Tevékenység - képesítés


lewho # 2016.02.29. 22:26

.

lewho # 2016.02.29. 08:06

mi zárja ki?

és nem, nem rendeltetésellenes joggyakorlás miatt:)

wers # 2016.02.28. 20:41

Egy munkáltatótól?

lewho # 2016.02.28. 20:24

de simán lehet neki 2 munkaviszonya, nem?

Immaculata # 2016.02.28. 15:28

Tagként közreműködhet, de nem megbízás keretében.

wers # 2016.02.28. 14:48

10%-ban "főnök", 90%-ban meg "dolgozó”"

Jajj. Ne.

Minap régi ismerőssel összefutottam, hogy vannak a gyerekek? Meséli Laci bácsi, a Tomika az már nem dolgozik, főnök lett.

lewho # 2016.02.28. 11:51

.

lewho # 2016.02.26. 12:26

Sziasztok!

Az ügyvezető elláthatja ezen tevékenységét munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban.

Ha a kft. által végzett tevékenységben is közre akar működni, akkor vagy (másik) munkaviszonyban, megbízási jogviszonyban vagy tagsági jogviszonya alapján van erre lehetősége.

Ha az ügyvezetés és a tevékenység ellátása is munkaviszony keretében történik, köthet-e csak 1 munkaszerződést a kft-vel úgy pl. 4 órában ügyvezető 4 órában meg atomfizikus,vagy 8 órában foglalkoztatják, de 10%-ban "főnök", 90%-ban meg "dolgozó"?

Ezt a szerződést be kell valahová küldeni, vagy később az arányt szabadon változtathatja?

zordonbordon83 # 2015.11.23. 23:31

Tisztelt Hozzáértők

Már órák óta bújom a netet, de nem találok választ az alábbiakra:
Vállalkozásba szeretnék kezdeni, de nem tudom eldönteni, hogy pontosan melyik TEÁOR kód passzolna a leginkább a tervezett tevékenységhez, illetve, hogy az igényel-e szakképesítést, ha igen, akkor milyet.

Tudnátok felvilágosítást adni, hogy riasztó központ gyártásához melyik kódot kellene felvenni a tevékenységi körök közé és ami még nagyon fontos, hogy az milyen képzettséget követel? A tevékenységet nem vállalkozóként, hanem valamilyen cég formájában végezném.

Néhány tipp a részemről:
2612 - Elektronikai áramköri kártya gyártása
2630 - Híradás-technikai berendezés gyártása
2790 - Egyéb villamos berendezés gyártása

A 2630 tartalmazza a "a megfigyelőközpontra kapcsolt betörés- és tűzjelző rendszer gyártása" megfogalmazást, de az általam gyártani tervezett riasztó nem feltétlenül lesz megfigyelőközpontra csatlakoztatva. Nem tudom, mennyire kell ennek a meghatározásnak korrektnek lennie.

Továbbá, tudna felvilágosítást adni, hogy általában hol lehet utánanézni, hogy melyik tevékenység milyen képesítést igényel? Próbáltam értelmezni a vonatkozó rendeletet (http://net.jogtar.hu...id=A1000021.NFG), de számomra hiányosnak tűnik, vagy valamit nem veszek észre, ugyanis, a rendelet mellékletében lévő felsorolás nem tartalmaz egyetlen olyan tevékenységet sem, aminek a végzéséhez minimum főiskolai/egyetemi végzettség szükséges.

Előre is köszönöm válaszokat.

Üdvözlettel:
Zoltán