Kft. eladási kérdés


Pothos # 2014.07.29. 22:33

Semmiképp. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 16:46

Azért ügyvezető se maradj.

Pothos # 2014.07.29. 12:59

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm válaszod!
Természetesen nem akarok semmiféle felelősség alól kibújni, amiatt kérdezem, mivel külföldre költözöm és nincs rálátásom a továbbiakban arra, hogy ők intézték-e a kötelező további dolgokat avagy sem. De ezek szerint nekem elég, ha van egy papírom, hogy ügyvéd előtt továbbadtam a céget.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 09:43

Jól gondolod. Azt viszont ne gondold, hogy ezzel a felelősségtől is mentesülsz.

Pothos # 2014.07.28. 14:30

Tisztelt Hölgyem/Uram!

A kérdésem egy kft eladással kapcsolatos.
Volt egy kft-m, amit továbbadtam egy ismerősnek egy ügyvédnél.

Egy papírt írtunk róla, miszerint "Üzletrész adásvételi szerződés". Ebben le lett írva, hogy én eladom a teljes, 100 %-os üzletrészem, az ismerős pedig átveszi azt. Dátum, aláírások - eladóé, vevőé, ügyvédé.

Természetesen benne voltak a szokásos dolgok, miszerint a vevő tisztában van minden, céget érintő dologgal, stb...

Annyi kérdésem van, hogy nekem, mint eladónak van-e még bármi dolgom ezzel az eladással, vagy ennyi volt és már a vevőé a cég? Nekem kell-e beadni bármilyen papírt bárhová is? Ha nem, akkor gondolom ezt a vevőnek és az ügyvédnek kell megtennie.

Mi történik, ha esetlegesen nem teszik meg? Engem elővehetnek a későbbiek folyamán emiatt bármikor is, vagy majd előveszem az ügyvédnél aláírt papírt és megmutatom, hogy tessék, eladtam? :)

Köszönöm válaszukat előre is.

Pothos