom képes. Annak értékesítéséhez a felszámoló hozzájárulása nem szükséges. Azt tudni kell, hogy a felszámolás alatt lévő cég üzletrészének tulajdonosai jogosultságai korlátozottak. Nem szólhat bele az ügyvezetésbe, osztalékra nem jogosult stb.
Ügyvéd vagy közjegyző által elkészített, hitelesített adásvételi szerződés szükséges. Ezt a változásbejegyzési kérelemmel meg kell küldeni a cégbíróságnak.

acer56 # 2016.07.14. 16:02

Szeretném eladni felszámolás alatt levő cégemet. Van rá vevőm is. Kell-e a felszámoló hozzájárulása?

holnap # 2016.03.03. 07:37

Sajnos akkor nincs sok esélyem , mert a 40 nap lejárt . De , azért megpróbálom ! Elszomorító , hogy megengedik , hogy egy KFT csak nagyon kevés összeggel feleljen nem fizetés esetén . Amikor a cégnél nagy összegű tételekről szól esetleg a visszafizetés :-(

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.02. 04:47

Fordítsuk meg. :) 180 nap a jogvesztő határidő, de 40 napon túl inkább csak elméleti esélyed van. Tudniillik csak akkor kapsz valamit, ha már minden 40 napon belül nyilvántartásba vett hitelezőt teljes egészében kielégítettek.

ObudaFan # 2016.03.01. 22:42

Ha 40 napon belül jelented be, nagyobb az esélyed, egyébként 180 nap a jogvesztő határidő.

holnap # 2016.03.01. 18:34

Köszönöm !Felszámolás bejelentése után hány napig lehet bejelenteni a követelést? Mennyi az esély rá , hogy visszakapunk a pénzünkből ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.01. 17:10

A Cégközlönyben, a cégnyilvántartásban...

holnap # 2016.03.01. 16:17

Köszönöm ObudaFan !
Hol tudhatom meg , hogy ki a felszámoló, és hol kell regisztálnom !! Kit keressek ?

ObudaFan # 2016.03.01. 10:44

holnap

Egyetlen dolgot lehet: a felszámolónak bejelenteni a követelést és befizetni a regsiztrációs díjat.

holnap # 2016.03.01. 10:09

Tisztelt Fórumozok! Segítségre , tanácsra lenne szükségem . Szerződést kötöttünk egy KFT-vel nem kevés előleget fizetve , majd nem teljesítés miatt visszamondtuk a megbizást . Félév után sem fizette vissza az pénzünk , hitegetett minket . Közben felszámolás indult a cég ellen . Mit tudunk ilyenkor tenni ? KÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSOK , TANÁCSOT !

katrin # 2016.02.09. 22:26

köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 12:28

Tartsd fenn a kereseted, és jelentsd be, hogy az alperes felszámolás alá került, a törvényes képviselője a felszámoló.