Felszámolás,végelszámolás


Miatoth # 2018.04.09. 08:16

Kedves Tagtársak!

Végelszámolás alatt áll a cégem. Egy problémával állok épp szemben, amire sürgősen reagálnom kéne.

Érkezett egy hitelezői igény, mely eleve vitatott, de nem is ez a lényeg, nem csatolták a nyilvántartásbavételi díj befizetéséről szóló igazolást. Valószínű, hogy nem is fizették meg.
A kérdésem az, hogy ennek hiányában hogyan kell reagálni: a hitelezői igény nyilvántartását el lehet utasítani, vagy esetleg ez csak annyit jelent, hogy a követelést leghátra kell besorolni.
A neten böngészve csak felszámolással kapcsolatban találtam erről bármit is, de ez ugye (még) végelszámolás.
Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, esetleg belinkelni egy ide vonatkozó jogszabályt.

Nagyon köszönöm!
Miatoth

nonolet # 2018.04.09. 07:26

ViperK

Ésszerű volna
összedobni azt a kis pénzt
és
mielőbb önként bezárni a céget.

Ez a legolcsóbb út... alighanem.
De főleg a legrövidebb.

ObudaFan # 2018.04.09. 04:33

Ha nem hagyjátok töröltetni a céget, hanem felszámolják, akkor a tartozás kiegyenlítésének a hiányában is legfeljebb kivételesen lehet szó a mögöttes felelősségről és eltiltásról, nem írtál olyat, ami alapján ez igazán felmerülne.

ViperK # 2018.04.09. 00:20

Kedves Ügyvédek, Fórumozók!

Tag és ügyvezető vagyok egy Kft.-ben, két másik taggal, akik szintén ügyvezetők is (mindhárman megbízási jogviszonyban). Ketten vagyunk 25-25% résszel, a harmadik tag a maradék 50%-kal.

Korábban működött és problémamentes volt a cég. Bő egy éve viszont csak áll, nincs bevétele, nem dolgozik benne már egyikőnk se. A könyvelő beadta a bevallásokat, tartozás korábban nem volt.. Ez alatt a kb. 1 év alatt, mindhárman már más-más cégnél dolgoztunk. A két cégtársam teljes munkaidőben, én 4 órás részmunka időben. A cégünket nem számoltuk fel, nem kezdtünk vele semmit, hiba volt.

Most ott tartunk, hogy mivel a heti 20 órámmal (amire a bérem, részarányosan amúgy meghaladta a minimálbért) főállású társas vállalkozónak minősültem, (sajnos egyikőnk sem gondolt erre), így az elmúlt bő egy évre, kellett volna fizetni a teljes minimálbér utáni járulékot, ..hogy a cégnek nem volt bevétele, fizetést nem utalt ki, és így bért sem vettem/tünk fel, az persze kutyát nem érdekli, szokásosan.

A tartozás a NAV felé így, fél milliót meghaladó összeg. A cégnek nincs vagyona, nem maradt benne pénz, eszköz stb., nem tudjuk kifizetni. "Sima" felszámolás, úgy tudom, már csak a kiegyenlítés után lenne lehetséges.

Sok mindent olvastam már, az 5 éves eltiltástól, a mögöttes felelősség megállapításig, ha nem fizetés miatt kényszertörlésre kerül sor.

Mire lehet ilyenkor számítani?
Van esélye, hogy nem állapítanak meg mögöttes felelősséget?
A törlés biztos, de az eltiltás is, akár mindhármunkra?
Az eltiltott, egyéni vállalkozó sem lehet 5 évig?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.08. 07:34

Igen, bele kell foglalni. (Ez nem kényszertörlés volt, hanem rendes - egyszerűsített - felszámolás; és a volt vezető tisztségviselő teljesítette, amit előír neki a törvény.)

Immaculata # 2018.04.07. 09:53

Az a végzésből kiderült volna?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.07. 09:12

Én nem látom, hogy eltiltották volna.

