BT-ből való kilépés Hogyan?


ObudaFan # 2016.12.07. 17:26

Senki nem lép a helyedbe. A fellebbezéshez kellett (volna) jogi képviselő, mert ügyvédkényszeres, ő ismeri is az ügy iratait, hozzá kellene fordulnod.

Gitta01 # 2016.12.07. 12:16

Bt.ben kültag vagyok,beltag elhunyt,6 hónapon belül nem lett bejelentve bt beltag,a hagyatékátadó végzés 7 hónapig tartott,a céget kényszertörlik,melyet megfellebeztem,kültagként vezető tisztségviselö vagyok,de betegségemre tekintettel nem tudom ellátni ezt a feladatot üzemorvosi igazolás van róla,.Ilyen estbe ki lép a helyembe, cégbíróságon kell jelenteni jogi képviselő útján?
köszönettel:Gitta01

Gitta01 # 2016.12.07. 12:15

Bt.ben kültag vagyok,beltag elhunyt,6 hónapon belül nem lett bejelentve bt beltag,a hagyatékátadó végzés 7 hónapig tartott,a céget kényszertörlik,melyet megfellebeztem,kültagként vezető tisztségviselö vagyok,de betegségemre tekintettel nem tudom ellátni ezt a feladatot üzemorvosi igazolás van róla,.Ilyen estbe ki lép a helyembe, cégbíróságon kell jelenteni jogi képviselő útján?
köszönettel:Gitta01

Gitta01 # 2016.12.07. 12:15

Bt.ben kültag vagyok,beltag elhunyt,6 hónapon belül nem lett bejelentve bt beltag,a hagyatékátadó végzés 7 hónapig tartott,a céget kényszertörlik,melyet megfellebeztem,kültagként vezető tisztségviselö vagyok,de betegségemre tekintettel nem tudom ellátni ezt a feladatot üzemorvosi igazolás van róla,.Ilyen estbe ki lép a helyembe, cégbíróságon kell jelenteni jogi képviselő útján?
köszönettel:Gitta01

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.30. 17:58

Nem. De ahogy ObudaFan már mondta: nem is kell kilépni, ha nem vagy vezető tisztségviselő, és valószínűleg nem vagy az.

1szeder # 2011.03.30. 17:55

Kedves ObudaFan!
Azért kérdeztem a rendkívüli, azonnali hatályú felmondást, mert az esetleges összeférhetetlenség megszüntetésére mindössze 30 napom van, a rendes felmondás viszont ennél több: 3 hónap, ráadásul már most tudom, hogy további három hónappal meg lesz hosszabbítva. Ez már 6 hónap, amit szerintem senki nem fog megvárni semmilyen kinevezéssel. Technikailag tehát a rendkívüli felmondás jöhet szóba, amit viszont indokolnom kell. Kérdés: bennem rejlő, az én érdekkörömbe eső okból lehet-e rendkívüli felmondással élni?

ObudaFan # 2011.03.30. 09:17

Kérdésem: a kültagság vezető tisztségviselőség­nek számít-e ebben a helyzetben?

A kültag lehet vezető tisztségviselő, de önmagában a kültagság nem vezető tisztségviselői jogviszony.

Ha igen, kültagságomat felmondhatom-e azonnali hatállyal kormány-tisztviselői megbízatás elfogadására hivatkozva?

3 hónapos felmondási idővel akár indoklás nélkül is.

1szeder # 2011.03.29. 21:33

Tisztelt Fórum!

1996-ban alakult Bt-ben 2006-ig férjem és én beltagok voltunk, majd válásunk környékén a kültag kivált én pedig kültag lettem azért, hogy volt férjem folytatni tudja a tevékenységet. Most szeretnék kormánytisztviselőként elhelyezkedni, a nyilatkozat-csomag egyik dokumentuma kitér arra, fennáll-e vezető tisztségviselői tagságom GT-ban. Kérdésem: a kültagság vezető tisztségviselőségnek számít-e ebben a helyzetben?
Ha igen, kültagságomat felmondhatom-e azonnali hatállyal kormány-tisztviselői megbízatás elfogadására hivatkozva? (Sajnos viszonyunk igen megromlott, volt férjem a társasági szerződésünket nem akarja módosítani és közölte, hogy „felmondásom lejárta alkalmatlan időre esik” ezért azt három hónappal meghosszabbítja, az összeférhetetlenség megszüntetésére ugyanakkor csak harminc napom van.)
Új munkahelyemen nem kívánok magánéleti problémákkal nyitni, ezért kérdéseimet ott nem szívesen tenném fel.
Válaszát előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.25. 23:52

Azt jelenti.

