Felszámolás,végelszámolás


Marti_2010 # 2014.06.17. 14:10

..és még egy kérdés, amely lemaradt:
kell-e könyvizsgáló az eljárás alatt ?
Eddig volt könyvvizsgálója a cégnek, de természetesen költségcsökkentés van. Azt olvastam valahol, hogy a záró beszámolót neki kell megvizsgálni. Ez így van ?
Köszi. Üdv. Marti

Marti_2010 # 2014.06.17. 14:07

Kedves Szakértők !

A Kft. végelszámolás mellett döntöttek a tulajdonosok. Kérdésem, hogy ha az ügyvezető lesz a végelszámoló erre készüljön-e külön megbízás vagy elég az alapítói határozatban rögzíteni?

A másik kérdésem, hogy az anya felé van tartozása, melyből egy részt elenged, a többit visszafizeti. Érdemes az elengedésről szóló határozatot még az elszámolás előtt elkészíteni vagy az elszámolás alatt is lehet?

Készüljön -e iratlista "átadásra", ha a végelszámoló a volt ügyvezető lesz?

Van ügyvéde a cégnek a véelszámolás lebonyolítására, de szeretek több forrásból tájékozódni.
KÖSZI!
Üdv. Marti

ObudaFan # 2014.06.16. 10:16

De ha az átruházás előtt a cég könyvelésébe belenézel, akkor azt is tudni fogod, hogy mit veszel meg.

ObudaFan # 2014.06.16. 10:16

Ha a céget megvetted, akkor a cég üzletrészét kapod meg. Természetesen ha ez után te leszel a cég vezető tisztségviselője, vagy ha te kinevezel egy vezető tisztségviselőt, akkor a korábbi vezető tisztségviselő a cég vagyonát is át kell, hogy adja. De az például egyáltalán nem biztos, hogy a cég törzstőkéje még egyben megvan. Az pedig, hogy éppen készpénzben, az még kevésbé biztos.

elkeseredett # 2014.06.16. 08:21

köszönöm, csak azt nem tudom mire válasz a NEM! Arra, hogy nem adómentes a törzstőke?
Netán arra, hogy az 1 Ft-ért való eladás azt jelenti, hogy megkapja a cég 3M Ft-os törzstőkéjét a vevő 1 Ft-ért?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.16. 07:46

Hát nem.

elkeseredett # 2014.06.16. 06:32

Üdvözletem, ha egy Kft. eladásra kerül akkor mi lesz a törzstőkével? Azt - feltételezve, hogy megvan - minimum ki kell fizetnie a vevőnek. Jól gondolom? Tehát ha egyébként 1 Ft-ért adom el, akkor is a törzstőke 3 M Ft-ját meg kell kapnom és ez adómentes, vagy adóköteles "bevétel"?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.12. 11:29

És mi köze annak a hitelezői igények kielégítéséhez?

Nem lenne jobb, ha a konkrét problémádat adnád elő?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.12. 11:28

Azt a felszámolónak kell leadnia. Ha egyáltalán.

Mama2011 # 2014.06.12. 11:18

Hogyan lehet rákényszeríteni a felszámolás alatt álló cég lemondott igazgatóját, hogy a 2013. évi mérleget leadja, hogy a felszámolók intézhessék a hiteligények kielégítést?

Cogito # 2014.06.05. 15:51

Köszönöm szépen a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.05. 14:52

Nem lehet közösen felszámolás iránti kérelmet benyújtani. Viszont bőven elég, ha egy valaki benyújtja, a többiek meg szálljanak be abba a 25 ezer forintba.

Cogito # 2014.06.05. 14:06

Felszámolás ügyében kérnék kezdő lökést.
A munkáltató felmondott 10 dolgozójának, végkielégítést, felmentési időt nem fizetett, nem is fog- kijelentése szerint, van elmaradt munkabér igény is.
A 10 munkavállaló egy felszámolási kérelmet beadhat ( a költségek megosztása miatt), miután felszólították a munkáltatót, aki nem reagált? Vagy külön-külön kell beadni a kérelmet?
Köszönöm a választ!

pazs # 2014.05.28. 09:10

Vállalhatja bármelyikük, de ha a végelszámolás alatt álló cégnek nincs erre elég pénze, akkor sanszos, hogy inkább felszámolni kéne. Ha meg van, akkor miért ne állná? A megmaradó vagyon úgyis az anyáé lesz, egyik zsebéből a másikba teszi a pénzt, ha mégis az anya állja a végelszámolás egyes költségeit.

Marti_2010 # 2014.05.28. 07:24

Elzést végelszámolásról és nem "felszámolás"-ról van szó.

Marti_2010 # 2014.05.28. 07:24

Kedves Fórumozók !

Végelszámolás témában lenne kérdésem és elnézést, hogy ide írok, de nem akartam új témát nyítni.

Ha a végelszámolást az adott cég anyavállalata rendeli el taggyűlési határozattal, akkor a felszámolás költségeit pl. ügyvéd, ki szokta a gyakorlatban állni ? A végelszámoló cég vagy az "anya"?
Vagy lehet bármelyik?

Üdv: Marti

ObudaFan # 2014.05.27. 19:30

Ha a beszámolóit sem adja be a cég, akkor igen jó esélyed lesz arra, hogy a magánvagyonodból fizeted majd ki a cég összes jövendőbeli tartozását. Nagyon úgy néz ki, hogy ez a cég fel lesz számolva, de legalább ez rendben legyen addig.

kurta23 # 2014.05.27. 18:03

Sziasztok!

