segitö családtag


Pipi # 2017.03.01. 12:37

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
nonolet kisközért ital vegyi élelmiszer.

alfateam ne haragudj, Egyedül arra kell ügyelni, nehogy a munkaviszony tartalmi jegyeit viselje magán, és így színlelt szerződésnek minősüljön.Ezt pontosan nem értem?A feleségem folyamatosan ott lesz az lenne a baj ha én lennék ott és öt
nem találnák ellenőrzéskor?

Neki mint egyéni vállalkozó 200k kb lekéne tennie az okj eladói ,boltvezetői képzést !

alfateam # 2017.03.01. 11:51

célszerű megbízási jogviszonyt létesíteni. A Ptk. 6:280. §-a rendelkezik az ingyenes megbízási szerződésről, mely (1) bekezdése szerint: „E fejezet (XXXIX.) rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell az olyan megbízási szerződésre, amely alapján a megbízó ellenszolgáltatás nyújtására nem köteles.”

Azaz ingyenes megbízási szerződés keretében foglalkoztatható a családtag bejelentési-, illetve járulékfizetési kötelezettség nélkül. Egyedül arra kell ügyelni, nehogy a munkaviszony tartalmi jegyeit viselje magán, és így színlelt szerződésnek minősüljön.

Pipi # 2017.03.01. 10:58

Indithat -e egyéni vállalkozást a feleségem,jelen esetben vegyes boltot úgy ,hogy én mint kisegitö családtag,rokkant gyugdijas ,nekem van meg a képzetségem?

A választ előre is köszönöm!!!

tisztelettel:Péter