Golden # 2010.11.25. 21:29

"A kültagok legfeljebb még 3 hónappal meghosszabbíthatják a beltag tagsági jogviszonyát, de csak akkor, ha a felmondás alkalmatlan időre esik."
?Mi az az alkalmatlan idő ?
" A beltag viszont a felmondástól függetlenül felel még 5 évig a bt olyan tartozásaiért, amelyek a tagsági jogviszonya alatt keletkeztek."
Ez azt jelenti hogyha a cégnek vannak beszállítói tartozásai de nincs felszámolás ellene és a beltag "holnap" "kiszáll" de pl 3 hónap múlva tönkremegy a cég akkor a beltagon kereshetik a beszállítok a tartozást, vagy az már nem a beltag gondja.

Golden # 2010.11.25. 21:29

"A kültagok legfeljebb még 3 hónappal meghosszabbíthatják a beltag tagsági jogviszonyát, de csak akkor, ha a felmondás alkalmatlan időre esik."
?Mi az az alkalmatlan idő ?
" A beltag viszont a felmondástól függetlenül felel még 5 évig a bt olyan tartozásaiért, amelyek a tagsági jogviszonya alatt keletkeztek."
Ez azt jelenti hogyha a cégnek vannak beszállítói tartozásai de nincs felszámolás ellene és a beltag "holnap" "kiszáll" de pl 3 hónap múlva tönkremegy a cég akkor a beltagon kereshetik a beszállítok a tartozást, vagy az már nem a beltag gondja.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 16:55

Nem is kell megállapodni, simán kiléphet egyoldalú nyilatkozattal.

ObudaFan # 2010.09.24. 15:54

Az a módja, hogy erről megállapodtok, és elmentek egy ügyvédhez, aki a cégbíróságnak bejelenti.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 10:43

Szia, üdv azoknak a sorában, akik nem olvasnak, csak írnak!

ziva # 2010.09.24. 10:29

Üdvözlök mindenkit!
Tud valaki segíteni? A testvéremmel közös Bétét alapítottunk évekkel ezelőtt. Én vagyok a képviselő és beltag, ő a kültag. De a való életben fordítva funkcionálunk. Szeretném a képviselőségemet és a tagságomat is megszüntetni. Követelésem nincs, csak önálló utat járnék. Mi a módja ennek?

ObudaFan # 2010.04.11. 11:00

A cégnek kell elküldeni egy rendes felmondást. Önmagában a kültag után nem kell semmit fizetni, hacsak nem személyes közreműködő.

csontdaráló # 2010.04.11. 09:26

Az előzőhöz elfejettem irni, hogy lehet nem fizetett adót utánam. Ilyenkor mi történhet?

köszönöm a válaszát.

csontdaráló # 2010.04.11. 09:12

Tisztelt ObudaFan!

Olyan problémám volna, hogy kültag vagyok egy bt-ben, és ki akarok lépni. Ez esetben milyen papirt kell kitöltenem és hova kell küldenem? 1000 Ft-tal szálltam be anno és a beltag még a mai napig használja a céget(ráadásul nem érem el sehogy), a kültag meg én vagyok. Ha jol olvastam akkor csak az 1000 forinttal tartozok a cég felé minden esetben.

ObudaFan # 2010.01.20. 19:19

Egy cégben való részesedés értéke vita esetén szakértői kérdés, beleszámít minden értékcsökkentő, növelő tényező.
Polgáriperben vád nincs. Hogy a keresetet mire lehet alapítani, ahhoz meg igen jól át kell olvasni az iratokat. A polgári per ügyvéd nélkül nem nagyon fog menni ebben az esetben.

smucilimoo # 2010.01.20. 17:32

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a válaszod. A jelenlegi cégértéket hogyan számolják ki. Mi számít bele? Megkötött szerződések értéke, ilyesmi is, vagy csak az ingatlanok?
Ha polgári per, akkor mi a vád? A nem megfelelő tájékoztatás? Vagy a szerződés nem teljesítése?

