Kft közös tulajdonrész közös képviselő


Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.27. 16:04

Az lehet.

evike49 # 2014.10.27. 14:03

Egy kicsit bonyolult felálláshoz szeretnék véleményt kérni. Van egy Bt aminek van 2 bel-, és egy kültagja, a beltagok mindketten ügyvezetők, de csak az egyik van bejelentve és fizetnek utána járulékot, a kültag nem vesz részt a bt tevékenységében. Ugyan ennek a két tagnak van egy Kft-je is ahol szintén mindketten ügyvezetők, de ide a másik fél van bejelentve és fizetnek utána járulékot. Ez szabályos vagy nem?
Köszönöm a választ
Éva

ObudaFan # 2014.09.02. 21:17

Azért egy kft-ből kizárni valakit nem olyan egyszerű. A taggyűlés ha meg is szavazza, akkor is csak bíróság dönthet a kizárásról, ha a kft-t veszélyezteted. De ha az üzletrész közös képviselőjéről nem tudtok dönteni, és nem is tudjátok máshogy (üzletrész megosztása a társasági szerződés módosításával, ha máshogy nem, más üzletrészekhez "csatolásával") megoldani ezt a helyzetet, akkor előbb-utóbb a cég törvénytelenül működik majd és törvényességi felügyeleti eljárás indulhat.

tekintettel # 2014.09.02. 20:25

Akkor ki dönthet? Ki akarnak pöccinteni a kft-ből, mert a hitelt nem írom alá.

tekintettel # 2014.09.02. 20:23

És ezt ki szavazza meg? A másik 50 százalék tulajdonosa, és ha én nem? Patt helyzet, nem? Egyszeűen nem tudom mi lehet azután. Ok, visszavonja, és utána?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.02. 20:21

Nem az ügyvezető dönti el, hogy egy közös tulajdonú üzletrészhez kapcsolódó jogokat ki gyakoroljon.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.02. 20:10

Ha a cég érdeke úgy kívánja, akkor igen?

tekintettel # 2014.09.02. 19:50

Érdeklődnék, ha van egy kft ahol egy része közös tulajdonú valakivel é50-50 - 50 százalékban. A közös képviselője én vagyok az üzletrésznek. Mivel nem írok alá egy hitelt , hogy felvegyen a kft azzal fenyegetőzik a tulajdonostárs, aki az ügyvezető, hogy visszavonja a közös képviselőséget és akkor aláírják nélkülem. Lehet ilyen?