2012.02.15 –n alapítottam egyszemélyes KFT-m, mivel egy olyan cégnél dolgoztam, ahol magamnak kellett kiszámláznom a fizetésemet. Mint később kiderült hatalmas hiba volt, mert a cég költségei hamarosan meghaladták a munkáltatómtól kapott jutalék összegét, így ezt a tevékenységet abbahagytam, de a KFT a nyakamon maradt, amit azóta sem tudtam megszüntetni.

Időközben a könyvelőmet nem tudtam kifizetni, így a tartozás miatt nem könyveltek tovább, a céges papírjaimat a mai napig nem kaptam vissza. Ezen felül a cégnek a bankszámla vezető bank felé van tartozása, más cégnek, beszállítónak tartozása nincs. Adóbevallást nem tudtam készíteni és bevétele sincs a cégnek körülbelül 1,5 éve. Nem tudom, mit kellene/lehetne kezdeni a céggel, a NAV folyamatosan bombáz a levelivel, felszólít bevallásra, megbüntet.

Mindenképp szeretnék valamilyen úton a KFT-től megszabadulni, hatalmas teher számomra.

ObudaFan # 2014.04.30. 08:15

Azt a kötelezett dönti el, hogy az átutalását melyik tartozásra kell elszámolni, ezt a bíróság is így fogja látni.

kgy67 # 2014.04.30. 06:25

ÓbudaFan

Köszönöm a választ. Természetesen mi is tudjuk, hogy az átutaláson fel kell feltüntetni azokat a számlaszámokat amelyekre az teljesítés történik, a gond az, hogy a hitelező a saját maga és a cégünk (adós)közötti engedményezési szerződésben akarja kikötni, hogy csakis a kezesség és felszámolási kérelem által nem érintett számlákra számolja el a befizetéseket.
Be kell-e őt vonnunk bármilyen szerződésben az ügyletbe, miután az eladásba beleegyezik, csak az ő feltételei szerint. Elegendő-e egy adásvételi szerződés a vevővel, amelyben kikötjük, hogy a hitelező felé kell utalnia?
Kicsit csapdában érezzük magunkat, mert a hitelező a műhelyt használni nem engedi, a gépeket elvinni nem engedi, az eladásukat akadályozza, így se termelni nem tudunk, se a gépek eladásából nem tudjuk kiegyenlíteni a számlákat, így sem a felszámolási eljárás ellen, sem a kezesek végrehajtása ellen nem tehetünk semmit, hacsak zsebből nem fizetünk, amit megtennénk, ha tudnánk.
Előre is köszönöm a tanácsot.

Sherlock # 2014.04.27. 09:44

Rosta Roland,

gyakorlatilag nincs, a Companies House ott egész máshogy működik, mint nálunk a cégnyilvántartás. A registrar ellenőrizhet, meg is szüntetheti a céget, de akkor is más.

ObudaFan # 2014.04.27. 09:41

kgy67

Az átutalás során a közleményben egyértelműen meg kell jelölni, hogy melyik tartozásról van szó.

kgy67 # 2014.04.25. 10:25

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdésben kérnék segítséget:
Vállalkozásunk a telephelyén sajnos bérleti díj tartozást halmozott fel,melynek következtében a telephely tulajdonosa az eszközeinket zálog alá vette, a helyiség egy részébe költöztette, majd a többi helyiséget egy új bérlőnek kiadta. A tartozások egy részére korábban a 2 magánszemély tulajdonos készfizető kezességet vállalt, mely jelenleg már végrehajtás alatt áll. A cég ellen a bérbeadó felszámolási eljárást kezdeményezett , melyet a bíróság érdemi vizsgálat nélkül különböző okok miatt elutasított.
Az új bérlő meg kívánja vásárolni az egyik gépünket, amelynek az ellenértékét engedményeznénk a bérbeadóra és azt a vevő közvetlenül a bérbeadónak utalná. Ezzel nem is lenne semmi gond, viszont a bérbeadó ezt az összeget nem hajlandó a legrégebben lejárt , kezességgel fedezett és a felszámolási kérelemben szereplő számlákra jóváírni, hanem kizárólag az azutáni , ő általa meghatározott számlákra, így lehetetlenné téve azt, hogy a végrehajtásban a cég fizessen és a kezesek terhei csökkenjenek. Könyvelőnk szerint a beérkező összegeket mindig a legrégebben keletkezett adósságra kell beszámítani. Mit tudunk tenni? Előre is köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.27. 20:47

A zrt. peren kívül felajánlotta az eredeti követelésem összegét.
Na, vajon miért?

Nincs ügyvéded? Minek is, hiszen csak néhány millió forintról lehet szó.

ObudaFan # 2014.03.27. 20:46

Annál biztosan nem fog megítélni többet a bíró, mint ami a kereseted, de - leszámítva a kötelező jogi képviseletes ügyeket - a kereset az felemelhető.
Hogy a kereset felemelése esetén mi lesz az ítélet, azt azért ennyi információ alapján megmondani nem lehet, még a szerződésedet sem ismerjük.
Természetesen ha a cég nem tudja kifizetni a tartozásait, akkor a végelszámolásból lehet felszámolás.