ügyvezető visszahívása


Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.29. 22:11

Egyértelmű: nem szavazhat az ügyvezető, ha a visszahívásáról döntenek.

L@ci # 2018.06.29. 21:16

Kedves Béla,

Mivel az utolsó hozzaszolas 2012-ben volt ezért bátorkodtam megkerdezni, hogy mi a tapasztalat mostanában.

Esetleg röviden a véleményed ezzel kapcsolatban?

Köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.29. 20:59

Nem erről szól véletlenül az egész rovat?

L@ci # 2018.06.29. 20:48

Kedves Szakértők!

Abban kérném véleményeteket, tapasztalatotok, hogy adott egy KFT. 50-50% tulajdonosokkal. Egy egyik 50% tulajdonos egyben az ügyvezetője a tarsasagnak.
A tagok kozott kialakult vita miatt a tag aki nem ugyvezeto a taggyules soran visszahivta az uvyvezetot. Hivatkozott a Ptk 3:19 2 f bekezdésre, hogy a másik tag, aki egyben az ugyvezeto is kíván zárva a szavazasbol. A masik tag ezt a kizarasra valo hivatkozast nem fogadta el tekintettel a 2004es fővárosi ítélőtáblai hatarozatra.

Kerdesem, hogy mi a Ti álláspontotok, tapasztalatotok egy ilyen helyzetben? Jogosan volt kizarva a tag a szavazasbol, vagy ebben az esetben szavazhat a tag aki az ügyvezető.

Megtisztelve köszönöm a véleményeket!

Udv,
Laci

ObudaFan # 2012.03.28. 19:29

Visszahívható, csak aztán nem tudtok majd ügyvezetőt választani.

zsirosm # 2012.03.28. 06:06

Adott egy 'Hűtlen Kezelő' nevű Kft.
'a' tagja 50% részesedésű,
'b' és 'c' tagja 25-25% részesedésű.

Az ügyvezető az 'a' tag felesége.
Egy évvel ezelőtt a pénztár 10 mFt fölött volt.
Nekem, mint 'b' tagnak nincs tudomásom arról, hogy bármi költségünk lett volna 2011-ben. Bevételünk sem volt.
A házaspár ('a' tag és felesége) tulajdonos másik két kft.-ben, ezeknek a székhelye ugyanaz mint a Hűtlen Kezelő Kft' telephelye

2011 elején felszólítottam az ügyvezetőt, hogy a pénztár összegét fizesse be a bankszámlánkra.

Azóta nem kaptam értesítést az ügyvezetőtől.
Lehet, hogy azóta fiktív számlákkal rendezték a pénztár egy részét, nem tudom.

Visszahívható-e az ügyvezető 'b' és 'c' szavazata alapján.

Kérhető-e APEH vizsgálat, a költségaket ki viselné?

ObudaFan # 2012.03.26. 14:33

Taggyűlésen kell egyszerű többség, ahol ő nem is szavaz akkor sem, ha tag.

mihalecztamas # 2012.03.26. 11:21

Kedves Fórumozók!

Kft ügyvezetőjének visszahívására milyen lehetőségek vannak? Taggyűlésen kell-e egyszerű vagy minősített többség? Köszönöm