KutatóIntézet


PMON # 2015.08.29. 05:04

Köszönöm, pont így gondoltuk: alapítvány keretein belül, elkülönített könyvvezetéssel... persze ha lesz mit külön könyvelni.
Köszönöm a segítséget!

lewho # 2015.08.27. 14:54

Nem gond, csak a miheztartás végett írtam.

Szokta baszni a csőrömet, amikor a tv-ben mindenféle intézet, bizottság meg egyéb jól hangzó szervezet nyilatkozik, mintha vmi állami szerv lenne. pl.. Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért, milyen jól hangzik, ugyi? oszt csak egy alapítvány....

Az intézet olyan hivatalos, költségvetési szerv benyomását kelti... (lehet, h csak a szakmai ártalom)

Dr.Attika # 2015.08.27. 14:44
lewho # 2015.08.27. 14:35

igen, de ez csak fantázianév lesz, és nem önálló jogalany. Nem lesz neki önálló adószáma, bankszámlája, stb. Az alapítvány egy szervezeti egysége lesz, az alapítvány dolgozóival, eszközeivel, esetleg a elkülönített könyvvezetéssel.

PMON # 2015.08.27. 09:56

alapítványi formában gondolkodunk, több szervezet (egyesület, alapítvány)szakértőit bevonva. Ha jól értem, mivel az alapító okiratunkban szerepel a kutatási tevékenység is, kimondhatjuk közösen, hogy létrehozzuk az alapítvány egyik programjaként az XY Kutatóintézetet, és már kutathatunk is?

lewho # 2015.08.26. 14:10

Az a kérdés,h milyen formában kívánod űzni ezen tevékenységet?

Ha üzletszerűen, gazdasági tevékenység folytatása céljából, akkor alapíts egy gazdasági társaságot, és uccu neki!

Ha csak úgy emberbaráti szeretetből:), akkor egyesület, alapítvány stb.

De kutatni kutathatsz egyszerű magánszemélyként is, csak jobban le lehet húzni a támogatót, meg jobban fel lehet kelteni a média figyelmét azzal, h PMON kutató intézet, mint PMON okos emberke Bivalybasznádról.

lewho # 2015.08.26. 14:03

Ez nem engedélyköteles tevékenység.

Szerintem.

PMON # 2015.08.26. 13:46

Társadalomtudományi kutatásokról van szó. És nyilván nem egyszemélyes a történet. Jogi szabályozását illetően van valakinek tudása róla?

lewho # 2015.08.26. 08:18

Meg furcsán fog ám kinézni a tábla a kapuban, hogy pl. PMON Kutató Intézet Kft.:)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.26. 05:32

Azért emberkísérletekbe ne fogj engedély nélkül, és nagyobb mennyiségű sugárzó anyagot se vásárolj.

PMON # 2015.08.25. 19:43

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy magán Kutató Központ/ Kutató Intézet létrehozására van-e jogi előírás vagy "csak" kimondom, hogy megalakítok egy Kutatóközpontot?