Nav által nem látott vagyonelem


Bea1 # 2015.09.02. 05:28

határeset? ezt kifejtenéd esetleg?

Bea1 # 2015.09.01. 18:12

gondolom az őszinteség miatt, és mert ezt írja a törvény.

Rexor # 2015.09.01. 13:22

Business Law: hogy őszinte legyek ezt nem teljesen értem. Ez tulajdonképpen miért is jó Beának?

Rexor # 2015.09.01. 13:11

Bea: határeset, de valószinűleg jó helyen kapisgálsz.

Bea1 # 2015.09.01. 10:44

köszönöm a hozzászólásokat, ha jól értem: mivel csak kb 1,5 mft összegű vagyontárgy van, nekem tuti nem jut semmi, hiába csak én ismerem ezt a vagyontárgyat?

wers # 2015.09.01. 08:10

Business Law jajj, nem már, erre még a bolhából elefántot mondás is túlzott.
es itt megis osztottad, a talalt fuzet tartalmanak lenyeget.
egyet idéznél a "lényeg"-ből, mert a konkrétumokat kihagytam. Ráadásul több, mint 10 éves a történet, a céget rég felszámolták, szinte kizárt, hogy ennyiből bárki beazonosíthatná. (talán egy valakit kivéve)

Egyébként utána évekig poénkodtunk rajta a főnökkel (tudom, rólam nehéz elképzelni), mert persze tudta, hogy a más fontos és szükséges iratok között erre is rábukkanunk.

Dr.Attika # 2015.08.31. 14:53

"„A kérdés nem az mi a szivárvány, mert azt nagyon egyszerű elmagyarázni még neked is.”"
Nem az a kérdés, hogy mi a szivárvány, hanem amit a fiam kérdezett négy évesen: Apa! Mit csinál a szivárvány?

wers # 2015.08.31. 14:42

nem akartam túl részletesen, de nem kutatni akartunk,csak kellettek más iratok. Mielőtt még megköveznél.

wers # 2015.08.31. 13:11

hmm, valóban

groszfater@gmail.com # 2015.08.31. 13:05

Szerintem Bea1 is vezet egy ilyen listát, és ha úgy látja, leülepszik a fórum hangulata, bedob egy-egy feladványt.
Ehhez tervszerűség, megfontoltság kell...

wers # 2015.08.31. 12:37

A kérdés nem az mi a szivárvány, mert azt nagyon egyszerű elmagyarázni még neked is.

groszfater@gmail.com, eddig sokkal reálisabb gondolkodást tapasztaltam nálad.

Volt egy főnököm, Bea1 engem rá emlékeztet. Egyszer elment szabira, és nyitva felejtette a titkos fiókját, megtaláltuk a "fekete könyvét" Ebbe vezetett egy listát, általánosat és személyekre szólót, kit mivel lehet cseszegetni, ha véletlen simán mennének a dolgok.

Szerintem Bea1 is vezet egy ilyen listát, és ha úgy látja, leülepszik a fórum hangulata, bedob egy-egy feladványt. Ami nem is lenne baj, ha elolvasná, és értelmezné is a válaszokat.

groszfater@gmail.com # 2015.08.31. 10:01

, te tudod, mi a szivárvány???
Hallottál valamit de szokásod szerint megint nem figyeltél !
A kérdés nem az mi a szivárvány, mert azt nagyon egyszerű elmagyarázni még neked is.
A kérdés sokkal bonyolultabb ha azt kérdezed hol végződik az egyik szín és hol kezdődik a másik...

Bea1 # 2015.08.31. 09:42

rexor, te tudod, mi a szivárvány??? mond el nekem is!!! légyszilégyszilégyszi!!! .-)

ezt a témát nem vágom, de úgy tudom, mint pl amiket a B.L. is írt, hogy vannak bizonyos esetek, amikor a magánvagyon is szóba kerül. Köszönöm az infókat, ha vanmég valami észrevétel, akkor szívesen fogadom.

Rexor # 2015.08.31. 09:32

Még egy két dolog amit megjegyeznék:

  1. Nincs olyan, hogy "visszavont adószám". Törölt és felfüggesztett adószám van, de ez független attól, hogy a NAV végrehajtási eljárást kezdeményezett egy társasággal szemben.
  2. A kielégítési sorrend a jogszabály szerint, mielőtt tovább kavardona ez:
  3. § Ha a befolyt összeg nem fedezi a végrehajtás során behajtani kívánt valamennyi követelést, a kielégítési sorrend - a követelések jogcímét alapul véve - a következő:
  1. gyermektartásdíj,
  2. egyéb tartásdíj,
  3. munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság (65. és 66. §),
  4. a büntető és a büntetésvégrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),
  5. adó, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,
  6. egyéb követelés.

