Jogi tevékenység vállalkozóként


kérdem # 2019.04.02. 07:37

Köszönöm.

ObudaFan # 2019.04.02. 05:08

Ha nem szervezéstani szempontból nézed át a dokumentumokat, akkor ez jogi tanácsadás lesz és szerintem nem fér bele.

kérdem # 2019.04.01. 09:13

Tisztelt fórumozók,
részben kapcsolódóan az eredeti kérdéshez és az annak nyomán megjelenő különböző válaszokhoz, a következő kérdésben kérem véleményüket.
Jogot végeztem, szakvizsgám van, évekig a közigazgatásban kodifikáltam, jelenleg nem dolgozom. Ügyvédi tevékenységet nem végeztem, és nem is kívánok.
Egy kisebb egyház megkért, hogy vegyek részt a szervezeti felépítés, működési rend újragondolásában, ezzel összefüggésben végezzem el az alapszabály újraalkotását, és nézzek rá az adatkezelési gyakorlatra, esetleg a szerződésmintákra, amelyeket a könyvelő készített. Ez egy időleges feladat lenne.
Kérdés, hogy beleférhet-e ez egyéni vállalkozóként a 702201 Általános üzletviteli tanácsadás ÖVTJ-kód alá [vö. a vezetés korszerűsítése, (...) olyan szervezeti felépítés meghatározása (döntéshozó rendszer), amely a leghatékonyabban valósítja meg a szervezet célkitűzéseit - jogi szervezettség (...)], vagy ez egyértelműen jogi tanácsadás, amit ügyvéd végezhet csak, vagy az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény 2. § (2) bekezdés a) pontja szerinti munkaviszonyt kell létrehozni annak érdekében, hogy ne minősüljön részemről zugírászatnak.
Ha belefér, szívesebben választanám a vállalkozási formát. Ha esetleg az említett feladatok különbözően minősülnek ebből a szempontból, mi az, ami belefér?
Véleményüket előre is köszönöm.

Sziri # 2015.04.06. 15:18

Köszönöm!

Sziri # 2015.04.04. 18:32

Köszönöm!

drhalasz # 2015.04.02. 14:23

Az általad végezni kívánt tevékenységek közül sok belefér az "általános ügyviteli tanácsadás"702201 egyéni vállalkozói körbe, valamint cégként a 7022 üzletviteli,egyéb tanácsadás témakörbe.

ObudaFan # 2015.04.01. 14:10

1998. évi XI. törvény 5. § (1) c-d).

Sziri # 2015.03.31. 18:40

Akkor ezt úgy értem, hogy csak ügyvédként végezhető tevékenységről van szó. Azért kérdeztem, mert nem találtam erre vonatkozó szabályozást sehol..

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.30. 15:12

+1

ObudaFan # 2015.03.30. 15:05

Véleményem szerint ha ezt nem ügyvédkéntvégzed, az zugirászat.

Sziri # 2015.03.29. 18:09

Tisztelt Fórumozók!

Egyéni vállalkozóként szeretnék jogi tanácsadást végezni és jogi szabályzatokat készíteni cégek részére. Ha jól jártam utána, ez a TEÁOR 6910 tevékenységi kód alá tartozik. Az ott felsoroltakból én csak a belső szabályzatok, általános szerződési feltételek elkészítését és az ezzel kapcsolatos tanácsadást végezném. Jogi egyetemi diplomám van, szakvizsgám még nincs. Az érdekelne, hogy ilyen feltételekkel lehet-e ezt a tevékenységet végezni? Egyáltalán, egyéni vállalkozóként van-e mód rá, vagy csak ügyvédek végezhetik?

Köszönöm!