végelszámolás


Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.28. 14:46

Amíg adóvisszaigénylést vártok, addig a végelszámolást sem lehet befejezni.

Zetti # 2016.11.28. 14:40

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdésem lenne:
Végelszámolás befejezésekor lehet tartalékot képezni, pl. a bankszámla megszüntetéshez?
Ez a mérlegben hogy jelenik meg? - be kell állítani, mintha kifizettük volna?
(A számlát nem lehet előre megszüntetni, mivel áfa visszaigénylést még várunk)

ObudaFan # 2016.02.24. 15:34

15 napon belül.

Ksatya # 2016.02.24. 08:31

Tisztelt Szakértők!
Abban kérek sürgős segítséget, hogy a végelszámolás (kft., bt.) elhatározását hány napon belül kell elektronikusan, változásbejelentésként bejelenteni a cégbíróshoz?(Nem egyszerűsített)
satya

ObudaFan # 2015.09.10. 19:44

A www.birosag.hu oldalon lehet találni minta elfogadó nyilatkozatot.
Az illetékes törvényszéken.

dyzo # 2015.09.07. 14:28

Tisztelt Óbudafan!
Értem és köszönöm. Tudna nekem adni egy minta szöveget az elfogadó nyilatkozatra?
És ugye, a Törvényszékhez kell benyújtanom ahová eddig is küldtem az egyesülettel kapcsolatos dokumentációkat, ahol az egyesület regisztrációja történt?

ObudaFan # 2015.09.07. 08:25

Az erre rendszeresített egyesület változásbejegyzése iránti kérelemmel kell kérni, csatolva a közgyűlés jegyzőkönyvét, jelenléti ívét és a végelszámoló elfogadó nyilatkozatát.

dyzo # 2015.09.06. 15:06

Egyesületünk közgyűlése 4 hónapja határozatban kimondta, hogy az egyesületet megszünteti aug. 31-ei határidővel. Erről megfelelő dokumentációval a Törvényszéket értesítettük. A közgyűlés az elnököt jelölte meg végelszámolónak. Azóta semmi reagálás nem történt.
Azt btudom, hogy az elnök már nem elnök, de a végelszámoló még nem végelszámoló, mert a Törvényszéktől semmi megbízás nem jött erre vonatkozóan. Milyen kérelmet kell benyújtani ezzel kapcsolatban.
Közben a könyvelő iroda csinálja a beszámolót, (intézi a NAV felé a szükségeseket) amit az elnöknek majd át kell adni a végelszámolónak.
Ebben a kérdésben kérek segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.02. 16:36

Tulajdonképpen lehet. Csak nem célszerű.

Egzoticside # 2015.09.02. 15:37

A probléma, hogy a számlát még ki sem állították, tehát nem lejárt követelésekről van szó! A cég már szeretne mielőbb megszűnni. Ezek a szolgáltatók havonta, utólag számláznak és mindaddig szükség van a munkájukra, amíg a céget ténylegesen nem törlik a cégjegyzékből.

Ezért kérdezem, hogy a vagyonfelosztásiban kell rendelkezni a még ki sem állított számla alapján, ki nem fizetett díjakról??

Dr.Attika # 2015.09.02. 15:16

Szerintem a tulajdonosnak akkor tudnak számlázni ha ő a végelszámoló. Egyébként nem értem a problémát. ha a fizetési határidő alatt kifizetik a számlát, akkor nem lehet probléma a végelszámolással.

Rexor # 2015.09.02. 13:49

Itt szerintem nem az az ok, hogy nem tudnak, hanem nem akarnak számlázni. Ameddig követelés van a társasággal szemben nem lehet lezárni a végelszámolást és törölni a társaságot. Szerintem két megoldás lehet:

  1. Ha van még pénz a társaságban számlázzanak neki, de ezt a társaság egyenlítse ki a zárómérleg elkészítése előtt vagy
  2. Számlázzanak a tulajdonosoknak (ez lenne a legjobb).
Egzoticside # 2015.09.02. 13:32

Sziasztok!

A cég végelszámolást megkezdte, és szeretné befejezni a végelszámolást. De a könyvelőtől , ügyvédtől, bérbeadótól vár még számlát, de ők meg addig nem tudnak számlázni, amíg a cég törlésre nem került.Ilyenkor mi a szabályos eljárás?

Fel kell szólítani őket a számlázásra, ki kell fizetni vagy a Vagyonfelosztási javaslatban kell róla rendelkezni?

Köszönöm előre is!!