BT-ből való kilépés Hogyan?


thevicus # 2009.09.09. 13:52

Tisztelt Szakértő!

Egy Bt beltagja vagyok, két kültag is tagja a társaságnak. Az egyik kültag munkavoszonyban is van, jelenleg GYED-en. A Bt-nek 2008 óta nincs bevétele. Szeretném, ha nem lenne munkaviszonyban senki, mert így meg lehetne szüntetni a céget, de a kisasszony nem írja alá a közös megegyezést, felmonadni meg nem lehet, mert GYed-en van. 1,7 milliós köztartozást az év elején nekem kellett kifizetnem, mert a két kültag nem volt hajlandó segíteni, mondván, ez az én dolgom. De amikor a markukat kellett tartani, akkor nem az én dolgom volt csak. Emiatt szeretnék valahogy megszabadulni a cégtől. Van esetleg valami járható út?

Válaszukat előre is köszönöm.

thevicus # 2009.09.09. 13:48

v

ObudaFan # 2009.09.07. 11:21

Járható. Fel kell keresni egy ügyvédet.

andrej_ja # 2009.09.07. 10:10

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!
Köztisztviselői kinevezésemet pár nappal ezelőtt vettem át. Most szembesültem azzal, hogy a tulajdonomban lévő bt, üzletvezetői státuszával viszont összeférhetetlen.
Hogyan tudnám a legrövidebb időnbelül megszűntetni státuszomat a Bt-ben?
A fiam most töltötte be 18. életévét. Járható út lenne, hogy "megkapja" tőle a társaságot?

Köszönöm, a válaszokat előre is:-)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.27. 06:00

Hat hónapon belül lehet új beltagot bejelenteni. Addig is a kültag jogosult - és köteles - a társaság képviseletére. A változást is neki kell bejelemtenie a cégbíróságnak.

szardinia # 2009.07.26. 14:10

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném a hozzáértők segítségét, hogy mi történik akkor, ha:
van egy bt. (egy kültaggal és egy beltaggal), ahol a beltag tagsági jogviszonyát az apeh felmondta, és ugye az elszámolásból eredő pénzt lefoglalta.
Miután egyszemélyes bt. nincs, a cégbíróság meg fogja szüntetni a bt-t? Vagy ekkor is él az a hat hónapos szabály, hogy hat hónapon belül lehet új tagot keríteni? És ha a bt. teljesen veszteséges, sok adótartozással (ez eddig ugye nem sok vizet zavart...), akkor most, ha nem lesz új tag, nem végelszámolással, hanem felszámolással szüntethető meg, és akkor meg a felhalmozott adótartozás egyből a beltag nyakába szakad?
Kell-e a cégnek a társasági szerződését módosítani, vagy - miután a cégbíróság az apeh levelére már módosít - ez kimaradhat?
Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.07.21. 18:38

Ha minderről jegyzőkönyvet vesztek fel,és a társasági szerződés szerint a korábbi tartozásokért nem felelsz, akkor leginkább csak macerával.

prognózis # 2009.07.21. 18:08

Tisztelt Fórumozók!

Egy 2004-ben alakult bt-ben kívánunk beltagcserét végrehajtani. A cég könyvelése 2004-től 2007-ig elveszett, 2008-tól nem végez tevékenységet( 0-ás bevallás).Milyen következményekkel jár az új beltagra (rám)nézve, ha így veszem át a bt. beltagi pozícióját?

Köszönöm a válaszokat előre is.

V.T.

ObudaFan # 2009.06.30. 20:04

Szüneteltetni nem lehet társaságot. Annyit lehet, hogy a bt-beli jogviszonyod ellenére nem kell járulékot fizetni, ha van máshol munkaviszonyod.

anita30 # 2009.06.30. 15:28

Kérdés: Hogyan tudom szüneteltetni a Bt-met?Valahol olvastam hogy akkor lehet hogyha nekem van egy másik cégnél 36 órás heti bejelentett munkavisszonyom.A Bt mükődik de munkát nem válalok vele.Kérem a segítséget!!!

ObudaFan # 2009.06.18. 09:55

Nincs mit.

enik # 2009.06.18. 06:20

Köszi! Én is így gondoltam, de jó a megerősítés.
Enikő

ObudaFan # 2009.06.17. 09:55

Egyet.
21.000 Ft.

enik # 2009.06.17. 08:18

Sziasztok Fórumozók!

Van egy 4 személyes kkt, melynél az egyik bel és kültag (házaspárok) egy levélben azonnali hatállyal felmondták a tagsági viszonyukat.
A társaság (a másik két tag, akik élettársak) ezt nem akarja elfogadni és per kíván indítani a felmondás érvénytelensége iránt.
Kérdésem:

  • 1 keresetlevelet kell beadni vagy kettőt?
  • mennyi az illeték?

