cég elajándékozása?


ObudaFan # 2014.08.28. 04:44

A társaság bejegyzését követően a tagok jogait és a társaság vagyonából őket megillető hányadot az üzletrész testesíti meg.
Illetékmentes az adásvétel is, és ha névértéken történik, akkor szja-mentes is.
Ha viszont itt ingatlan lesz kihozva a cégből, az már illetékköteles lesz. Ott összességéban a legolcsóbb az, ha a bevitt értéken veszi meg.

Joco43 # 2014.08.27. 13:19

Köszönöm a válaszokat.
Összességében ajándékozásformája lenne a költség kímélőbb
abban az esetben nincs illeték a gyerekeknek és nem kell sZJA-t fizetni.
Amennyiben az ingatlant kiszeretnénk venni a KFT -ből és a gyerekek nevére íratni hogy lenne célszerűbb ajándékozás előtt, után vagy esetleg az ajándékozással egy időben meglehet oldani? Ilyen esetben milyen költségekkel lehet számolni?
Mi az üzletrész? Minden ami a kft tulajdona? ingatlan-árukészlet gépkocsi stb?

ObudaFan # 2014.08.26. 05:44

Az ügyvédi díj szabad megállapodás tárgya. Az állam felé fizetendő eljárási költség összesen 18.000 Ft, kivéve, ha minősített többséget biztosító befolyást szerez valaki, mert ott 53000 Ft.

Joco43 # 2014.08.25. 20:05

Kérhetem pontosabban hogy milyen kts van eladásnál és milyen ajándékozásnál. hátraléka nincs a kft-nek.
pld ügyvédi kts stb.....

ObudaFan # 2014.08.25. 19:56

De eladás esetén szja-t ott is kellhet egyébként bizonyos esetekben.

ObudaFan # 2014.08.25. 19:55

Egyenesági rokonnál nem kell.

Joco43 # 2014.08.25. 19:51

Milyen költségek vannak az eladásnál vagy az ajándékozásnál? Én úgy tudtam hogy az egyenes ági rokonnál ajándékozásnál nem kell illetéket fizetni?

ObudaFan # 2014.08.24. 21:22

Csak ha eladjátok, akkor nem érdemes névérték felett.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.24. 19:57

Adjátok el nekik az üzletrészeket. Vagy ajándékozzátok. Ahogy akarjátok.

Joco43 # 2014.08.24. 17:46

Tisztelt ügyvéd Urak!

Van egy kereskedelmi egység ,mely kft-ént üzemel .Milyen módon tudnánk a gyermekeinknek adni úgy hogy a legkevesebb költségbe kerüljön? az ingatlan ahol a kft üzemmel az is a kft tulajdona.az ingó és az ingatlan vagyontárgyait is szeretnénk a gyerekeknek átadni.
válaszokat előre is köszönöm
Joco43

ObudaFan # 2014.08.12. 13:54

Azt szeretnénk, hogy ajándékozás keretében a szüleink ingó és ingatlan vagyontárgyait megkapjuk, ezáltal nem lenne vagyona a szülőknek. Ebben az esetben mi az eljárás, mi lenne a cég és a keletkezett tartozás sorsa?

Ez fedezetelvonó ügylet, hatálytalan a jogosultak felé, vagyis az ajándékozást követően is végrehajthatják a követelésüket ezekből a vagyontárgyakból.

Gyuszu # 2014.08.12. 12:53

Jól mondja a Tisztelt Úr, inkább (már) nem is kérdezek semmit. További szép napot.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.12. 12:40

A kielégítés sorrendjéről nem is kérdeztél semmit.

Gyuszu # 2014.08.12. 12:39

Azzal nem (bármilyen meglepő), de a kötelezettségek teljesítéséről, a kielégítés sorrendjéről továbbra sem kaptam választ.
Más nincs, aki itt dolgozik esetleg, szakvizsgázott, szakmát gyakorló jogász?

Mert ez így nehéz lesz...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.12. 12:29

Inkább erkölcsi. De tulajdonképpen a jogi is: a kötelezettségeket teljesíteni kell, akár szerződésből, akár jogszabályból erednek.
Újat mondtam?

Gyuszu # 2014.08.12. 12:21

Ez a jogi válasza Tisztelt Uram...?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.12. 12:19

Nem lenne jobb trükközés helyett kifizetni a tartozást?

Gyuszu # 2014.08.12. 12:17

Sziasztok!

A szüleimnek van egy vállalkozása, amelyet már évek óta működtetnek. Ebben az évben (eddig először) veszteséges lett, ezáltal pénzbeli tartozásuk keletkezett.
A kérdésem az lenne, hogy én mint a gyerekük, illetve a testvérem örökölhetünk-e így a szülők után ebből adódó tartozást?

Azt szeretnénk, hogy ajándékozás keretében a szüleink ingó és ingatlan vagyontárgyait megkapjuk, ezáltal nem lenne vagyona a szülőknek. Ebben az esetben mi az eljárás, mi lenne a cég és a keletkezett tartozás sorsa?

Köszönöm a segítséget.

TCsabi # 2014.06.09. 15:56

köszönöm! Nem, nem ilyen célból volna rá szükség.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.09. 14:52

Az üzletrészt át lehet ruházni ingyenesen is. A cégeljárásban kötelező a jogi képviselő, annak díja van, és szerintem maga az átruházás is illetékköteles.

(Ha esetleg valamely tartozásod fedezetét akarod így elvonni, akkor kidobott pénz a költség.)

TCsabi # 2014.06.09. 14:36

üdvözletem,
Bejegyeztettem egy céget pár hónapja (egyszemélyes kft), melynek a tulajdonosa vagyok, nem dogozom benne és a cég sem működik, működött még. Szeretném egyelőre ideiglenesen "leíratni" a nevemről, hogy ne legyek benne tulajdonos. Miként valósítható ez meg a leggyorsabban és legolcsóbban? 0 Ft-ért, vagy jelképes összegért elajándékozhatom/eladhatom a szüleimnek? Az ügyvédi bírósági eljáráson kívül van egyéb költsége ennek (illeték stb.)?

köszönettel: Csaba