KATA vállalkozás és ingatlan hitel tartozás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.28. 17:31

Igen.

Blizini # 2015.03.28. 12:38

Ez engem is érdekelne:

Akár KATA akár nem, az alábbi kérdésem lenne: Ha magánszemélynek van tartozása, akkor inkasszálják az egyéni vállalkozói számláját is?

Ha a vállalkozó csak KP-s számlákat ad ki és csak KP bevétele van így, akkor hogy néz ki a végrehajtás?


Hey-Hey! :)

GonZOO82 # 2015.03.28. 08:19

Természetesen a tartozás rendezését nem akarok elkerülni, de azt közös erővel kell egy másik féllel rendezni.

Jelenleg arra keresek megoldást, hogy ne csak én fizessek, de mindemellett munkát is tudjak vállalni.
Ezért informálódom, hogy milyen lehetőségek vannak, ahol biztonságban tudhatom a bevételeket és nem csak nekem kell a tartozás rendezését állnom.

lajcsó # 2015.03.28. 08:07

"Hogyan lehet elkerülni, hogy azonnal "lecsapjanak" rá?"
Úgy, hogy rendesen fizeted a tartozásodat! Természetesen meg lehet szüntetni a magán bankszámlát is, de akkor az egyéb vagyonodra vezetnek végrehajtást, meg aztán előbb vagy utóbb "kibújik a szög a zsákból".

GonZOO82 # 2015.03.28. 07:46

Kedves Lajos!

Köszönöm az információt!
Hogyan lehet elkerülni, hogy azonnal "lecsapjanak" rá?

Magán bankszámlára érkezik most is pénz, de most nem látom semmi jelét a banknak. Korábban mikor cégnél dolgoztam akkor a fizetésem egy részére igényt tartottak.
(Lakáshitel másik bankszámlán van.)

GonZOO82 # 2015.03.28. 07:42

Kérdése alapján akkor nem minősűl cégnek?

Ha jól tudom nem kötelező nyitni külön bankszámlát.

"A katás egyéni vállalkozó nem kötelezett bankszámla nyitására, pénzforgalmát a lakossági bankszámláján is lebonyolíthatja."

A kérdés továbbra is fennáll, azaz milyen lépéseket tehet meg egy bank a vállakozással és a saját vagy éppen újonnan nyitott bankszámlával szemben?

lajcsó # 2015.03.28. 07:31

KATA-s vállakozó nem köteles külön (vállalkozói) bankszámlát nyitni. (Nekem sincs.) Viszont a tartozásodat a magán bankszámládról is levonhatják.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.28. 06:58

a Bank "inkasszót" nyújthat be a céges bankszámlára?

Mert az a katás vállalkozás egy cég lenne?

GonZOO82 # 2015.03.27. 21:48

Szép Estét!

Szeretnék segítséget és információkat kérni.
Szeretnék KATA vállalkozási formát indítani, viszont van ingatlan hitel tartozásom.
Ha elindítom a vállalkozást akkor a Bank "inkasszót" nyújthat be a céges bankszámlára?

(Lehet az inkasszó itt nem helyes megnevezés, de nem vagyok jártas.)

Köszönöm!