Fellebbezés


ObudaFan # 2018.12.20. 21:30

Ezt látatlanban nem tudom megmondani, ismerni kellene az ügy részleteit.

sissy074 # 2018.12.19. 11:55

Kedves ObudaFan!
Köszönöm a választ!A bíróságnak kell jeleznem,a fellebbezésemben,hogy válunk?Vagy nem muszáj?

ObudaFan # 2018.12.19. 10:24

Az egészen biztos, hogy egyedül is beadhatod. Viszont hogy a fellebbezés rá is kiterjed-e, ha beadod, illetve milyen következményei lesznek, ha nem adja be, ahhoz már ismerni kellene részleteiben az ügyet. És itt ez rád azért lehet kihatással, mivel az ő döntése a még meg nem osztott közös vagyonotokat érintheti.

sissy074 # 2018.12.19. 10:13

Kedves Fórumozók!

2017-ben férjemmel indítottunk egy pert,közben külön költöztünk válunk.A perben ő az I r. felperes én a II.r felperes.Szeretnék az ítélet ellen fellebbezni,de nem tudom,hogy ezt én egyedül is beadhatom?Vagy kell az I.r felperes is hozzá?Ő nem foglalkozik vele.Köszi ha tud valaki segíteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.22. 11:25

Polgáriban is elég.
Egy ideig volt némi bizonytalanság néhány túlbuzgó, kötekedő kedvű bíró miatt. (Bármilyen hihetetlen, vannak ilyenek - bár a titkárok között gyakoribb. :) )

szakvizsga2015 # 2018.06.22. 11:02

Köszönöm szépen, ezt nem tudtam. Régen a szakvizsga előkészítőn azt hallottam ahogy az AVDH nem elég. Mondjuk az polgári volt, nem tudom van-e különbség.

Sherlock # 2018.06.21. 09:32

Ha AVDH-val hitelesíted, akkor nem kell aláírni külső elektronikus aláírással.

szakvizsga2015 # 2018.06.21. 09:20

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azthittem, hogy nem elégséges az ügyfélkapus azonosítás, hanem elektronikusan is alá kell írni.

Határidőt tekintve ezekszerint nem a legjobb az éjfélt megvárni :)

Dr.Attika # 2018.06.18. 16:04
Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.18. 15:49

A fellebbezési határidő eljárásjogi.

Dr.Attika # 2018.06.18. 15:31

Attól függ, hogy anyagi jogi vagy eljárásjogi határidő. Az OBH úgy működik mint a Posta. Eljárásjogi határidőnél elegendő, ha az OBH érkezteti a beadványt. Anyagi jogi határidő esetében a bíróság érkeztetője a lényeg. Pl. bíróság... ügyszám alatt.. lajtstrom számon beadványát érkeztette.

szakvizsga2015 # 2018.06.18. 14:41

Köszönöm, egyszer csináltam ilyet, és így ahogy írod. Ha valaminek ma van az utolsó napja, papíron jó szokott lenni, hogy ma még ajánlottan feladom. Elektronikus esetében ez hogy van? Éjfélig kell?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.18. 11:34

Beleírhatod a nyomtatványba is. És nem kell aláírni, a nyomtatvány és a mellékletek hitelesítése az ügyfélkapun keresztül történik.

(Több visszaigazolást is fogsz kapni.)

szakvizsga2015 # 2018.06.18. 10:06

Sziasztok!

Tapasztalattal rendelkezők segítségét kérném: büntetőügyben hogyan kell elektronikusan fellebbezést benyújtani?

Ahogy én gondolom: létrehozom a gépen az iratot, aláírom elektronikusan és pdf formátumban csatolom az ÁNYK-ban töltött fellebbezés című nyomtatványba mellékletként és elküldöm az Ügyfélkapu által.

Ígykell??

És mikor számít határidőben beérkezettnek? Amikor jön egy visszaigazolás, hogy lajromozták? Vagy honnan tudni?

Vadsuhanc # 2017.03.09. 15:14

Ahogyan KBS írta.
Az "új" Pp legvégén megtalálod, hogy mikortól hatályos vagy nem kerested ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.09. 14:47

A jelenleg hatályos Pp. a régi.

Krisztena # 2017.03.09. 14:35

Kedves Fórumozók!
Azt szeretném megtudni, hogy egy hat éve tartó munkaügyi perben egy tanú útiköltségéről szóló végzés esetén a jelenleg hatályos (új) PP érvényes, vagy a korábbi, azaz a per kezdetén hatályban lévő? Azért lenne fontos ez, mert a bíró a végzésben a régi PP-re hivatkozott. A válaszotokat köszönöm előre is! Kriszta

Dr.Attika # 2015.06.05. 18:42

Feri papa azt írta értelmezésem szerint, hogy a papírhalmazban általa utólag fellelt bizonyíték már korábban is benyújtásra került, csak a bíróság nem értékelte.Ez lehet felülvizsgálati ok.

