ügyvezető lemondása


nonolet # 2017.08.25. 16:23

Javítás.

Sőt őstermelő is lehet az egyéni vállalkozás mellett...

nonolet # 2017.08.25. 08:46

Így is lehetsz...

Egyéni vállalkozó az lehet
akinek NINCS mellette MÁSIK
KORLÁTLANUL felelős vállalkozása.
(bt beltag, őstermelő)

A kft tagja nem korlátlanul felelős a kft-ért :-)
A munkaviszonyában meg pláne nem.

-

Mondjuk ügyvezetőként ezeket illene tudni.

én # 2017.08.25. 08:41

Tisztel Szakértő,

Én egy két személyes kft ügyvezetője és 50% ban tulajdonosa vagyok.
A cég évek óta szinte 0-ás forgalmat bonyolít.
Amennyiben lemondok az ügyvezetői mandátumomról akkor a munkaviszonyom megszünik.
Lehetek KATA s egyéni vállakozó?

Válaszát megköszönve,

ÜdvözletteL,

ObudaFan # 2017.08.02. 11:21

A szállítókkal történt tárgyalások egyikén sem vettem részt,minden nélkülem zajlott.Csak aláíró személy voltam mindig a cég életében,minden döntést a tagok hoztak.

Lehet, hogy ez volt a napi gyakorlat, de ebbe nem kellett volna belemenni. Az ügyvezető vezeti a céget és ő viseli az ezzel kapcsolatos polgári jogi és adott esetben büntetőjogi felelősséget is.

Remkrisz # 2017.08.01. 18:11

Köszönöm a válaszaikat.
A szállítókkal történt tárgyalások egyikén sem vettem részt,minden nélkülem zajlott.Csak aláíró személy voltam mindig a cég életében,minden döntést a tagok hoztak.
Lízing szerződése is van a cégnek,amit nem tudok teljesíteni.
Milyen következményekkel járhat számomra egy ilyen felszámolás?
Egy másik munkahelyemen kívül semmim nincs,se ingatlan,semmi.
Ha nem tudjàk kielégíteni a hitelezőket,mi történik?
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.01. 05:52

A taggal szembeni tartozást (akkor is ha bér-) nagyon hátrasorolják a felszámolásban. Talán h). Ami azt jelenti, hogy csak akkor kaphatod meg, ha az a)-g) kategóriásokat már mind kielégítették.

ObudaFan # 2017.08.01. 05:10

Felmondani a cégnek megküldött írásos levélben lehet, jelen helyzetben azért ezt megküldeném a többi tagnak is.
Azt gondolom, hogy ha megállapítható a felelősséged a kialakult helyzetért - ami azért nem igazán derül ki a kérdésből - akkor azon a lemondás nem segít.
Ha a saját fizetésed fizeted ki, akkor minimum a polgári jogi felelősséged fenn fog állni.
Egyeztetned kellene ügyvéddel a teendőidről.

Remkrisz # 2017.07.31. 22:58

Üdvözlöm!

Egy cégben ügyvezető (munkaviszonyban) illetve résztulajdonos vagyok.
A cégnek sok szállítói tartozása van,amit képtelenek vagyunk kifizetni.
Mindemelett lassan fél éve a fizetésemet sem tudom kivenni. Több havi gyermekek utáni adókedvezménnyel növelve.
Indítottak a cég ellen felszámolási eljárást,amire kértük a 45 napos haladékot.
A Kft tagjainak többször jeleztem,hogy nem szeretném tovább ellátni a teendőket.
Szeretném kikérni a véleményét,Ön szerint úgy jàrok e a legjobban ha lemondok,vagy attól ugyanúgy engem vonnak majd felelősségre?Kinek és milyen formában kell beadni a lemondásom?
Illetve ha érkezik a cég számlájára pénz és én a béremet fizetem ki minden egyéb helyett,azzal bűnt követek el? Erre a pénzre vajon írhatok hideg vizet,vagy ha felszámolásra kerül a sor van esélyem,hogy meg kaphatom?

Segítségéért előre is nagyon hálás vagyok!

ObudaFan # 2017.06.05. 06:08

Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy általában ki a felelős a társaság ügyeiért a hasonló helyzetben. Akár egy meghatalmazott is elkövethet sikkasztást. Ebből a szempontból pedig még mindig nem elegendő a válaszhoz a közölt tényállás.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.03. 07:05

Szóval büntetőügy. Akkor egy kicsit eltévesztetted a rovatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.02. 08:57

Na, az nem úgy megy. És pláne nem egy bizonyos tartozásra szól. Ráadásul, ha jól értem, nem is ő írta alá azt a megrendelést.
Én ettől egész jól tudnék aludni.

Ha meg per van, akkor ügyvédet kell megbízni. Ez egy elég egyszerű szabály.

nonolet # 2017.06.02. 08:48

Adott esetben...

Amióta megáll a mögöttes felelőssége?
Vagy nem lehet így sem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.02. 06:25

Mióta lehet "behajtani" egy cég által rendelt áru árát az ügyvezetőn? Ha lemondott, ha nem.

pazs # 2017.05.30. 08:46

Az ügyvezetői státuszodról bármikor lemondhatsz, ha ez alkalmatlan időre esik, még 60 napig kell ellátodnod a teendőidet. Ügyvezetőként alapesetben nem felelsz a tartozásért.

A tagsági jogviszonyodat viszont nem tudod megszüntetni, kilépni a társaságból akkor tudsz, ha találsz valakit, akinek kell az üzletrészed pénzért (adásvétel) vagy ingyen (ajándékozás). A tartozás a cégé marad, de persze ha visszaéltél a társaság korlátolt felelősségével vagy ilyesmi, akkor rád is terhelhetik majd hosszú per végén.

A lényeg, hogy kerítened kell valakit, akinek kell az üzletrészed (ez lehet a másik tag is és akkor egyszemélyes lesz a társaság) vagy a másik taggal együtt kezdeményezhetitek a végelszámolást/felszámolást és akkor megszűnik a cég.

TMOBIL # 2017.05.30. 08:01

Tisztelt Ügyvédek!
Kétszemélyes KFT ügyvezetője vagyok,Nav tartozás miatt ki szeretnék lépni. Megszabadulhatok-e ez esetben az esetleges behajtástól, illetve milyen formában kell ezt megtennem, hova kell benyujtani?
Maradhat-e egyszemélyes KFT a folytatásban?
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.29. 07:18

A felelőssége miért?
(De különben is: abban a két hétben a társaság hibernálva volt, vagy mi?)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 22:07

Egyszemélyes kft.? Akkor a törvényes képviselőjének.

Capricorno # 2014.06.18. 19:57

Kinek címezhetem ,ha a Kft. tulajdonosa kiskorú személy? Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 14:00

Ajánlott, tértivevényes levélben.

Capricorno # 2014.06.18. 12:01

Tisztelt Ügyvédek ! Szívességből elvállalt ügyvezetői posztomról hogyan tudok lemondani legegyszerűbben? KFT-ről van szó. Köszönöm a megtisztelő válaszukat.