ügyvezető hirtelen halála


Dr.Attika # 2015.05.04. 18:33

Jelen ügyben természetesen az ügyvéd helyére a könyvelő helyettesítendő. Itt most "seckojedno".

Dr.Attika # 2015.05.04. 16:34

"A Kúria hivatkozik az EBH2010. 2147. elvi döntésre is, amely szerint: „a polgári eljárásban a gazdasági társaság meghatalmazottjaként szereplő ügyvéd képviseleti jogosultsága nem szűnik meg a társaság szervezeti képviselőjének személyében utóbb bekövetkezett változás miatt. A képviselet ellátására való jogosultság mindaddig megilleti, ameddig a cégjegyzékbe bejegyzett új szervezeti képviselő a meghatalmazást, illetve annak alapjául szolgáló megbízási szerződést fel nem mondja és a meghatalmazás megszűnését a bíróságnak be nem jelenti.”

Kfv.V.35.244/2014/7.

komo0419 # 2015.04.24. 17:29

köszönöm a segítséget mindenkinek, megyek ez úton, ha van még valakinek ötlete vagy tud olyat, amire figyelnem kell, megköszönném...

ObudaFan # 2015.04.19. 06:40

Kérdésem az, valóban így van-e, hogy a cég képviseletében az ügyvezető által adott meghatalmazás a NAV felé megszűnik az ügyvezető halálával?

Nem, mert nem a meghatalmazó halt meg, csak a szervezeti képviselője. Persze, a megbízott ilyenkor is felmondhatja a szerződést, de a sürgősen szükséges feladatokat köteles ellátni, a felondásról meg gyébként a megbízót tájékoztatnia kellene.

Azt mondta a könyvelő, hogy ilyenkor hivatalból kirendelnek egy felszámolót s ő intézi a továbbiakat. Miért kéne felszámoló, nem a cég halt meg hanem az ügyvezető?

Majd a hagyatéki eljárást követően választotok egy ügyvezetőt. Hivatalból senki nem rendel ki semmit, a hagyatéki eljárást folytató közjegyzőtől kérhetitek, hogy a cég számára endeljen ki eseti gondnokot, ha szükséges a működéshez.

A könyvelőnek meg jelezzétek, hogy a magatartásával okozott minden kárt meg fogjátok vele fizettetni.

Dr.Attika # 2015.04.18. 14:36

http://adozona.hu/…olhes_D4Y39B

Keresse meg az ügyvédnőt. Jól ismerem, bizonyosan megoldja a problémáját.

komo0419 # 2015.04.18. 12:23

Kedves noilar köszönöm lelkes küzdelmed, hogy megpróbálsz velem gondolkodni s kitalálni valamit :)

egyedüli gyermek vagyok, de valóban az van, hogy a hagyatékiig semmi sincs a kezemben

kaptam már olyan javaslatot, hogy rendkívüli közgyűléssel a kft kijelölhet valakit s ezt kell beadni a cégbírósághoz, de nem tudom ezt így kerek 50-50%-nál lehet-e s nem fizetnék ki egy csomó pénzt érte, ha mégsem lehet

azt sem tudom, valóban ilyenkor kirendelnek-e valakit ha igen miért s ennek mi a folyamata

s mi a helyzet a cég által adott NAVhoz szóló meghatalmazással az ügyvezető halála esetén?

minden hivatalos helyen tehetetlenek vagyunk ezért kértem segítséget, de úgy tűnik túl nehéz kérdést tettem fel...

noilar # 2015.04.18. 09:41

Igaz, de papírja csak a hagyatéki végzést követően lesz róla. Feltételezve hogy nincs más örökös is.

Vagy lehetséges, hogy a nevelőapával közösen módosítsák a céget, új ügyvezetőt jelöljenek ki?


noilar

Dr.Attika # 2015.04.18. 08:31

Van köze, mert az édesanyja halálával megörökölte annak 50%-os üzletrészét.

noilar # 2015.04.17. 18:17

Ha jól értem neked semmi közöd a céghez.

Édesanyád és a nevelőapád a tulajdonosok 50-50%-ban.

Ebben a helyzetben a nevelőapád tud valamit tenni, de amíg nincs új ügyvezető addig kb esélytelen bármit hivatalosan intézni.
Nevelőapád az 50%-ával pont nem tud új ügyvezetőt kijelölni.

A könyvelő megbízása az üv halálával nem szűnik meg, mert őt nem az üv hanem a cég bízta meg.

Jó lenne tudni hogy egyébként működik a cég, bevétele van/lesz?
Felszámolás még odébb van, egyáltalán nem biztos hogy szükség lesz rá.

Szóval levél a NAV-nak, hogy a cég jelen pillanatban a hagyatéki tárgyalásig nem tudja az adminisztratív feladatokat ellátni, vagy a könyvelővel megbeszélni hogy a megbízása él és kéne küldeni a bevallásokat tovább.
A hagyatéki után meglesz a másik 50% tulajdonosa(i), és lehet új ügyvezetőt választani. Mindezt egy ügyvéddel beküldeni a cégbíróságra és a cég működése helyreáll (papíron).

Nem vagyok jogász, ha valahol hibázik akkor majd valaki kiigazít. Szóval szigorúan szvsz amit írtam.


noilar

komo0419 # 2015.04.17. 18:02

Segítséget szeretnék kérni a következővel kapcsolatban:

Édesanyámnak és nevelőapámnak vagy egy kft-je 20 éve. 50-50%-ban voltak tulajdonosok és Anyu volt az ügyvezető s egyszemélyben az aláíró. Édesanyám váratlanul meghalt 2015.03.14-én, múlt héten kaptuk meg a halotti anyakönyvi kivonatot.
Tegnap kaptam a NAV-tól egy levelet, hogy az egyébként hetek óta elérhetetlen könyvelőjük visszavonta a kapott meghatalmazását.
Azóta mégis válaszolt a könyvelő a "dorgáló" levelemre, s arra hivatkozott, hogy az ő meghatalmazása anyu halálával 03.15-ével automatikusan megszűnt, ezért vonta vissza.

Kérdésem az, valóban így van-e, hogy a cég képviseletében az ügyvezető által adott meghatalmazás a NAV felé megszűnik az ügyvezető halálával? Mi van ilyenkor a bevallásokkal, mérleggel, stb., kinek a kötelezettsége?

Azt mondta a könyvelő, hogy ilyenkor hivatalból kirendelnek egy felszámolót s ő intézi a továbbiakat. Miért kéne felszámoló, nem a cég halt meg hanem az ügyvezető?

Mik a hivatalos teendők ilyenkor, merre induljak? Mit kell bejelenteni és intézni? A hagyatéki még sehol sincs...

Előre is köszönöm, Mónika