Kényszertörlés


Ashley03 # 2015.03.26. 15:15

Obudafan

Miért? Ez a bt nem müködik. Nincs bevétele és nincs kiadása. Nincs vagyona. Semmilye sincs. Ha annyi a büntetés - ahogy olvastam, hogy nem lehetek 5 évig semmilyen vállalkozásban az nem gond, mert nem is akarok, a Jóisten mentsen meg tőle. Akkor meg miért is fáj többe? A könyvelő megcsinálja a bevallásokat meg a mérleget vagy mittudomén mit.

ObudaFan # 2015.03.26. 13:48

Ashley03

A kényszertörlés többe fog fájni, mint egy ima végelszámolás. HA még helyre lehet állítani az adószámot, akkor gyorsan intézkedjetek.

olorsi # 2015.03.25. 16:38

Szia!
Én hasonlóan jártam. Volt egy bt-m,amit meg szerettem volna szüntetni. Egy ismerősöm megtette a sajátjával, csak az ügyvéd volt 80ezer ft....
Közben nekem a cégbíróság 2002 végén megszüntette a bt-t. A lakásomra nem fizettem illetéket. A hab a tortán,hogy nem oda küldték a papírokat, ahol laktam, hanem oda,ahol előtte. Ott meg a mai napig senki sem lakik. Lényegtelen,mert valahol örültem, hogy vége lett. De nem. Visszamenőleg 2 évre minden hónapra 0-ás bevételt kellett volna írnom, meg 0-ás EVA bevételt. Ezt nem tettem meg. A NAV,aki egyébként tőlem értesült,hogy a cégbíróság megszüntette a bt-t, azt mondta, visszamenőleg csináljam meg a 0-ás bevallásokat. Mondtam, nincs az a könyvelő, akit meg tudnék fizetni,hogy ezt megtegye. Mondták, lépjek be az Ügyfélkapun és én is meg tudom csinálni....na persze....
Szóval most az az érdekes helyzet áll fent, hogy a Cégbíróság által 2002-ben törölt bt kényszertörlés alatt áll...
Meddig?

Ashley03 # 2015.03.25. 15:32

Mint kiderült az adószámunkat még augusztusban felfüggesztette a NAV, mert valamilyen bevallás nem lett beadva. Nem akarom hosszan magyarázni, sajnos ezt a mulasztást nem korrigáltuk, ezért törölték az adószámot . Ahogy írtam ez a bt valójában nem prosperált eddig sem, es most végre elszántuk magunkat arra, hogy megszüntessük. Joggal mondhatja bárki, hogy nem fordítottunk kellő figyelmet erre az egészre, most hiába is mentegetőzöm azzal, hogy úgy kerültem bele ebbe az egészbe mint Pilátus a krédóba. A lényeg, hogy most a bt megszüntetését ez a tény mennyire fogja megnehezíteni? Értem én, hogy kényszertörlik, de attól függetlenül végig kell vinni a megszüntetés folyamatát gondolom.

Rexor # 2015.03.25. 08:19

Jó lenne tudni, hogy mi miatt töröték az adószámot, de az adószám törlése a cég kényszertörlési eljárásával jár együtt.

Ashley03 # 2015.03.24. 22:44

Természetesen nem adószám unoka hanem adószámunkat.

Ashley03 # 2015.03.24. 21:37

Sziasztok! Egy Bt beltagja vagyok, amely bt igazából nem működött. Most indítottuk el a megszüntetését de közben kiderült, hogy az adószám unokát törölték. Ez a tény milyen hatással lesz a megszüntetésre ? Büntetést is kell majd fizetnünk! Köszönöm előre is a válaszokat. Zsuzsa.

