alapítói határozat


ObudaFan # 2017.02.12. 11:55

Egy, a tag és az ügyvezető, vagy a cég és az ügyvezető közötti későbbi vitában lehet jelentősége annak, hogy lehet-e ezt bizonyítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 21:44

Mi a konkrét problémád? Mit akarsz a cégbíróságnak bejelenteni?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 18:35

Mi a konkrét problémád?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 18:35

Értem. Ez az ügyvezető hogyan tudná végrehajtani a tag határozatát, ha nem közlik vele?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 17:52

Nem a tag az ügyvezető?

Jolana # 2016.06.09. 16:40

Köszönöm a választ, Kedves ObudaFan!

ObudaFan # 2016.06.08. 17:32

(külön) alapítói határozat, vagy elegendő az alapító okirat (egyszerűsített elj., szerződésminta)?

Elegendő.

az alapító és egyetlen tag ügyvezető részére elfogadó nyilatkozat?

Az ügyvezetői tisztség vonatkozásában szükséges.

Jolana # 2016.06.08. 13:59

Szép napot!
Egyszemélyes kft. alapításához, bejegyzéséhez szükséges-e:

  • (külön) alapítói határozat, vagy elegendő az alapító okirat (egyszerűsített elj., szerződésminta)?
  • az alapító és egyetlen tag ügyvezető részére elfogadó nyilatkozat?
goodman # 2011.08.12. 10:56

Kedves Kovács Béla Sándor és Óbuda Fun!

Köszönöm a válaszokat.

Egyúttal tiltakozom az Alkotmánybíróság hatáskörének csorbítása ellen!

Üdvözlettel: goodman

ObudaFan # 2011.08.11. 17:05

Ha pedig azonos is az ügyvezető, attól még a határozatok tárát vezetni kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.11. 12:06

Ez a Gt. rendelkezése, az alapító okirat azzal ellentétes nem lehet - ha nem is foglalod bele az alapító okiratba, attól még alkalmazandó. Értelemszerűen alkalmazandó; így ha az egyetlen tag egyúttal ügyvezető is, akkor nyilván nem kell külön értesíteni.

(Nem vagyok benne biztos, hogy az egyszemélyes kft.-k többsége olyan, ahol a tag ügyvezető is; szerintem jellemzőbbek az önkormányzati, állami cégek és az egyes tevékenységek kiszervezése folytán létrejött társaságok. Ezek tagjai pedig jogi személyek, ezért az ügyvezető szükségképpen más.)

goodman # 2011.08.11. 08:11

Kedves Listatagok

Az egyszemélyes Kft szerződésmintájának 10.1. pontja a következőképpen rendelkezik:

10.1. A taggyűlés hatáskörébe tartozó kérdésekben az alapító határozattal dönt, és erről az ügyvezetőt írásban értesíti.

Az egyszemélyes Kft-k többségénél az alapító-tulajdonos egyúttal a társaság ügyvezetői tisztét is ellátja. Erre tekintettel ez a rendelkezés teljesen értelmetlen. Nyilván önmaga részére senki nem fog írásbeli határozatokat kézbesíteni. De ha a kettő el is különül egymástól, az illetők rendszerint családtagok, jó barátok, mutassák be nekem azt az embert, aki ezt a rendelkezést komolyan veszi.

A szerződésmintában ezt a pontot (is) benne kell hagyni, kérdésem az, hogy ha valamilyen ok miatt a szerződésmintától el kell térni,szabad-e, indokolt-e ezt a rendelkezést kivenni, és milyen mondattal érdemes helyettesíteni.

Köszönettel: goodman