Immaculata # 2018.04.07. 08:43

Elmarasztalás annyi, hogy nem lehetsz innentől fogva 5 évig ügyvezető másik gazdasági társaságban.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.06. 18:30

Legfeljebb perben.

szofi1234 # 2018.04.06. 15:50

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi részleteket tartalmazó végzést ma kaptam kézhez.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen kötelezettségeim lehetnek még, illetve volt ügyvezetőként várható-e az elmarasztalásom a cég törlése után?

Végzés:
„A törvényszék … adós gazdálkodó szervezet elleni felszámolási eljárást befejezettnek nyilvánítja, és …. adós gazdálkodó szervezetet jogutód nélkül megszünteti és elrendeli cégjegyzékből való törlését.
A törvényszék megállapítja, hogy az adós gazdálkodó szervezet felosztható vagyonnal nem rendelkezik, így a bejelentett hitelezői igények és felszámolási költségek fedezete nem biztosított.
(az én megjegyzésem erre vonatkozóan: a tartozások: illeték kb. 40.000.- Ft, kamarai tagdíj kb. 30.000.- Ft)
Felkéri a törvényszék a végzés jogerőre emelkedését követően Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát, hogy a felszámoló szervezet részére a díjkiegészítési számla terhére … Ft-ot egyenllítsen ki a fenti bankszámlájára.
Indoklás:
Az adós gazdálkodó szervezet felosztható vagyonnal nem rendelkezik, az adós ügyvezetője a felszámoló szervezet felé a Cstv.-ben foglalt kötelezettségeit teljesítette.
A felszámoló szervezet kérte a felszámolási eljárás egyszerűsített módon való lefolytatását arra hivatkozással, hogy a vagyonhiány következtében a felszámolási költségek fedezete nem biztosított.”

Köszönettel, szofi1234

ObudaFan # 2018.03.26. 21:29

Ötéves jogvesztő határidő van az igényérvényesítésre, de hát veled szemben határidőben igényt érvényesítettek.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.26. 18:10

Te valamit félreértettél. Az is lehet, hogy több valamit.

Gabor.T # 2018.03.26. 16:54

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben.

Korábbi betéti társaságunk, amelynek én voltam a beltagja, a válság után körbetartozások és a CHF hitelek elszabadulása miatt csődbe ment. Odaveszett 10 év munkája, ráadásul mivel a céget adóssággal számolták fel, a fizetésemet a végrehajtó a mögöttes felelősség alapján letiltás alá vonta.

Nemrég lejárt a bt megszűnését követő 5 év, ameddig tudomásom szerint felelősség terhel a cég adósságáért. A végrehajtó az 5 év lejárta előtt közvetlenül küldött egy díjjegyzéket, amelyben a végrehajtást megszünteti, de a fizetésem letiltását nem állították le.

Azt szeretném megtudni, hogy mit kell tennem a letiltás törlése érdekében, illetve jól tudom-e, hogy a cég megszűnését követő 5 év után a tartozás elévül a céggel szemben, így elévül velem, mögöttes felelőssel szemben is.

Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2018.02.16. 14:47

Igazából már régen kényszertörölni kellett volna a céget, és ha ezt észreveszi a cégbíróság, akkor még a benyújtott kérelem ellenére is eljárhat így, ami számodra nem feltétlenül előnyös. Még a legjobb eset is az, hogy be kell adni a törlési kérelmet.

Jewel15 # 2018.02.16. 12:12

Rexor,
úgy érted, hogy 2014-től?

Rexor # 2018.02.16. 11:54

+Nem ártana pótolni az elmaradt bevallásokat is, ha nem akarjátok, hogy kényszertörlésbe forduljon a dolog.

nonolet # 2018.02.16. 11:39

Közöld a nem praktizálóval, hogy

  • ajánljon valakit, akiben megbízik

és

  • persze ő fizeti majd a hibája miatt

a felmerülő összes plusz költséget...

