KFT vásárlás


Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.14. 14:19

A kft. jogi személy. A léte, működése elkülönül a tagjaitól, a tagok személyétől. (Még akkor is, ha egytagú.)
Az adatváltozás - így a név megváltoztatása nem jogutódlás.

A házipénztáras kérdést nem nagyon értem. A cég vagyona a cégé, és annyi, amennyi. És amennyi, annak meg kell lennie.

Biztos, hogy társasági formában akarsz vállalkozni? Ezzel a felkészültséggel?

pandamaci82 # 2021.09.14. 08:24

Üdv.
Szeretnék Kft.-t vásárolni. Nekem egy olyan Kft-re van szükségem aminek van 2 lezárt üzleti éve.
A kérdéseim a következők:
Ha én veszek egy Kft-t 2 lezárt üzleti évvel ( nyílván nem veszteséges, nincs tartozása stb. ) az évek folyamatosan mennek tovább? Én mint új tulajdonos az évek tekintetében a 0-ról indulok vagy folytatom tovább a tevékenységet a harmadik évvel. Ehhez meg kell tartanom a vásárolt Kft. nevét vagy lehet nevet változtatni? Ha nevet változtatok akkor az már egy új cég és megszakadnak az évek?
A házipénztárban a törzstőkének meg kell lenni vagy nekem kell azt betenni?
Mire kell nagyon odafigyelni a vásárláskor?
Vannak buktatók?
Nekem az lenne a frontos, hogy a Kft. folytassa a tevékenységét a harmadik évvel tovább. Ne vesszen el az előző 2 év.
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.24. 20:04

Akkor ezt kérdezd. Igen.

kuktolv # 2020.06.24. 19:02

Köszönöm a konstruktív hozzászólást. Bár egy kicsit bővebb válaszra számítottam... (Pl. ebben az esetben is beszélhetünk-e ajándékozásról (mivel a házi pénztárban csücsül a jegyzett tőke ez része) stb.)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.24. 18:25

Ez egy szabad ország.

kuktolv # 2020.06.24. 17:30

Üdvözletem!

Elvi kérdésem lenne. Van egy kft. két, 50-50%-os tulajdonossal. Az egyik fél egyéb elfoglaltság okán kiszállna. A cég amúgy alvó, csupán az eredeti jegyzett tőke cca. 65%-át elérő saját tőkével rendelkezik. Kérdés, hogy van-e lehetőség, hogy az egyik jelképes 1.000 forintért kivásárolja a kiszállni szándékozó felet.

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.25. 07:50

elég nagyfokú bizalom kell.
Írásba foglalással, megfelelő fogalmazással be lehet azt biztosítani.

drbjozsef # 2020.05.25. 06:40

Sirtos,

Ha az az érdek olyan fontos, hogy a 10 ember csinál egy osztatlan közös tulajdont 10 társtulajdonossal, ami eleve eléggé mondjuk úgy kevéssé kívánatos, akkor jó lenne, ha ez a 10 ember megbízna egymásban. Ez esetben pedig vegyék meg egyikük nevére, és utána osztozkodhatnak akár másnap. Persze, egyikük felé elég nagyfokú bizalom kell. De ha az nincs, akkor a közös tulajdon hátáról is csak a túr-t vakargathatják majd.

A szívás ebben a kétszeri illetékfizetés. De tartok tőle, hogy egy Kft. közbeiktatása esetén is lenne hasonló, ha nem több költség (bár ahhoz nem értek). Ha az az érdek olyan fontos, le kell nyelni aztat.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.24. 08:28

Valaki hazudik. Vagy az eladó vagy te. Az eladónak ugyanis tök mindegy, hogy hány vevő van. (Na, jó, nem négy, hanem tizennégy példányban írja alá a szerződést. Azt csak kibírja. Ha esetleg mégse, akkor még mindig megtehetitek, hogy beéri az összes vevő egy eredeti példánnyal.) Más baj lesz ott...

wers # 2020.05.24. 07:34

Ugye ezt nem az ügyvédetek javasolta.

Sirtos # 2020.05.24. 06:17

Bocsánat, lehet hogy kicsit kevés információt adtam a válaszhoz......
Az igazsághoz tartozik, hogy az eladó nem kívánja 10 magánszemélynek eladni az ingatlanát (nem akar vele annyit vesződni) Egyben egy Kft-nek viszont eladná.
Ezért megalakítunk egy Kft-t, betesszük az ingatlan árát, megvesszük és amikor már a Kft nevén van az ingatlan szeretnénk azt egyénileg megvenni az általunk alapított Kft-től 1/10 arányban. De mivel a saját pénzünk van a Kft-be, ezért egy jelképes összegért megvehetjük-e a Kft-től? Vagyis elvileg saját magunktól?
Van-e ennek akadálya, hátulütője? Sajnos nem tudjuk másképp megvenni, ellenkező esetben eladhatják másnak az ingatlant, ami nekünk nagy gáz lenne! Érdekünk fűződik ahhoz, hogy a mienk legyen az az ingatlan. Gyakorlatilag nekünk utána már a Kft-re sincs szükségünk!

