Kényszertörlés


Hilda73 # 2018.02.16. 20:40

Szép napot! 3 éve a volt párom alapított egy Kft-t. Kérte hogy a cég az én nevemen fusson, mert közalkalmazott vagyok és így vannak adókedvezmények. Időközben kiderült, hogy a cég kb 2 éve nem is működik már, se bevétele, se kiadása, viszont az exem a könyvelővel sem tartotta a kapcsolatot, így bevallások sem lettek elküldve. Elindította a cégbíróság a kényszertörlési eljárást. Tartozása a cégnek nincs. Időközben jogerős lett a kényszertörlés. Kaptam egy levelet a múlt héten a cégbíróságtól, hogy 30 napon belül gondoskodni kell iratainak törvény szerinti elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségekről és azt igazoljam feléjük.
Ez a gyakorlatban mit jelent? Nagyon szorít a határidő és a céges papírokat a könyvelőtől még csak most kértem h adja fel postán, mert az exem nem segít semmit és úgy kellett nyomoznom még a könyvelő elérhetőségéért.....ezzel értékes 8 napom ment el a 30-ból:(
Előre is köszönöm a választ!

facsiga77 # 2018.02.03. 18:07

Le kellett volna mondani az üv-ségről még akkor amikor felszólított a többségi tulaj, és azt bejelenteni a cégbíróságon.

Ha onnantól (cégbir bejelentés) egy év eltelik akkor eltiltás már nem lett volna.
Igaz a cégmódosításra való kötelezés miatt hamarabb összejöhet a kényszertörlés is.

Egy ilyen helyzetben nehéz okosnak lenni, de legjobb elhatárolódni minél előbb és minél jobban ledokumentálva.

facsiga77 # 2018.02.03. 17:38

Simán beadhattad volna bizonylatok híján nullásan az összeset.

Ha mégis volt valami költség vagy bevétel akkor majd önellenőrzés megoldja.

attütte # 2018.02.03. 17:00

Dehogy akartam én visszaállítani a működést!
A bevallásokat szerettem volna beadni, de nem kaptam meg hozzá a bizonylatokat, számlákat, előzményeket, ami tulajdonképpen nem volt sok, hisz nem működött a cég.
Többször tettem javaslatot, hogy végelszámolással szűnjünk meg, egyszerűen nem járult hozzá a másik 3 üv. (Ők hárman rokonok is.) Nélkülük nem tudtam volna ügyvédhez menni, amit akár fizettem is volna helyettük. De a hozzájárulásuk nyilván szükséges lett volna.
Szóval eléggé lehetetlen helyzetbe hoztak, ráadásul 5 év rengeteg idő.

Rexor # 2018.02.03. 16:41

Nincs ilyen lehetőség. A kényszertörlésig azért elég hosszú az út, közben számtalan lehetőséged lett volna a törvényes működés helyreállítására. Nem beszélve arról, hogy ügyvezetőként minden jogod megvolt arra is, hogy beadd a bevallásokat.

attütte # 2018.02.03. 11:44

(bocsánat, azt hiszem, e-mail-t küldtem, most látom, hogy új hsz-ként lehet válaszolni)

Van az az adott helyzet, amikor nem lehet mit tenni, mert ellehetetlenítik a megoldást.
A kérdésem az, hogy létezik-e olyan lehetőség, hogy hivatalosan kérjem az eltiltásom visszavonását?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.03. 08:11

a többségi tulajdonos nem engedett könyvelőt alkalmazni
Ügyvezetőként, könyvelőként tudnod kell, hogy ez csak üres kifogás a felelősség elhárítására. (Amit nullára gyengít, hogy magad könyvelő vagy.)

attütte # 2018.02.02. 22:51

Hosszú évek óta tagja és ügyvezetője voltam egy kft-nek negyedmagammal, a legkisebb üzletrészem volt.
A másik 3 tag összeveszett, a többségi tulajdonos nem engedett könyvelőt alkalmazni, nem mentek be bevallások, kb. 500e Ft nav-tartozás volt.
Kényszertörléssel megszűnt a cég, az ügyvezetőket eltiltották.
Én könyvelő egyéni vállalkozó vagyok, így most nem lehetek meghatalmazott az ügyfeleimnél (és mint magánszemély, máshol sem) 5 éven át.
Van-e valami jogszerű lehetőségem, méltányossági alapom, hogy ezt a helyzetet megszüntessem?
Pl. van levelem, melyben a többségi tulaj felszólít, hogy nem könyvelhetek tovább (díjmentesen tettem addig) és tagsági viszonyomat szüntessem meg, "lépjek ki", vonjam vissza a meghatalmazásomat.
Lehet valamit ezzel kezdeni?
Köszönöm előre is.

ObudaFan # 2018.01.22. 10:16

Véleményem szerint be lehet jelenteni még követelést, amíg nem születik meg a végzés.
A kültag csak a bevitt vagyoni hozzájárulásával felel.

Gitta01 # 2018.01.22. 06:16

Kényszertörlés befejezéséről kell dönteni a cégbíróságnak,az ítélőtábla alapján a Ctv.118§ alapján.A 117§ 2. alapján nem került követelés bejelentésre,ebben a stádiumban jelenthetnek-e be követelést jogerős határozat alapján?
A kültag felelős-e a fenti helyzetben?
A kényszertörlés befejezés hogy működik, milyen határidők vannak?

nonolet # 2018.01.15. 23:20

Adott egy bt. aminek 1 kültagja és 1 beltagja VOLT.
Mivel a kültag 9 napja meghalt.
Jelenleg így már csak az 1 beltagja van meg.

- -

Délután google-ztam pár órát és ezekre jutottam.

