"f.a." céggel szemben perindítás?


Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.21. 10:48

Nem. Legalábbis eredményesen nem.

tamasatya # 2014.11.21. 07:58

Köszönöm. Egy utolsó kérdésem lenne: ha a cég nem fog kifizetni, azt a dolgozót, aki vezette a targoncát, őt is perelhetem?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 17:09

Nem peres eljárás, de hasonló a perhez annyiban, hogy kontradiktórius, és bizonyításnak is helye van.

tamasatya # 2014.11.20. 16:26

Hú, ez akkor elég rossz hír. A 40 napból sajnos kicsúsztam. Ha a felszámoló nem ismeri el a követelést, akkor egy rendes eljárást kell lefolytatni, ahol bizonyítanom kell, hogy ők voltak a felelősek a balesetért?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 15:50

Ha nem fog kifizetni a felszámoló, visszakapom azt az 1% díjat
Csak akkor, ha nyilvántartásba se veszi az igényt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 15:50

Jelentsem be a felszámolónak?
Igen. Bíróság elé akkor kerül, ha vitatja. De ez nem peres eljárás.

Ha a 40 napból túlmentem
Mert akkor már csak úgy kaphatsz bármit is, ha minden időben bejelentett igényt kielégítettek, és még mindig maradt pénz. (Ha 180 napon túl vagy, akkor meg egyáltalán nem.)

tamasatya # 2014.11.20. 15:36

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Nem biztos, hogy értem. Úgy tudom, a fővárosi bíróság rendelte el a felszámolást, akkor náluk kell pert indítanom? Egyáltalán akkor meg kell indítanom a pert?
Vagy rosszul értelmezem, hogy a felszámolási eljárásban? Ha elrendelték a felszámolást, akkor már befejeződött az eljárás?

Bocsánat, ha értetlen vagyok, de nem volt még bírósági ügyem.

Tehát akkor a konkrét kérdésem, hogy indítsak pert (a fővárosi bíróságon)? Jelentsem be a felszámolónak? Esetleg mindkettő?

Ha a 40 napból túlmentem, az miért baj? Még úgy tudom, nem folyt le a felszámolás.

Ha nem fog kifizetni a felszámoló, visszakapom azt az 1% díjat, amit most ki kell fizetnem?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 15:26

Felszámolás alatti céggel szembeni pénzkövetelés csak a felszámolási eljárásban, a felszámolást elrendelő bíróság előtt érvényesíthető.
Tehát bejelented a hitelezői igényt a felszámolónak, ha vitatja, akkor majd a bíróság dönt róla. (Ha kicsúsztál a 40 napból, akkor nagyjából sütheted.)

tamasatya # 2014.11.20. 15:15

Tisztelt ügyvédek!

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy cég ellen felszámolási eljárás folyik, be lehet őket perelni?
A cég egyik alkalmazottja targoncával a kocsimnak nekiment, nem volt biztosításuk. Én többször írtam a cégnek, nem fizettek, és ma mondták, hogy közben felszámolás alá kerültek.

Ilyen esetben mi a teendő? Már nem is kezdeményezhetek pert? Ha a felszámolónak bejelentem a követelésem, ő ezt el fogja ismerni? Hiszen a cég nem akart fizetni nekem, tehát nem ismerték ők el a követelésem.

A válaszokat köszönöm, B. Tamás