Köszönöm:
Enikő

ObudaFan # 2009.05.01. 17:06

Ezt szinte bármelyik magyar ügyvéd meg tudja oldani. Valóban kell módosítani a társasági szerződést.

shushu # 2009.05.01. 13:52

Értem. Nem vagyok ügyvéd, de BT-m nekem is van, és egyszer szó volt róla, hogy esetleg eladom. Akkor mondta a könyvelőm, hogy teljesen új társasági szerződést kell majd készíteni, hiszen ebben van lefektetve, hogy ki a beltag és ki a kültag, illetve hogy ki milyen mértékben felelős a BT ügyeiért. Azt javaslom, hogy keressenek fel egy gazdasági ügyekre szakosodott ügyvédet, aki majd elkészíti az új társasági szerződést. Ha ilyen ügyvédet nem ismer, akkor kérdezze meg a könyvelőjét, hátha tud valakit ajánlani.

Cseke # 2009.05.01. 09:16

shushu, kösz a hozzászólását, meg is tenném rendes körülmények között,ha nem halálozott volna el már 3 éve

shushu # 2009.05.01. 08:15

Cseke, szerintem induljon az ügyvédhez, aki az eredeti társasági szerződést készítette - ő mindent el fog mondani.

Cseke # 2009.05.01. 05:21

kérem hogy segítsenek
a Bt-nkből szeretnék kilépni,mint beltag. A nővéremnek szeretném átadni a beltagságot,most ő kültag. Neki van főállása, vagyis 36 órát meghaladó munkahelye.
Hogyan kezdjünk hozzá?
Ilyenkor kell társasági szerződést módosítani? Mi kell hozzá? Mennyibe kerül mostanság egy társasági szerződés módosítás?
Merre induljak?
várom válaszukat

Kovács_Béla_Sándor # 2009.03.20. 20:32

Ehhez BH. kell? Volt valaki aki az ellenkezőjét állította? :)

ObudaFan # 2009.03.20. 19:27

Több erre irányuló kérdés volt, itt egy eseti döntés:

BH2008. 337
Kéttagú betéti társaság beltagjának felmondása nem válik hatályossá, ha azt a társaság nevében saját maga mint a társaság törvényes képviselője veszi át. Ilyen esetben a felmondásra a taggyűlésen kerülhet sor, vagy a felmondást a másik tag részére is kézbesíteni kell [1997. évi CXLIV. törvény 92-93. §; 1959. évi IV. törvény 221. § (3) bek.].

A perbeli jogvita során elsődlegesen azt a jogkérdést kellett eldönteni, hogy a felperes rendes felmondását, mint egyoldalú címzett jognyilatkozatot kivel kellett közölni. Helytállóan hivatkozik arra a felperes a felülvizsgálati kérelmében, hogy a rendes felmondás címzettje az önálló jogalanyisággal rendelkező alperesi betéti társaság. Téves azonban az a jogi álláspontja, hogy az adott tényállás mellett e közlés a törvényes képviselői tisztséget betöltő felperes útján megvalósulhatott. A perbeli jogvita során alkalmazandó Gt. 9. § (2) bekezdése, illetve a Ptk. 221. § (3) bekezdése értelmében ugyanis, - amely kimondja, hogy a képviselő nem járhat el, ha szembenálló, vagy ellentétesen érdekelt fél ő maga, vagy olyan személy, akit ugyancsak ő képvisel -, a társaság nevében a saját felmondásának átvételére nem volt jogosult. A joghatályos közlésre, amint arra a másodfokú bíróság is utalt, a legfőbb szerv ülésén kerülhetett volna sor. Miután a társaság csak kéttagú, az a felmondásnak a másik tag részére történő személyes vagy postai kézbesítés útján is megvalósulhatott volna.

hacumomo # 2009.03.17. 15:31

Köszönöm! Megnéztem. A beltag a testvér, kültag a felesége...
:-(
Holnapra megpróbálok több infót hozni...

ObudaFan # 2009.03.17. 14:31

Bárki lehet a másik tagja. A www.cegjegyzek.hu oldalon cégnév alapján ezt meg is tudod nézni. Más kérdés, hogy ez sem lesz elég információ.

hacumomo # 2009.03.17. 14:11

Ja, a bt. nem "volt" hanem a mai napig működik... A testvér egyedül csinálja tovább+felvett (feketén) egy alkalmazottat a fizikai munkára.

hacumomo # 2009.03.17. 14:09

Kedves ObudaFan!
A testvér felesége (aki a cég könyvelője is) lehet-e a Bt. másik tagja? Mert ha igen, akkor valószinű, hogy erről van szó, ha azonban nem, (mert pl. több társ szükséges hozzá) akkor tényleg érdekes ez az egész helyzet...
Egyébként igazad van, kevés az információ,de egyenlőre tényleg nem tudok biztosat én se, csak tapogatózok meg kombinálok. Nyilván lesz még folytatása és több mindent ki tudok deríteni.
...csak gondoltam segít valaki hogy merre induljunk tovább. :-)