részvénytulajdonos - váltás


ObudaFan # 2016.12.30. 12:58

A Zrt. működése törvényes, de a nyilvántartásban már nem megfelelő adatok szerepelnek, így ezt rendezni kell.

iglice653 # 2016.12.30. 11:35

Édesanyám 1998-ig zrt. 50%-nál nagyobb szavazati joggal rendelkező részvény-tulajdonosa volt.1998-ban részvényeit átruházta, de továbbra is ő maradt bejegyezve,mint 50%-nál nagyobb szavazati jogú részvényes, egészen a zrt. 2011-ben kezdődő felszámolásáig. 2008-ban elhunyt,de a bejegyzés maradt.A zrt. működése törvényes így a valótlan bejegyzéssel,vagy ez csak bagatell alaki eltérés?Üdvözlettel:iglice653

ObudaFan # 2016.12.28. 12:39

Ha 50% feletti részvényes voltál, és így még a cégbíróságon részvényesként be vagy jegyezve, a cégbíróságon indíthatsz törvényességi felügyeleti eljárást, hogy töröljenek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.28. 08:50

Dematerizált részvénynek elég nehéz lenne bármit is a hátoldalára írni.
A cégbíróság a részvényeseket főszabályként egyáltalán nem tartja nyilván; a kivétel a zrt.-nek az a részvényese, aki az összes szavazat több, mint felével rendelkezik, vagy egyébként minősített befolyása van.

Immaculata # 2016.12.28. 07:50

:)

A részvényedet szabadon átruházhattad, nem kellett hozzá a részvénytársaság hozzájárulása?

Egyébként a részvénytársaság magán a részvényen (annak hátoldalán) vezeti át a tulajdonosváltozást, a részvénykönyvben és a cégbíróságon marad az eredeti részvényes, hiszen így követhető a részvény útja.

iglice653 # 2016.12.27. 18:47

Tisztelt Jogi Fórum! Részvénytulajdonos voltam, de a részvényeimet családtagoknak elajándékoztam. Egy éve történt, és még mindig én szerepelek a részvénykönyvben, és a cégbíróságon is én vagyok bejegyezve, mint részvényes, pedig nincs már részvényem. Hogyan működhet így a részvénytársaság? Üdvözlettel:iglice653