géká # 2014.12.27. 11:43

Tisztelt Fórumozók,
Kényszertörlés hatálya alá vették a KATA-s Bt-t, melynek beltagja vagyok. Édesanyám volt a kültag, aki 2013.11.23-án meghalt, a hagyatéki tárgyalás pedig csak július végén zárult le, így kifutottunk a 6 hónapos határidőből. A kültag változásbejelentéshez az ügyvédem kérelmet csatolt, mellékelve a hagyatéki végzést és minden igazoló iratot, mi szerint nem volt lehetséges a kültag csere, hiszen nem is rendelkezhettem édesanyám üzletrésze felett, merthogy meg sem örököltem még. Ezt figyelmen kívül hagyta a cégbíróság és kényszertörlést rendelt el.
Az lenne a kérdésem, hogy a 6 hónapos bejelentési határidő és a kényszertörlési eljárás elindítása között kiállított számlákkal, bevételekkel mi a helyzet ilyen esetben? Le kell e sztornóznom visszamenőleg? Van e egyáltalán értelme a fellebbezésnek, hiszen itt egy joghézag áll fenn?
Továbbá, ha nem fellebbezek és hagyom veszni a céget, KATA-s egyéni vállalkozó lehetek e vagy alapíthatok e újabb Bt-t egy ilyen kényszertörlés alatt, illetve után? Egyébként a cégnek semmilyen adótartozása nincs.

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

Dr.Attika # 2014.11.13. 09:45

Tisztelt "ilona63"!
A kényszertörlést követő 20. napon a munkáltatónak ki kell fizetnie az elmaradt munkabért. ha ezt nem teszi meg, akkor a tartozás az egyébként korlátozottan felelősséggel tartozó munkáltató felé is érvényesíthető, mert a cégbíróság megállapítja a korlátlan felelősségét. Forduljon bizalommal a lakóhelyén praktizáló valamelyik ügyvédhez, ő tudni fogja a jogi megoldást.

ilona63 # 2014.11.13. 08:22

Üdvözlöm a Fórumozókat. Kérdésem: Jelen állásban munkaügyi perben vagyok a volt munkáltatómmal, én vagyok a felperes. Most jutott tudomásomra, hogy kényszertörlés alá került 2014. júniusban, tehát lekéstem arról, hogy a cégbíróság fele jelezzem az eljárás tényét, illetve az esetleges kártérítési igényemet. Mit tehetek? polgári perben kaphatok-e még valami kártérítést?
Köszönöm a választ.

Zöld # 2014.10.14. 13:28

Nagyon köszönöm a válaszát! 2012. szeptember 21-ig tartott a 60 napos felmondásom. Ez a tartozás a 2012. évi beszámolóból keletkezett, amit 2013. évben kellett volna leadni.
Igazolni is tudok mindent a NAV felé.
Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2014.10.13. 09:43

Hacsak nem abban a 60 napban keletkezett ez a tartozás, amíg még a cég megkövetelhette, hogy ügyvezető maradj, szerintem nem lehetsz felelős, de mindezt igazolni is kell a NAV felé.

Zöld # 2014.10.10. 19:32

Tisztelt Fórumozók!
Nekem olyan problémám van, hogy 2008-tól egy Kft. üzletrész tulajdonosa és ügyvezetője voltam, feladataimat próbáltam tisztességesen ellátni. 2011-ben üzletrészemet eladtam egy 3. személynek, és 2012-ben pedig lemondtam ügyvezetői tisztségemről, melyet a tagoknak és a cégbíróság felé is bejelentettem. A cégnek addig nem volt semmilyen adó- és járulékfizetési kötelezettsége. A bevallásokat is időben elküldtem. Lemondásom után a cég minden papírját postáztam az egyik tulajdonos részére. Ezt követően a két tulajdonos nem választott új ügyvezetőt a cégbíróság felhívása ellenére sem, a beszámolókat sem küldték be az adóhivatalnak. Most a Kft. kényszertörlés alatt áll. A napokban kaptam a NAV-tól egy levelet, melyben tájékoztatnak, hogy a cégnek 420.000.- adó- és járulék tartozása van amely a lemondásom után keletkezett be nem adott bevallásokból tevődik össze. Mulasztásai bírság, illetve bírósági illetékek. A NAV kötelez ez összeg kifizetésére, mint magánszemélyt. Írtam nekik egy levelet, melyben közöltem, hogy ügyvezetői tisztségem gyakorlása alatt én jóhiszeműen jártam el, a cég érdekeit figyelembe vettem, ez alatt nem volt adótartozás és tekintsenek el a fizetési kötelezettségtől. Kérdésem az lenne, hogy behajthatják-e rajtam, mint magánszemélyen ezen követelésüket? Hogyan tudtam volna beadni az éves beszámolókat és a további bevallásokat, hogy már nem voltam a cég ügyvezetője?
Válaszukat előre köszönöm!

