Telephely


wers # 2019.11.21. 10:37

Autószerelés tevékenységre van engedélye?

babem # 2019.11.21. 10:35

Egy másik cég telephelyén béreltem autószereléshez műhelyt. Elutasították a telephely kérelmet azzal, hogy lakóterület van a környéken.
Jogos ez?
Hiszen a másik cégnek, akitől bérlem, van engedélye erre a területre.

vivan83 # 2018.08.23. 09:21

Köszönöm a segítséget! További szép napot!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.23. 06:15

A cégbírósághoz kell.

vivan83 # 2018.08.22. 19:39

Mármint jobbnak látom ha bejelentjük!!!! :)

vivan83 # 2018.08.22. 19:36

Rendben. Jobbnak látom ha bejelentjük ????

Ezzel kapcsolatban néhány kérdés:

  • ezt elég a cégbíróságon ügyvéddel bejelenteni vagy más úton is kell? Könyvelő, ügyfélkapu...
  • valahova máshova be kell-e jelenteni? Pl. Városi jegyző? Stb... (mivel nem üzlet azért remélem nem kell mindent újra zongorázni...)

Köszönöm a válaszokat!

nonolet # 2018.08.22. 18:12

vivan83

Be kell...

Hisz a raktár is a cég adóköteles tevékenységének a része.

A raktárban

  • a cég VAGYONA található

és

  • ott MUNKA is folyik a cég érdekében

Mindkettő érdekli hatóságokat.

vivan83 # 2018.08.22. 17:18

Rendben, köszönöm a segítséget.
További jó munkát.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.22. 17:12

Azt viszont csak akkor lehet, ha úgy tekinted, hogy az adott ingatlant a bevételszerző tevékenység (a vállalkozás) érdekében használod. Ha viszont a vállalkozáshoz használod, akkor telephely.

vivan83 # 2018.08.22. 17:03

Akkor elszámoltuk rá költséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.22. 16:33

Na most vagy-vagy. Az nem megy, hogy ha akarom, pöntyöm, ha akarom, öntyöm. Sőt öntyöm-pöntyöm.

vivan83 # 2018.08.22. 15:48

Az átírás költségeit azt elszámoltuk. Ügyvédi díj, illeték stb...

vivan83 # 2018.08.22. 15:45

Rezsi költsége nincs, közösköltsége van, de azt nem számoljuk el. Amortizációt azt szeretnénk.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.22. 14:47

A költségeit sem számoljátok el?

vivan83 # 2018.08.22. 14:07

Köszönöm szépen! Nekem is így logikus.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.22. 12:52

Szerintem a raktár is telephely - de nemigen veszi komolyan a hatóság se a bejelentését.

vivan83 # 2018.08.22. 10:43

Üdv mindenkinek!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok!

A Kft-énk vendéglátással foglalkozik, van is székhelye a cégnek meg telephelye is ahol a tevékenységünket végezzük. A telephely nagyon kicsi és vettünk nem rég egy garázst, ahol az éppen nem használt tárgyakat tárolom. Tartalék hűtő, sörpad, napernyő, stb... ezt most be kell jelenteni telephelynek vagy sem? Sajnos a könyveĺőm és az ügyvédem is mást mond.
Köszönöm a segítségeteket!

Ivan

Extol # 2015.01.20. 09:26

Üdvözletem!
Szeretnék információt kérni a következő dologról.
Kft -m rendezvény szervezéssel foglalkozik, most kaptam lehetőséget , hogy a rendezvényen esetleg italárulást is végezhetném!
Kérdésem , hogy esetleges italmérés esetén , milyen engedélyek kellenek? Kft -m tevékenységébe , benne van mozgó árusítás, italszolgáltatás...
Olvastam ,hogy telephely az kell, elég egy raktár is?
Vagy hogy van ez?
Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 14:58

Miért ne?

pudre # 2014.09.24. 14:09

Szép napot
Egy Kft ingatlant vesz, a rajta lévő kis ház pár nm , bérlőnek kiadatja-e a Kft. lakás céljából.