1.
Az első lépés

  • a kültag halálának

ÉS

  • az 1 főre csökkenésnek

a bejelentése a cégbírósághoz.
Erre 30 nap van?

2.
A beltag már most tudja, hogy nem szeretné kültagnak az örököst.

HA jól látom ennek nincs akadálya, megoldható.
Nem járul hozzá a belépéséhez és kész.
(cserébe a bt. kifizeti a tagi betétjét+egyebeket neki)
Jól látom?

3.
Ha a folytatás mellett dönt a beltag, akkor
a haláleset napjától 6 hónapon belül kellene új kültag.

Ez miként oldható meg technikailag?

Mivel csak a beltag maradt egyedül
és
a meghalt kültag már nem tud szavazni.

- -

A bt. egyébként KATA alany és nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá.
Alkalmazottja nincs és gazdasági tevékenység se lesz ezután.
(mivel ez a bt. a kültag másik nagyban működő bt.-jének a céljait szolgálta valójában)

4.
Az már most is biztosra vehető, hogy
a hagyatéki sem fog véget érni a 6 hónap alatt.
(éppen a másik bt.-jében induló családi viták miatt)

5.
HA a 3. vagy a 4. miatt
nem lesz időben új kültag,
akkor előáll a kényszertörlés.

Ha a kényszertörlés kezdetekor

  • van elegendő pénz a bt.-ben a tagi betétek kifizetésére

ÉS

  • nem lesz semmilyen más hitelezői igény

ÉS

  • nincs semmi más vagyon a pénzen kívül

Akkor a kényszertörlés végigfut és nem lesz

  • sem eltiltás ?
  • sem büntetés ?

Ez azért is kérdés, mert felmerült az is,
hogy
szándékosan hagyná a beltag a kényszertörlésbe fordulást
(akkor is, ha a 3. mégis megoldható)
A végelszámolás helyett....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.09. 13:41

Nem lehet felszámolás nélkül törölni a céget, ha van vagyona. Az üzletrész vagyon.

Tudni vágyó # 2018.01.09. 10:43

Tisztelt Fórum Tagok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi történik akkor, ha A Kft. egyik 1/2 tagja (szintén Kft.) kényszertörlés alá került? Ha megszűnik a tag, milyen hatással lesz ez A Kft.-re? Mi a teendője A Kft. másik tagjának?

Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2017.11.20. 13:55

Az még mindig olcsóbb lesz, ha a felhívást teljesítitek.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.19. 18:04

Jókor kérdezel...

Uszpeh # 2017.11.19. 17:53

Tisztelt szakértők! Az normális, törvényes, hogy egy 2 és fél éve megszüntnek nyilvánított céget most vonnak kényszertölés alá?
A cégjegyzékben az szerepel: A megszűntnek nyilvánítás dátuma: 2015 március 02.
Ennek jogerőre emelkedése:2015 április 26.
2017 október 30-i határozat szerint meg elindult a kényszertörlés.

Semmi papírunk nincs már meg, a cég 2009 óta nem tevékenykedik, vagyona, adóssága sincs.
Most meg beszámolókat kéne beadni az elmúlt 7 évre?
Persze nincs rá pénzünk.

Mit lehet tenni, hogy a lehető legolcsóbban megusszuk?

ObudaFan # 2017.10.25. 10:28

De, kell.

Gitta01 # 2017.10.25. 08:06

Cégjegyzék:
45.Cég elektronikus elérhetősége
45/1 A cég kézbesítésének címe: megadott e-mail cím
A változás időpontja:2017.02.01.
/Bejegyzés alatt/
A fentieket nem jegyezte be a cégbíróság, eltűnt a cégjegyzékből 45.sor., erről a céget nem kellett volna értesíteni a cégbíróságnak?

ObudaFan # 2017.10.17. 20:47

Egyébként miért ne lehetne? A cégbíróság mindkettőt hivatalból rendeli el, nem kell, hogy sorrendet kövessen.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.17. 17:41

Mi a jelentősége?

Gitta01 # 2017.10.17. 17:38

Kényszertörlési eljárás kezdő időpontja 2016.12.15.,beltag törlésidőpontja:2016.01.20.beltag halála miatt,Beltag törlés kelte:2016.12.21.
Kérdésem:A kényszertörlés kezdő időpontja lehet előbb mint a Beltag törlés kelte?
Egy változásbejelentés hogy jelenhet meg két nap a cégközlönyben értem:2.-án és 3.án is ugyanaz?

drbjozsef # 2017.08.18. 10:04
mrFaun # 2017.08.18. 09:50

Tisztelt jogi fórum!

A következő problémámhoz kérnék jogi tanácsadást kérni, egy olyan kereskedőtől szeretnék vásárolni autót akinek a cége ellen valószínűleg kényszertörlés alatt áll, ugyanis mint a cég neve nincs feltüntetve a kereskedő oldalán de fantázia neve alapján van egy ugyan olyan cég bejegyezve (nevezzük a kereskedőt tommy kereskedőnek a cégek között van egy tommy bt kényszertörlés alatt ami auto és alkatrész kereskedéssel foglalkozik), természetesen a telefonban nem árulja el hogy az autó milyen cégnéven van. A kérdésem a következő: lehet nekem bármilyen károm hogy ha mégis megveszem tőle az autót? vagy a kereskedő eleve csalást követ el ellenem?

drbjozsef # 2017.08.14. 08:52

Értem, köszönöm, világos. Előbb meg kellett volna szüntetni a számlát, és csak az után lehet töröltetni a cégjegyzékből, ha jól értem. Valóban így logikus is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.14. 08:35

(A jogi személy és az őt képviselő természetes személy problematikájába pedig itt most inkább ne menjünk bele.)