cég felszámolása és a magánvagyon


ObudaFan # 2015.03.03. 15:58

A gyereket legfeljebbannyi hátrány érheti, hogy az édesapja esetleges eladósodása esetén kevesebb lesz a tartásdíj.

Emil1996 # 2015.03.03. 06:24

Tisztelt Cím!
A tanácsát szeretném kérni a következőkben: volt férjemnek van egy kft-je, amiben ketten voltak tulajdonosok, de össze balhéztak. A kft.-nek kb 13 MFt hitele, illetve negatív saját tőkéje van kb.25 MFt, amit a törvényi előírásnak két éven belül nem rendeztek.(ezeket az adatokat az Optenen keresztül sikerült lekérnem)Van egy közös gyerekünk, nekünk a gyerekkel semmi közünk a kft.-hez, mivel utánna alakult, miután elváltunk. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a volt férjem nem rendezi a kft. ügyeit,a gyereket anyagilag megtudják terhelni, amikor elkezd dolgozni? Illetve milyen negatív hatási lehetnek a jövőre nézve a gyerek szempontjából? Mit kellene tennem annak érdekében, hogy semmiféle hátrány ne érje a gyereket?
Előre is köszönöm válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 16:19

Ki mondta, hogy egyáltalán köteles vagy megőrizni az iratait? (De ha hat évig nem dobod ki, akkor biztosan nem tévedsz.)

Vercsike # 2015.02.19. 16:08

Tisztelt Szakértő!
2012.-ban törölték a Kft.Azóta senki nem kérte a könyvelési anyagát. Kérdésem meddig kell azt megőriznem.
(Tőlünk bérelte az irodát.)
Válaszát megköszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.17. 17:28

Az meg majd kiderül a nyomozás során, hogy sikkasztás vagy költségvetési csalás. Esetleg mindkettő.

ObudaFan # 2015.02.17. 15:41

Ha nem adod át, borítékolható a büntetőfeljelentés.

drhalasz # 2015.02.17. 15:15

Joggal kéri a pénztárban maradt készpénz átadását.
/Rendezni kellett volna a könyvelővel, hogy ne legyen komolyabb összegű készpénz a könyvelés szerint/
A leltár szerinti árukészletre ugyanez vonatkozik,/lehetett volna selejtezni, eltüntetni az árukészletet/. A zárómérlegben szereplő vagyon/pénz, árú,ingatlan követelések/felszámolás során a hitelezőket illeti.Erre oda kellett volna figyelni a könyvelődnek és neked is!
drhalasz.eoldal.hu

ny_andras # 2015.02.17. 11:02

Tisztelt Fórumozók!
A Kft. felszámolási eljárás alatt van, a felszámoló biztos kéri a pénztárban maradt összeget, és a leltár szerinti árukészletet. A valóságban ezek csak "papíron" vannak. Volt már valaki hasonló helyzetben, mi ilyenkor a következő lépés? Mit javasolnak?

opus # 2015.01.29. 15:34

Köszönöm. megteszem.

ObudaFan # 2015.01.29. 14:10

A törvényszék felé is érdemes bejelenteni, hogy van folyamatban lévő peres eljárás.

opus # 2015.01.29. 12:57

Köszönöm a választ. Nekem kell lépni valamit akár a felszámoló vagy a tv.szék felé (nem cégb. rosszul írtam eddig) aki megküldte a végzést?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.29. 11:13

2. Nem.

opus # 2015.01.29. 08:21

Tisztelt Fórumozók!
Választ szeretnék kérni az alábbi ügyben:
2009 óta perelek egy bt-t hibás telj. miatt. A bt 2011-ben eladásra, majd cégb. által kezdeményezett "kt" alá, ezt követően 2013-ban "fa" került. A hitelezői bejelentést megtettem a felsz. felé az alapperben megjelölt követelésem összegére, ami a felszámoló által kezdeményezett egyszerüsített felsz. ra tett javaslatában/leltárban tartozásként rögzítésre került. A cégb. végzését most kaptam kézhez, 15 napon belül jogerőre emelkedik, a cégnek semmi vagyona nincs.
Kérdésem: 1. Van-e /lesz-e ennek kihatása a még most is folyó alapperre (amibe II. és III.r. alperesként már 2012-ben bevontam a jelenlegi és eladás előtti beltagot a gt alapján) 2. megszünhet-e a cég, miközben per van ellene, és ezt jeleztem is a felszámoló felé.
Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2015.01.28. 15:49

Az a törzstőke, amivel felelsz, a cégben van, vagy a cég élte fel. Legalábbis elvileg. Ha sosem volt ott, akkor már felmerül az elhunyt tag felelőssége, és így a hagyaték értékéig a tiéd.

rszt # 2015.01.28. 09:55

Ami kimaradt: kft-ről van szó, a törzstőke 3 millió forintban lett megállapítva.
Hallottam olyat is, hogy a törzstőkéig felelős vagyok, de én sosem voltam ügyvezető, a hagyatéki eljárás lezárulásával lettem végelszámoló.

rszt # 2015.01.26. 16:49

Segítségre lenne szükségem, nem tudom, kihez forduljak.
Örököltem egy céget, ahol édesapám volt az ügyvezető.
A könyvelő javaslatára a végelszámolást választottuk, mivel én nem értek a cég profiljához és nem is szeretném továbbvinni.
Időközben nem folytak be a pénzek rendesen, fény derült több adósságra, egy szó mint száz, kö9rülbelül félmillió forintot kéne még kifizetni mindenen felül és én erre képtelen vagyok, a cégnek már nincs semmi pénze. Jelenleg végelszámoló vagyok, de azt javasolták, menjen át a dolog felszámolásba.
Nem tudom, ilyenkor mi történik, az adósságokat a cég számláján lévő pénzzel nem lehet rendezni és bár nekem sincs sok pénzem, de nem is szeretném, ha ezt ráterhelnék a kvázi magán"vagyonomra".

Valaki tudna tanácsot adni, mi lenne a legjobb, amit ebben a helyzetben tehetnék?
Előre is megköszönném.