Bt. beltag halála


ObudaFan # 2017.08.06. 07:29
  1. Kültagként saját vagyonoddal nem felesz, csak a cégbe tett pénzzel. A beltag örököseként felelsz a teljes tartozásért, de csak az örökrészeddel felelsz.
  2. Ha nem tesztek bele beltagot, akkor sietni kell a végelszámolással, mert különben törlik a céget. Azt meg el kell dönteni, hogy ez nektek jó, vagy nem.
Szviki8 # 2017.08.05. 21:43

Segítségre lenne szükségem.
Édesanyám 2017.marcius elején meghalt. Volt egy bt. - je amiben én, a lánya kültag vagyok.
A társasági szerződésben a bt. induló vagyona 1Mft volt, amiből a beltag vagyoni betétje 700 eft, a kültag vagyoni betétje 300 eft. (Vagyis beltag 70%,kültag 30%)
Bátyám és én, ketten vagyunk örökösök.
Így ugye Anyukám része után örököljük ketten együtt a 70%-ot,vagyis 35-35%-ot.
Szeretnénk megszüntetni a céget. Adótartozasa van, illetve végelszamolasbol is adódóan is lenne majd fizetendő a Nav felé.

  1. Jól gondolom, hogy ebben az esetben én aki, jelenleg kültag is vagyok benne, így a saját 30%-om és az örökölt 35%-om,vagyis a tartozásokert így 65%-ig vagyok köteles felelni?
  2. Ha szeretnénk megszüntetni a bátyámmal a céget, akkor kell bele tenni új beltagot és úgy lehet csak végelszamoltatni? Vagy nem kell bele tenni új beltagot, hanem egyből lehet a végelszamoltatast kérni??

Köszönöm előre is, ha valaki tudna tanácsot adni.