ObudaFan # 2014.09.30. 10:07

Ha még nem jogerős, akkor lehetni lehet, de ha várhatóan kényszertörlés lesz belőle, akkor én azért az ügyvezető helyében minden lépést alaposan meggondolnék.

Zak1 # 2014.09.29. 19:54

Tisztelt fórumozók!

Nekem az az egyszerű kérdésem, hogy a kényszertörlés (még nem jogerősen) alatt lévő cég eladhatja az autóit, felmondhatja a telefon szerződéseit, vagy sem? Azaz még lehet ilyenkor igazgatni, vagy lesz majd a jogerőre emelkedő eljárás során felszámoló, aki ezeket megteszi?
Ez lassú folyamat?

ObudaFan # 2014.09.08. 12:47

Egyelőre a cégbíróságon. Aztán ha felszámolás lesz belőle, a felszámolónál.

sissy074 # 2014.09.08. 11:41

Köszönöm a választ.És azt,hol tudom bejelenteni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.08. 09:53

Be kellene jelenteni, hogy igényed van a munkaviszony megszűnésére tekintettel fizetendő járandóságaidra.

sissy074 # 2014.09.08. 09:39

Ha nekem írtak,akkor én csak egy "sima munkás" vagyok annál a kft-nél ami most kényszer törlés alatt áll.Ezért is nem tudom milyen teendőm van ha van?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.08. 05:13

Nem mondta, hogy ügyvezető. Csak azt, hogy munkaviszonyban áll.

ObudaFan # 2014.09.08. 04:56

Hát, ha ezt jogerősen elrendelték, akkor nem biztos, hogy vissza lehet fordítani. Felmerülhet, hogy eltiltanak az új cég alapításától, és az is, hogy a cég tartozásaiért a magánvagyonoddal is felelsz. Részleteiben kellene utánanézni a cégbíróságon, hogy mi is történt és ha a mérlegek nem lettek beadva, legalább utólag beadni mindent. Egyebekben akkor lehet valami okosabbat mondani, ha kiderül az iratokból, hogy pontosan mi történt.

sissy074 # 2014.09.07. 19:41

Tisztelt Fórumozók!
2009-től munkaviszonyban állok egy kft-nél.2010.06-tól GYED-en voltam,most jelenleg 12.28-ig GYES-en vagyok.Megnéztem a céginfóban a cégemet és meglepődve olvastam,hogy "kényszertörlés alatt" van beírva.Kérdésem,hogy ez rám milyen hatással lesz?Ráadásul most ismét babát várok decemberre.Van-e bármiféle teendőm?Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2014.08.04. 10:44

A legbiztosabb az lenne, ha ez a kényszertörlési eljárás megszűnne. Ha van még mód fellebbezésre, akkor ki kellene használni és rendezni az adószámmal kapcsolatos problémát. Ha ez már nem megy, akkor szerintem lehet számolni az eltiltással. Az illeték, adótartozás, egyéb tartozások vonatkozásában pedig felmerülhet a vagyoni helytállási kötelezettséged.

Déva2014 # 2014.08.03. 16:40

Kedves ObudaFan!

2 éve ügyvezetője lettem X Kft-nek, (családi problémák miatt) ami évek óta veszteséges, 3 éve nem működik, tulajdonosok tőkével tovább nem finanszírozzák, számláját bank megszüntette, adószáma 2 éve felfüggesztve.

Kft-nek Adóhivatal felé járulék tartozása van, kb.200 e.Ft.

Most a Cégbíróság „Kényszertörlési eljárást” indított Kft ellen, és 50 ezer forint illeték megfizetésére szólította fel.

Sem a tulajdonosok, sem én, mint ügyvezető kifizetni nem tudom.

Milyen következményei lehetnek, ha nem tudjuk megfizetni az illetéket, és az adótartozást sem?
(ügyvezetői tisztségemre nézve, valóban eltilthatnak -e évekre más társaságoknál vezetői tisztségektől?

Mit tegyek, hogy ne tiltsanak el további vezetői tisztségektől?

Köszönettel: Xemel

ObudaFan # 2014.07.13. 17:07

Ha máshol nem, a www.e-cegeljaras.hu oldalon.