BMária # 2013.11.23. 12:29

Üdvözletem

A következőkben kérném a segítséget.
A férjem bérelt egy üzletet, kiskereskedelmi tevékenységet folytat ott, mint bálás, mert ahhoz nem kell kereskedelmi végzettség. Működési engedély kiadva az ő vállalkozására.
E z egy elég nagy üzlet és tartozik hozzá egy nagy nyitott elő udvar.Nem közterület, a ház része.Én is kereskedő vagyok én rendelkezem mindenféle előírt szakképesítéssel.
Gondoltuk elég nagy a bérelt terület hasznosítjuk, bővítjük a profilt.
Az üzletben még új termékű fehérnemút, harisnyát forgalmaznánk. Az üzlet előtti kis udvar részen pedig
a hét bizonyos napjain zöldséget, gyümölcsöt. mézet, házi sört lekvárt, egyéb házi jellegű termékeket forgalmaznánk egy kis piac jelleggel.Az új termékek forgalmazása azonban végzettséghez kötött, ezért úgy gondoltuk,hogy azokat az én vállalkozásom forgalmazná, de ugyanazon a telephelyen, hiszen minek béreljünk másikat mikor ott már adott minden.
N A ÉS MOST JÖTT A FEKETE LEVES.
a Z OKMÁNYIRODA ÉS AZ ÖNKORMÁNYZAT AZT MONDTA NEM LEHET.
A magyarázat ők még ilyet nem csináltak nem halottak egy telephelyre két vállalkozó nem lehet bejegyezve.
Próbáltam magyarázni, hogy ott Tesco ott is kiskereskedők vannak egy telephelyen. Az más ez volt a válasz, de miért azt nem tudták.
Kérdésem van e valamilyen törvény erre vagy csak hajtogatják, hogy nem lehet. Szerintem nem az egy légtér dönti el a telephely kérdését,vagy válasszuk fizikailag ketté a boltot. A Cím akkor is ugyanaz marad. A z udvarnak mi köze a bolthoz, szerintem semmi azt a férjem nekem tovább adhatja bérbe.

Zűrős tudom, de nem akarom elhinni, hogy erre nincs megoldás és bele kényszerítenének
k egy újabb igen költséges bérleménybe, mikor itt minden adott már. várom segítségeteket.
köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.15. 16:59

A működési engedély személyre szól.

BMária # 2013.11.15. 11:01

Szeretném a következőket megtudni üzemeltethetek- e én egy üzletet, ha az előző üzemeltető nevére szól a műkődési engedély.Én ugyanott, ugyanazt végezném, kötöttünk egy ilyen megállapodást. Szükséges- e ebben az esetben új engedély.Ha jól tudom a müködési az üzletre és nem a vállalkozóra vonatkozik. köszönettel

S.Nikolett # 2013.11.13. 16:48

Kedves Fórumozók!

Jelenleg a szakdolgozatomat készítem egy új raktár elindításával kapcsolatban. Szeretném beleírni a raktár üzemeltetéséhez elengedhetetlen hatósági engedélyeket, illetve azon szerveket akiktől ezen dokumentumok/kérvények igényelhetők. Két raktárról van szó: az egyik bérelve lenne, tehát már anno működött, a másik pedig egy teljesen új építés alatt álló csarnok. A raktározandó termék pedig autóipari.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm, nagy segítséget jelent!

Üdvözlettel:
S.Nikolett

pazs # 2013.10.28. 10:14

Mármint a cég elleni végrehajtás esetén? Ha nyomban (a lefoglaláskor) tudjátok dokumentummal igazolni, hogy azok nem a cég cuccai, akkor el sem viszik, egyébként meg igényperrel tudja visszaszerezni, ha mégis elvinnék.