SOS!


Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.16. 17:51

Főszabályként az ügyvezető önállóan, egyedül jár el saját ügykörében és a cég nevében, képviseletében is.

elkeseredett # 2014.04.16. 16:09

KBS szerint tehát az 50-50% azt jelenti, hogy mindkét fél azt csinál amit jónak lát, anélkül, hogy a másik fél tudná és beleegyezne?
Anna

elkeseredett # 2014.04.16. 15:58

Obudafan, megtenné, hogy válaszol, mert sajnos KBS nem mindig OK...
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.16. 15:41

Nem jól gondolod.

elkeseredett # 2014.04.16. 15:38

Üdvözletem!
Jól gondolom-e, hogy egy Kft.-ben az, ha a tulajdonosok 50-50%-ban tulajdonosok és mindkét fél ügyvezető is, az nem azt jelenti, hogy mindkét fél azt csinál amit akar, hanem azt, hogy csak olyat csinálhatnak amivel mindketten egyetértenek?
És mit érdemel az a bűnös aki a másik fél nélkül csinál olyan dolgokat amit nem kéne....!!!???
Köszönöm, ha válaszolnak

ObudaFan # 2014.04.16. 04:55

Attól függ. Ha a tagok kizárásáról a nem fizetés miatt az alapszabály szerint a közgyűlés dönt és csak a közgyűlési tagok jutnak be a helyiségbe, akkor szerintem nem kifogásolható. Egyéb esetekben lehet problémás.

korandii # 2014.04.16. 04:42

Azt szeretném megtudni, hogy egy egyesületben a klubházban kifüggesztett, nevekkel ellátott tartozási lista (a klubnak tagdíjjal vagy egyéb költséggel történő tartozás) ütközik-e valamilyen törvénybe (személyiségi jog), vagy a klubtagoknak van joga tudni, hogy a másik klubtag mennyivel tartozik a klubnak?
Előre is köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel

derill # 2005.03.27. 22:08

Igen. Szükséges a változás bejegyzési kérelem, és csatolni kell a létesítő okirat változásokkal egységes szerkezetbe foglalt szövegét is.

Ha a változás a cég székhelyét vagy tevékenységi körét érinti a módosítás a cég legfőbb szervének ülésén felvett jegyzőkönyvbe foglalható, a módosítást a jogi képviselő vagy közjegyző az egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiraton ellenjegyzi illetve hitelesíti. Az egységes szerkezetű okiratból ki kell tűnnie, hogy az ellenjegyzés, illetve hitelesítés az okirat mely pontjaira vonatkozik. Nézd meg az 1997. évi CXLV. törvény 29. §-át.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Igazság csillaga # 2005.03.25. 16:14

Kft társasági szerződésének módosításához mindig új egységesen megírt szerződést kell beadni a bíróságra ügyvédi ellenjegyzéssel?

Kisteknőc # 2005.03.25. 10:56

Köszi megpróbálom!

derill # 2005.03.24. 17:14

Ebből csak a bt alapítás társasági jog, a többit tedd fel a munkajog, tb. jog résznél is, ott szerintem inkább kapsz választ. Tudomásom szerint nem veszited el a GYED-et, akár beltag, akár kültag vagy, ugyanis a GYED mellett 4 órás állást lehet vállalni. De azért jobb, ha felteszed ujra a kérdést a munkajognál, mert biztos nem vagyok benne és most nincs időm utánanézni. Esetleg kattanj rá Big-re, ő szerintem tudja a választ.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Kisteknőc # 2005.03.23. 11:56

Sziasztok!

Nekem most nagyon kellene a segítség. Gyeden vagyok és a párommal szeretnénk Bt-alapítani. Újságos-lottózó stb...
Az a kérdésem ha én bel- vagy kültag leszek elveszítem a gyedem? Valamint én lennék délelőtt az üzletbe és csak du-ra vennénk fel alkalmazottat hogy lehet megoldani, hogy ne veszítsem el a gyed-et és ha jönnek ellenőrizni minden rendben legyen????????