Egyébként ha az ügy már 10 éve van folyamatban, az "straszburgi kérelem" esetén biztosan hozhat 6.400.- EUR kártérítést. Én ennyit kaptam csupán csak azért, mert 1998. május 02-án érkeztetett keresetlevelem alapján 2008. októberében született jogerős ítélet.

ObudaFan # 2015.06.05. 18:32

Ha tényleg csak arra hivatkoztál, hogy az egyébként rendelkezésedre álló irathalmazban csak most találtad meg a szükséges bizonyítékot, és ezért csatoltad a másodfokú eljárásban, akkor teljes joggal hagyta a másodfokú bíróság figyelmen kívül ezt a bizonyítékot. A felülvizsgálati eljárásban kötelező a jogi képviselet, tehát így is, úgy is ügyvédhez kell fordulnod, ha szeretnéd.

feri papa 48 # 2015.06.04. 12:44

Tisztelettel kérdezem azt hogy a Kúria által visszaküldött további eljárásra és új határozat hozatalára a másodfokú bíróságra. 10 éve folyamatban lévő a peres eljárás, és megtaláltam az irathalmazban azokat a bizonyítékokat amikre hivatkozva elutasította keresetemet a másodfokú bíróság. a másodfokú bíróság arra hivatkozva szintén elutasította keresetemet hogy a most megtalált bizonyítékok megvoltak már az első fokú eljárásban is azokat nem lehet új bizonyítékként értékelni. A felperes hanyagsága az hogy az irathalmazban találta meg a bizonyítékokat. Kérdésem az hogy a felülvizsgálati kérelmemben mire hivatkozhatok ez ügyben? A másodfokú bíróság eljárása furcsa és nem is törvényes ügyvéd közlésével.Várom megtisztelő válaszukat: Köszönettel: Feri papa

ObudaFan # 2015.02.17. 15:39

Legyen benne, hogy fellebbezel, legyen benne az ügyszám és csatold hozzá az orvosi igazolást, valamint írd le, hogy telefonáltál. A következő tárgyaláson vissza fogják vonni, ha ott már megjelensz.

Fiddler # 2015.02.16. 17:20

Tisztelt Szakértők!

A minap kaptam egy végzést 50.000,-(ötvenezer) forint pénzbírságról.

Indoklás a következő: A Budakörnyéki járásbíróság 2015 február hó 5. napján 8 óra 30 percre tárgyalást tűzött ki, melyen (Fiddler) tanú szabályszerű idézés ellenére nem jelent meg, távolmaradását sem előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, sem az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolta.

Ezért kaptam a fent említett összegű pénzbírságot!!!

Na most az lenne a kérdésem önökhöz, hogy szeretnék fellebbezni ellene és miképpen hogyan fogalmazzam meg a fellebbezésem. A fellebbezés formanyomtatvány már megvan hozzá csak kéne hozzá némi segítség.

Az igaz, hogy nem igazoltam a távolmaradásom de akkor éppen lázas beteg voltam és itthon feküdtem. Viszont telefonon hívtam a bíróságot és értesítettem őket róla.

Ha a pénzbírságot mindenképpen ki kell majd fizetnem akkor a fellebbezésbe ahhoz is kérnék segítséget, hogy halasszák el a kifizetését és engedjék meg a részletfizetést.

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Fiddler

ObudaFan # 2010.08.29. 13:01

Az már nem analógia lenne.
Egyébként egyre inkább azt látom, hogy normál polgári perben, gazdasági perben mernek - az indokolás szerint elvben a jogszabály alapján, de valójában - equo et bono dönteni, de a cégeljárás valójában a bíróságokra telepített közig. eljárás, itt a jogszabály szerint kell eljárni, és ennyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.29. 10:56

Nem is remélem, más eljárásban se szoktak ilyen bátrak lenni. De itt feltűnő a méltánytalanság - mindössze annyit kap a szerencsétlen cég, hogy a megismételt eljárásban nem kell illetéket fizetnie. Pedig ezek után az se volna csoda.

Alkalmazhatnák analógiásan a közigazgatási eljárásra, eredményes közigazgatási perekre vonatkozó szabály: eredményes jogorvoslat illetéke visszajár.

ObudaFan # 2010.08.29. 10:41

Cégeljárásban aligha fog bármelyik bíróság ex bono et equo dönteni.