(ha megfelelően volt megbízva az üggyel anno)

- -

Mondjuk illett volna hiányolni a törlést, nektek is!
Az elvárható körültekintés keretében...

Jewel15 # 2018.02.16. 11:16

Kedves Fórumozók!

A következő ügyben kérném a segítségüket:
2012-ben döntöttünk úgy, hogy megszüntetjük Kft-nket. A végelszámolási eljárás el is indult 2012. júliusában. 2014 őszén kelt Zárójelentés szerint a végelszámolás lezárult, a bevallások benyújtásra kerültek, köztartozás nincs, a vagyonfelosztás megtörtént.
Innentől meg voltam győződve róla, hogy a céget törölték. Ez az meggyőződés tavaly év végéig tartott, amikor is a Kamara felszólított, hogy fizessem ki visszamenőleg 5 évre a tagdíjat. Azt állították, hogy él a cég. Utána néztem, a cég valóban nincs törölve, "V.A." jelzéssel van ellátva.
A Céginformáció azt mondta, hogy a törlési kérelem hiánya miatt nem lett törölve a cég.
Sajnos az ügyvéd, aki intézte a papírokat, már nem praktizál (legalábbis ezt állítja), így ő nem tudja ezt beadni. Más ügyvédek újra be akarják adni az egészet... Min. 50.000 Ft megint csak az ügyvédi költség...
Mi tegyek? Mi a helyes megoldás?

Köszönettel,

J.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.28. 08:30

Levezető elnök, jegyzőkönyv-hitelesítő. De a legjobb, ha minden jelenlévő aláírja, ha másként nem, akkor tagként. (A legtöbb kft. nem olyan nagy, hogy ez ne legyen megoldható.)

lemon # 2018.01.27. 22:10

Taggyülési jkv-et vegelszamolas meginditásáról ki írja alá:jkv. hitelesitő tag +a regi ugyvezeto vagy a ceg tagjain kivüli végelszámoló vagy mindhárman?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 19:27

ert a nav úgyis megnézi szerintem a vagyonfelosztási javaslat elolvasásánál,
Miért kellene a navnak a vagyonfelosztási javaslatot megküldeni?

Immaculata # 2018.01.19. 16:15

Rendben.

nonolet # 2018.01.19. 16:13

Imamculata

" záró adóbevallás és a jogutód nélküli megszűnés közötti időszak vonatkozásában a munkabért és bérjellegű egyéb juttatásokat terhelő adókról és járulékokról a munkaviszony megszűnését követő harminc napon belül köteles bevallást benyújtani, és ezzel egyidejűleg az adót megfizetni."

...és ennek mi köze a MAGÁNSZEMÉLY adó tartozáshoz?
Ja semmi...

Ez CSAK a cég bevallásairól szól a bér kapcsán.

Dóri73 # 2018.01.19. 15:44

Immaculata:
Nincs több éve munkaviszonya a cégtulajnak saját cégénél, két éve nincs senki munkavállaló, a végelszámolói feladatokat díjazás nélkül látja el a volt ügyvezető cégtulaj.

Dóri73 # 2018.01.19. 15:42

nonolet: Én is így tudom, de gondoltam megkérdezem nincs-e erre valami speciális szabály. Merthogy visszaigénylés után mint magánszemély befizetné a tulaj a tartozásaira. Csak biztos akartam lenni, hogy mivel a cégtulajnak van magánszemélyként adótartozása, úgy ezt a cégtörlés előtti vagyonfelosztási javaslatban nem kötelező-e megemlíteni?
A kérdés szinte elméleti, mert a nav úgyis megnézi szerintem a vagyonfelosztási javaslat elolvasásánál, hogy kinek menne a pénz, és nyúlják is le azon mód, csak nehogy bírság legyen belőle, mondván hogy el akartuk titkolni és meg akartunk lépni a százassal.