vagyon kiadásának módja végelszámoláskor


Marti_2010 # 2015.03.27. 16:09

Természetesen, kell is.

"Nem tiltja"

Köszönöm a választ, Ügyvéd Úr !
Csakis ez volt a kérdés.

Üdv. marti

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.27. 13:20

Az eszközök - például a tárgyi eszközök - nem forintban szerepelnek. Az ott csak az értékük. De valójában van egy leltár, amelyben tételesen fel vannak sorolva.
Van ilyen leltár a nem forintban meglévő pénzről is?

Nem tiltja.

Marti_2010 # 2015.03.27. 12:48

Az, hogy a mérlegben forintban szerepelnek az eszközök, természetes.Azok is forintban szerepelnek, amelyek házipénztárban adott esetben különböző pénznemekben állnak rendelkezésre.

Az a kérdés, hogy a törvény tiltja-e, hogy a végelszámoláskor a vagyon kiadása részben valutában (azaz külföldi pénzértékre szóló készpénzben) is kiadásra kerüljön. Vagy csak forintban. Szerintem nem tiltja.

Ennyi.
Üdv: Marti

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.27. 12:02

Ha a mérlegben forintban van, akkor nem tudom, mi a kérdés.

Marti_2010 # 2015.03.27. 11:55

A könyvekben természetesen minden forintban van. Ha átváltom, akkor természetesen átkerül a bankszámlára és a mérlegben nem szerepel devizás tétel forintban.
A zárómérleg majd ennek megfelelően készül.
Na, jó, megyek másfelé e kérdésben.
Köszönöm.
üdv: marti

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.27. 10:26

A zárómérlegbe mit állítottál be?

Marti_2010 # 2015.03.27. 08:44

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Mert a könyvelés szempontjából is jobb és átláthatóbb. Ezen felül a tulajdonos nem magánszemély, hanem cég, tehát nem akarok készpénzeket átadni-átvetetni, sőt még lehet, hogy nincs is szükségük rá ( pl. román lejre).
A kérdésem továbbra is az, hogy van-e megkötés ezzel kapcsolatban ( valuta vagy forint).
Üdv: Marti

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.27. 08:30

Miért kellene átváltani?

Marti_2010 # 2015.03.27. 08:16

Kedves Szakértők !

Végelszámolás befejezésével a vagyonkiadás kapcsán érdekelne, hogy adott esetben, ha úgy kéri a tulajdonos, a pénztárban lévő valutát változatlanul ( azaz beváltás nélkül, nem Forintban) kiadhatjuk (azaz készpénzben), vagy mindent csak Forintban lehet.
Én azt szeretném, ha minden beváltásra kerülne és a számlapénzzel együtt lenne forintban rendelkezésre bocsátva majd, de tudni szeretném, hogy van-e tv. szerint konkrét előírás (én még nem találtam). Nagyon köszi az érdemi választ. Üdv. Marti