BT-ből való kilépés Hogyan?


ObudaFan # 2009.09.28. 13:31

Valószínűleg még a legjobb minél hamarabb felszámoltatni a céget, hogy a járuléktartozások ne nőjenek tovább. Az eddigieket sajnos nem fogja megúszni a beltag.

alex2007 # 2009.09.28. 13:16

Köszönöm! Épp az a bajunk, hogy van közösen egy házunk, ami gazdasági épület és tehermentes, de attól rettegünk, hogy az adósság fejében az apeh elárverezi.A fele rész a beltag tulajdona. Sajnos kilátásunk sincs arra, hogy a céget újra nyereségesség tegyük. Mit lehet ilyenkor csinálni???

nandy # 2009.09.28. 13:13

Pontosan az a baj, hogy a Bt-nek nincs vagyona, nincs árbevétele, ami fedezné a tartozást. Márpedig részletfizetést akkor engedélyez az APEH, ha valószínűsíthető a későbbi fizetés.

Talán fel kellene ajánlani valami elfogadható fedezetet, és amit lehet, el kellene engedtetni (pl. késedelmi pótlék). Amíg tartozásotok van és nincs rá fedezet, addig nem lehet végelszámolással megszűnni. A felszámolás sem túl jó ötlet, mert itt már felmerül a tagok mögöttes felelőssége - magyarán a beltag vagyona is bánhatja az ügyet.

Eladni sem célszerű, mert az eladás időpontjáig keletkezett tartozásokért továbbra is az eladó felel.

alex2007 # 2009.09.28. 13:06

Tisztelt Jogtudók! Nagyon szépen kérek gyors segítséget!Egy Bt-ben ketten vagyunk. Már 2 éve kínlódunk, nincs elég bevétel-jelenleg semmi- én mint kültag április óta már csak tulajdonos vagyok, kiléptem a cégből, mert egyáltalán nem tudunk bevételt realizálni a gazdasági válság miatt. jelenleg álláskeresői járulékban részesülök ez negyvenezer Ft./hó. Felhalmozódott 1,8 millió apeh adóságunk a járulék elmaradásból, mert nem tudjuk kitermelni, hiszen egyáltalán nincs bevétel. Az apehtől most kaptunk egy levelet, hogy nem adnak semmiféle halasztást az elmaradásokra-kértünk halasztást, részletfizetést-. De nem tudjuk, hogy most mi lesz, mert se a könyvelő se az apeh nem mond semmit. Hogyan lehet megszabadulni a Bt-nktől minél előbb? Ezt az összeget nem bírjuk kifizetni. Kérem adjanak tanácsot!El lehet adni, vagy végelszámolást kérni? És akkor árverezik a lakást???? A Bt-nek nincs semmilyen vagyona csak 1 db laptop.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.15. 10:35

Szívesen.

meszarosan # 2009.09.15. 09:48

Tisztelt Kovács Béla Sándor ! Köszönöm szépen a válaszát nagyon hálás vagyok érte ahogy írta azt megtettem ! Mégegyszer köszönöm szépen további szép napot !

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.15. 07:10

Ahogy mondtam: be kell jelenteni a kilépést a társaságnak. Írásban, lehetőleg tértivevénnyel. Miért ne tartana igényt arra, ami jár? A társaságtól megváló taggal el kell számolni. Az az ötezer forint szinte biztos, hogy nem annyi. Lehet ötszázezer is - és persze, lehet nulla is.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.15. 07:10

Ahogy mondtam: be kell jelenteni a kilépést a társaságnak. Írásban, lehetőleg tértivevénnyel. Miért ne tartana igényt arra, ami jár? A társaságtól megváló taggal el kell számolni. Az az ötezer forint szinte biztos, hogy nem annyi. Lehet ötszázezer is - és persze, lehet nulla is.

meszarosan # 2009.09.15. 07:06

Tisztelt Kovács Béla Sándor !
Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy abban az esetben ha kültag vagyok és 5 ezer forinta betétem akkor is simán kiszálhatok persze a pénzre nem tartok igényt ! Előre is köszönöm szépen !

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.14. 12:48

Nem tesz semmit.
Ha kültag, akkor a társaságnak kell címezni; ha beltag, akkor a kültagoknak. (Legjobb, ha mindnek.) A cégbíróságnak majd a társaság jelenti be a változást.

meszarosan # 2009.09.14. 12:38

Elnézést a nevét felcseréltem ezért bocsánatot szeretnék kérni!!

meszarosan # 2009.09.14. 12:37

Tisztelt Kovács Sándor Béla ! Köszönöm szépen a válaszát már csak azt szeretném megkérdezni, hogy a nyilatkozatot kinek kell címeznem? Magának a társaságnak is egy példányt és a cégbíroságnak is ? Illetve mennyi az átfutási idő amig engem végleg levesznek a cégkivonatról?