3. "Mikor jöhet szóba a kft ügyvezetőinek magánvagyona": Kft-ről beszélünk...

Rexor # 2015.08.31. 09:27

Nem, Beának címeztem.

Rexor # 2015.08.31. 09:23

Kicsit emlékeztetsz a lányomra. Nagyon érdekli például hogy mi a szivárvány, mi a Nap mik a csillagok és igyekszem érthetően elmagyarázni neki. De de néha előfordul, hogy összekeveri a valóságot a képzeletével és olyan dolgot is tényként kezel, amiről nem meséltem neki. Most 2,5 éves.

Bea1 # 2015.08.31. 09:07

egy pillanat, a kft adószáma még nincs visszavonva!!!

ez azt jelenti, hogy még a nav nem kezdte el a behajtást???

A bankok felszólítgatják a kft-t, levélben.

vagyis most, jelen pillanatban lehet, hogy én vagyok az első?

Bea1 # 2015.08.31. 09:04

illetve mikor jöhet szóba a kft ügyvezetőinek magánvagyona?

három tulajdonosa van a kft-nek,van magánvagyonuk... még.

Bea1 # 2015.08.31. 09:02

ezt nem tudtam. erre való a kérdezés.

csak kérdezem ismét: ha jelzem nekik, attól még nem kapok belőlle semmit, ugye?

Bea1 # 2015.08.31. 08:50

tehát akkor ez olyan,mintha kincset találok: be kell szolgáltatnom?

Jeleznem kell, hogy mit találtam?

Rexor # 2015.08.31. 08:37

Bea: Én nem tudom, hogy Te honnan tudod, hogy mit tud és mit nem a NAV, de javasolom tanulmányozd a bírósági végrehajtásról szóló törvényt, külön érdekesség az un. kielégítési sorrend.

Bea1 # 2015.08.31. 08:14

miért? én nyomoztam ezt ki. Ha fizetési meghagyást kérek, majd végrehajtást, akkor meg tudom nevezni a végrehajtás tárgyaként ezt az épületet?

Nekem nincs akkora aparátusom, mint a NAV- nak, az a szörnyű, hogy ennyire felületesek, ez nem az én problémám, hanem az övék, szerintem...

Ha neked van egy követelésed, elősször értesítened kell minden hatóságot, és bankot, hogy találtál valamit, és kérik-e? van erre valamilyen törvény?

Rexor # 2015.08.31. 07:50

"szeretnék lecsapni rá, úgy, hogy ezt a nav, vagy azok a bankok, amelyeknek tartozik ez a kft, ne értesüljenek róla.": nem hiszem el, hogy ezt komolyan gondolod.

Egyébként "lecsapni" nagyon egyszerű, régen a kalandozó magyarok is csinálták. A módszer az volt, hogy lovasrohammal bevágtattak a a "telephelyre" és elvitték a "mobil" elemeket. Csak az a baj, hogy ez kicsit több mint 1000 éve volt és azóta változtak a jogszabályok.

Bea1 # 2015.08.31. 07:36

Tanácsotokat kérném ismét: Adott egy kft, aminek már nincs bevétele, több milliós nav és egyéb tartozása van, nem veszi át a leveleket. Nekem is van felé több milliós követelésem.
Én tudom, hogy van egy mobil épület, ami az adott kft-é. Ezt a nav nem tudja, mert a számlákon csak osb lap, kőzetgyapot, meg ilyenek szerepelnek, fogalmuk sincs, hogy az az épület az adott cégé, egy bérelt telken,amit egy másik cég bérel.

A kérdésem: én tudom ezt, hogyan tudnám érvényesíteni a követelésemet? Semmilyen más vagyona nincs már a cégnek, csak ez az egy: szeretnék lecsapni rá, úgy, hogy ezt a nav, vagy azok a bankok, amelyeknek tartozik ez a kft, ne értesüljenek róla. Az épület értéke kb 1,5 mft, ez főleg az építőanyagok értéke.

Tanácsaitokat, segítségeteket előrre is köszönöm.