wers # 2020.05.21. 11:13

Ehh, én vagyok a hülye, hogy foglalkozok ezzel. :)

:))) nekem bizonyára több időm van, én csak végigsakkoztam fejben mire is lehet ez jó, de sehova sem jutottam.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.21. 11:02

Azt írja, most alakult kft. Annak a törzstőkéje meg kell legyen, s ha ingatlant tud venni belőle, akkor valószínűleg nem is kevés az a törzstőke. Tartozása sem nagyon lehet rögtön az indulásnál.

Ha esetleg úgy érti ez a csavaros eszű jóember, hogy kölcsönből vásárolna az a kft.; akkor

  1. Nem kap kölcsönt egy frissen alakult, minimál-törzstőkés kft.
  2. Ha valami csoda folytán kap, akkor az ingatlanra jelzálogot jegyeznek be, és azt biztosítandó terhelési-elidegenítési tilalmat.

Ehh, én vagyok a hülye, hogy foglalkozok ezzel. :)

wers # 2020.05.21. 06:28

Jjjja, hogy a kft-t buktatják be, és előtte kimentik az ingatlant, rahedli adósságot bent hagyva. Okoska ötlet.

Kivéve ha jelzáloghitelre veszik.

Én sem vagyok ehhez elég csiszolt

drbjozsef # 2020.05.21. 06:21

wers,

Fedezetelvonó ügylet akkor van, ha az ingatlan még nincs végrehajtás alatt, és az előtt értékesíti/ajándékozza el a tulajdonos, de nyilvánvalóan a tartozás ismeretében, és feltűnően értékaránytalanul. Ilyenkor nincs értékbizonyítvány, meg piaci érték, amíg be nem vonják - jellemzően bíróság segítségével - a végrehajtásba.

wers # 2020.05.21. 04:50

Illetve felmerülhet még a fedezetelvonó ügylet problémája

Ezt azért nem értem, mert esetleges végrehajtásnál nem a szerzési értéket veszik figyelembe, hanem az értékbizonyítványt, ahol a valós értéket állapítják meg.

Vagy rosszul nem értem?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.20. 15:41

a maradék 19,99 millió Ft után fizetnie kell "némi" adót...
A "vevőnek" pedig 9%-os ajándékozási illetéket. Ha nem 18%-osat.

Biztos én nem vagyok elég dörzsölt, de nem látom át, mi célja, értelme lenne az ilyen trükközésnek. (Azt viszont már láttam többször, hogy az ilyen okosságoknak akár végrehajtható szabadságvesztés is lehet a vége. Pedig hogy ki volt találva!)

Rexor # 2020.05.20. 13:09

Illetve felmerülhet még a fedezetelvonó ügylet problémája, vagy az ésszerű gazdálkodással ellentétes ügylet is, amiért nemcsak a Kft. felel a vagyonával.

Rexor # 2020.05.20. 13:04

Persze, van hozzá joga. Csak a maradék 19,99 millió Ft után fizetnie kell "némi" adót...

Sirtos # 2020.05.20. 12:57

Senki nem akar semmit átvenni! Az ingatlan értékesítése után megszüntetnénk a Kft-t!
Tehát van hozzá joga, hogy a vagyonát képező 20 milliós ingatlant jelképes 5 Ft-ért eladja?

Sirtos # 2020.05.20. 12:51

Üdv Fórumozók!

Egy elvi kérdésem lenne:
Egy most alakult Kft., aki vesz egy 20 milliós ingatlant, jövőre eladhatja magánszemélynek jelképes 5 Ft-ért? Elvileg lehet ilyet csinálni? Van hozzá joga?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.14. 18:11

Ha arra gondolsz, hogy a saját tőke már nem éri el a jegyzett tőke összegének a felét, akkor a pótlás kötelezettsége téged terhel onnan kezdve, hogy te vagy a tag.

De minek vennél át egy tőkepótlásra szoruló kft.-t? (Lásd az előző bejegyzésemet.)

Rexor # 2020.05.14. 14:14

A törzstőke nem vész el csak átalakul.

Karelll # 2020.05.14. 14:05

Egy kft vásárlását tervezem. Csak ügyvezető váltás lenne, a cégnév (is) maradna.
A kérdésem az, ha esetlegesen a törzstőkét elköltötték, akkor azzal nekem kell rendelkeznem, azt meg kell fizetnem?
Válaszaikat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.14. 12:39

(Halkan jegyzem meg, hogy egy új kft. alapítása olcsóbb, mint megvenni egy működőt, pláne, ha úgyis "új profillal" akarod működtetni. Nem beszélve a kockázatokról.)