Előre is köszönöm szépen !

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.14. 09:48

Kilépési nyilatkozat. Neked kell megírnod, vagy bízz meg egy ügyvédet.

meszarosan # 2009.09.14. 09:37

Tisztelt Ügyvéd!

Abban szeretém a segítségét kérni, hogy egy Bt-ből szeretnék kilépni és nem tudom, hogy milyen papírokat kell kitöltenem és ezeket hol szerezhetem meg.

Előre is köszönöm szépen !

ObudaFan # 2009.09.10. 12:52

A kültagnak. APEH 0-s nélkül nem lehet megszüntetni.

thevicus # 2009.09.10. 10:08

És kinek kell a változás-bejegyzési eljárást megindítani? A cég akkor is megszűnik, ha van alkalmazott? Ki szünteti meg a céget akkor? APEH ellenőrzés is várható, mint általában a megszűnő cégek esetében?

ObudaFan # 2009.09.10. 09:55

A felmondást a két kültagnak kell írásban, tértivevényes levélben megküldeni, ugye?

Igen.

HOgy szerez erről tudomást a cégbíróság?

Változás-bejegyzési eljárásban.

A két kültagnak választania kell beltagot? És ha nem teszik meg?

Ha a társaságból valamennyi beltag vagy valamennyi kültag kiválik, a társaság az utolsó beltag vagy az utolsó kültag kiválásától számított hat hónapos jogvesztő határidő elteltével megszűnik, kivéve, ha a társaság e határidőn belül a társasági szerződése módosításával a betéti társaságként vagy közkereseti társaságként való működés törvényes feltételeit megteremti, és ezt a változást a cégbíróságnak bejelenti.

Milyen következményei lehetnek annak, ha lemondok a beltagságról? Pl. nem lehet x időn belül más beltagságom, kft-m, vállakozásom stb?

Nincs ilyen szabály.

thevicus # 2009.09.10. 09:46

Köszönöm. A felmondást a két kültagnak kell írásban, tértivevényes levélben megküldeni, ugye? HOgy szerez erről tudomást a cégbíróság? A két kültagnak választania kell beltagot? És ha nem teszik meg? Milyen következményei lehetnek annak, ha lemondok a beltagságról? Pl. nem lehet x időn belül más beltagságom, kft-m, vállakozásom stb?

ObudaFan # 2009.09.10. 09:40

A társaságban fennálló tagsági jogviszonyát bármely tag három hónapra írásban felmondhatja (rendes felmondás). E jog kizárása vagy korlátozása semmis. Ha a felmondás lejárta alkalmatlan időre esik, a többi tag a felmondási időt legfeljebb további három hónappal meghosszabbíthatja.
Bármely tag a társaságban fennálló tagsági jogviszonyát írásban, az ok megjelölésével azonnali hatállyal felmondhatja, ha a társaság valamely más tagja a társasági szerződést súlyosan megszegi vagy olyan magatartást tanúsít, amely a vele való további együttműködést, vagy a társaság céljának elérését nagymértékben veszélyezteti.
A rendes vagy azonnali hatályú felmondás érvénytelensége iránt a társaság az arról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül indíthat pert.

ObudaFan # 2009.09.10. 09:39

A társaságban fennálló tagsági jogviszonyát bármely tag három hónapra írásban felmondhatja (rendes felmondás). E jog kizárása vagy korlátozása semmis. Ha a felmondás lejárta alkalmatlan időre esik, a többi tag a felmondási időt legfeljebb további három hónappal meghosszabbíthatja.
Bármely tag a társaságban fennálló tagsági jogviszonyát írásban, az ok megjelölésével azonnali hatállyal felmondhatja, ha a társaság valamely más tagja a társasági szerződést súlyosan megszegi vagy olyan magatartást tanúsít, amely a vele való további együttműködést, vagy a társaság céljának elérését nagymértékben veszélyezteti.
A rendes vagy azonnali hatályú felmondás érvénytelensége iránt a társaság az arról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül indíthat pert.

thevicus # 2009.09.10. 08:55

És annak mi a menete?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.10. 08:54

Ahhoz nem kell a hozzájárulásuk. EZért is javasolta ObudaFan.

thevicus # 2009.09.10. 08:53

Mit jelent az, hogy felmondom a társasági szerződést?

thevicus # 2009.09.10. 08:52

Köszönöm a választ. Ha lemondok a beltagságról, akkor mi a helyzet? Ennek mi a folyamata? A két kültag valószínűleg semmihez nem adja hozzájárulását,de én szeretnék megszabadulni a beltagságtól.

ObudaFan # 2009.09.09. 14:56

Leginkább a társasági szerződést tudod felmondani és így te kiléphetsz a cégből. A végelszámolás ugyanis elhatározható lenne ugyan a munkaszerződés ellenére, de csak az összes tag hozzájárulásával.