Köszönöm

ObudaFan # 2010.01.19. 18:22

A bevétel 25%-át nem követelheti, ennyiben semmis volt az eredeti szerződés, hiszen attól, hogy egy cégnek van bevétele, még simán lehet veszteséges. A társasági szerződést fel lehet mondani, és akkor a cég majd köteles lesz elszámolni a kültaggal a jelenlegi cégértéken, ami vagy lesz annyi, amennyi a vételár volt, vagy sem. Vagy meg lehet próbálni polgári pert indítani az átruházó ellen pert indítani.

smucilimoo # 2010.01.19. 09:47

Sziasztok!

Kicsit vissza olvastam, de nem mindent, így ha volt már esetleg ilyen kérdés, elnézést kérek. A segítségetekre volna szükségem. Adva van egy Bt, amiben hősünk a nagy bevétel reményében 40%-os tulajdonrészt vásárol 8 000 000 ft-ért. Adásvételi szerződés íródik melyben 5 000 000 ft kp és 2 hónapon belül + 3000 000 ft kifizetéséről egyeznek meg, ennek fejében hősünk kültag lesz és minden bevétel 25% az övé, havi elszámolásban.
A cégbírósági bejegyzés megtörténik. Na persze, hogy a bt nem úgy megy, ahogyan arról a fáma szólt. A 25%-ot nem fizetik, mert kiadásokra és alaptőkére kell, a bevételekről nincs normális elszámolás..stb. Hősünk úgy dönt, hogy nem adja oda a + 3000000-t, hiszen egy ft-t sem látott a cégből eddig a kommunikáció nem megfelelő.
Kérdésem, hogy milyen lehetőség van a bt-ből kiszállni, úgy, hogy hősünk visszakapja a befektetett pénzt, vagy milyen adu van a kezében amivel esetleg a 25%-ok kifizetésére bírhatná a tagokat.
Egyáltalán van e bármi remény, hogy ebből valami pénz legyen. A bt-nek vannak munkái és számlás bevételei.
Előre is köszönöm válaszotokat.

ObudaFan # 2010.01.15. 08:36

A társaságban fennálló tagsági jogviszonyát bármely tag három hónapra írásban felmondhatja (rendes felmondás). E jog kizárása vagy korlátozása semmis. Ha a felmondás lejárta alkalmatlan időre esik, a többi tag a felmondási időt legfeljebb további három hónappal meghosszabbíthatja.
Bármely tag a társaságban fennálló tagsági jogviszonyát írásban, az ok megjelölésével azonnali hatállyal felmondhatja, ha a társaság valamely más tagja a társasági szerződést súlyosan megszegi vagy olyan magatartást tanúsít, amely a vele való további együttműködést, vagy a társaság céljának elérését nagymértékben veszélyezteti.
A rendes vagy azonnali hatályú felmondás érvénytelensége iránt a társaság az arról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül indíthat pert.
A tag a társasági részesedését (tagsági jogait és kötelezettségeit) írásban megkötött szerződéssel a társaság más tagjára vagy harmadik személyre átruházhatja. Az átruházás a társasági szerződés módosításával válik hatályossá.

Ha a társaságból valamennyi beltag vagy valamennyi kültag kiválik, a társaság az utolsó beltag vagy az utolsó kültag kiválásától számított hat hónapos jogvesztő határidő elteltével megszűnik, kivéve, ha a társaság e határidőn belül a társasági szerződése módosításával a betéti társaságként vagy közkereseti társaságként való működés törvényes feltételeit megteremti, és ezt a változást a cégbíróságnak bejelenti.

A kültag csak a vagyoni betétjével felel a társaság tartozásaiért.

Babytiger # 2010.01.14. 10:18

Kedves Óbudafan!

Egy Bt egyetlen kültagja vagyok, de sosem voltam bejelentve. A Bt-nek egy beltagja van. Megromlott a kapcsolat köztem és a beltag között, és nem tudom elérni. Tudomásomra jutott,hogy a Bt-nek tartozása van. Én szeretnék a leghamarabb kilépni a cégből.
1.Hogyan lehetséges a kilépés?
2.Ha kilépek, mekkora a felelősségem a tartozással kapcsolatban?
3.Mit tehet esetleg a beltag,hogy nekem kellemetlenséget okozzon?
4.A kültag nélkül működhet e a cég?

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.16. 09:25

No, az meg már a sikkasztás - vagy adócsalás - alapos gyanúját veti fel.