Bt. - vezető tiszségviselő


ObudaFan # 2018.02.02. 15:31

Akkor jogos.

cs.andras # 2018.02.01. 11:51

Igen, én vagyok az ügyvezető.

nonolet # 2018.02.01. 11:46

Ezekről a kérdésekről a bt. ügyvezetője dönt...

- -

A jogszabály kimondja, hogy
a betéti társaság ügyvezetését
a bt. tulajdonosai (tagjai) közül
kijelölt vagy megválasztott
egy vagy több ügyvezető látja el.

A törvény szerint, ha ezen kijelölésről vagy megválasztásról elfeledkezik a tagok gyűlése, akkor valamennyi tag ügyvezetőnek minősül.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.01. 11:45

Te vagy az ügyvezető, nem?

cs.andras # 2018.02.01. 10:46

Szép jó napot!
A nejemmel éppen válófélben vagyunk. Van egy közös cégünk, én vagyok a beltag, ő a kültag. Eddig együtt is dolgoztunk, most ő már munkát vállalt máshol. Jogos-e, a a céges banki belépő kódokat, az e-mail fiók jelszavát megváltoztatom, illetve az üzlet zárját lecseréltetem.
Eddig is igen nagy károkat okozott a cégnek, nem szeretném ha ezt tudná folytatni úgy, hogy a munkaviszonya a cégünkkel megszűnt.
Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2017.11.22. 14:30

A bt. társasági szerződésének módosításához az összes tag hozzajarulasa szükséges.

ObudaFan # 2017.11.22. 14:30

A bt. társasági szerződésének módosításához az összes tag hozzajarulasa szükséges.

kreszs # 2017.11.21. 17:10

Egy -egy szavazatunk van mindkettőnknek .

nonolet # 2017.11.21. 16:14

HA van elég szavazati jogod,
akkor
tudod módosítani a társasági szerződést...

kreszs # 2017.11.21. 15:48

Kedves fórumozok!

Betéti társaságban a kültag az ügyvezető. Ez van a társasági szerződésben is. Én, mint beltag valamilyen módon visszahívhatom őt az ügyvezetői tisztségből?

ObudaFan # 2013.07.29. 09:36

Én a törvényszöveg alapján gondolom úgy, mégpedig ugyanaz alapján, amit te is leírtál.

WWallace # 2013.07.29. 06:35

Ok, de akkor mi a helyzet a Gt. 94. szakasz (2) bekezdésével? Ott nem ír olyat, hogy "de a bt. beltag minden esetben jogosult üzletvezetésre". Így én abból azt a következtetést vonom le, hogy ha a kültag mellett a beltag nincs megnevezve, akkor ő nem jogosult rá.

Immaculata, én elfogadom, amit mondasz, de úgy gondolom, amit leírtál, az feltételezés, következtetés...Hol szerepel bármely jogszabályban olyan rendelkezés, mely kizárná a felvázolt eset előfordulását?

Egyébként szívesen venném még ObudaFan hozzászólását, hogy ő miért gondolta úgy ahogy.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.29. 06:03

Beltag nem írhat olyat alá olyat, ami a jogszabály és az abban megállapított felelősségi körével ellenkezik.

Az, hogy kültag üzletvezetésre nem jogosult, kivéve.... azt jelenti, hogy (is) kültag is lehet beltag mellett, vagy megbízott cégvezető mellett.

beltagot minden esetben üzletvezetésre jogosultnak kell tekinteni?

Igen. Ha megnézed, hogy ki lehet beltag, akkor láthatod, hogy olyan nem, aki nem tudja ellátni feladatát.

WWallace # 2013.07.28. 18:57

Sherlock,

hogy ez adott esetben fura lehet, azzal egyet értek. De, ha a beltag ilyen formában aláírta a társasági szerződést, akkor megvolt a döntési lehetősége, és ezt a döntést hozta. Ha a jogszabályok szerint erre - az általam gondoltak szerint - lehetősége van...

WWallace # 2013.07.28. 18:51

KBS,

más topicocban láttam, hogy sok mindenben járatosak vagytok, viszont a társasági jogban én nem igazán. Úgyhogy ezért kérem a segítségeteket. Leírnám, én mire gondoltam. Kérlek javítsatok ki, ha valamiben tévedek.

A Gt. szerint a kültag üzletvezetésre nem jogosult, kivéve ha a társasági szerződés másként rendelkezik. Tegyük fel ez teljesül, és a társasági szerződés üzletvezetésre jogosultként nevesíti a kültagot. Kimondja továbbá a kkt.-re (és így a bt.-re is) a Gt., hogy a társasági szerződésben a tagok az üzletvezetéssel egy vagy több tagot is megbízhatnak; ebben az esetben a többi tag üzletvezetésre nem jogosult. Az általam felvázolt esetben a társasági szerződés a beltagot üzletvezetésre jogosultként nem nevezi meg, így véleményem szerint ebben az esetben ő nem tekinthető üzletvezetésre jogosultnak, és így vezető tisztségviselőnek.

Jó-e szerintetek a következtetésem? Vagy esetleg máshol a Gt. vagy egyéb jogszabály tartalmaz-e valamilyen rendelkezést, ami azt határozná meg, hogy a beltagot minden esetben üzletvezetésre jogosultnak kell tekinteni?

Sherlock # 2013.07.28. 18:48

Én mondjuk ehhez nem értek (a kommentár nem ír semmit erről?), de nem lenne fura ha olyan intézkedésekért felelne korlátlanul a beltag, amik meghozatalában nem vett részt/nem tiltakozhatott?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.28. 18:29

ObudaFan szerint igen. Nekem vannak kételyeim.

WWallace # 2013.07.28. 18:09

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy elképzelhető-e Bt. esetében, hogy a társasági szerződés úgy rendelkezzen, hogy kizárólag a kültagot nevezi meg vezető tisztségviselőként, és így a beltag üzletvezetésre nem lesz jogosult?