Székhely változás


meszi99 # 2006.06.15. 10:56

Sziasztok,

véletlenül megláttam itt egy korábbi hozzászólásomat és tennék egy megjegyzést.

Ahhoz azért nagy szerencse kell, hogy a postai átirányítás működjön. Mert általában inkább nem működik. Mi két hónapja rendeltük meg és összesen egy darab levelet sikerült idáig átirányítani az új címre a heti legalább 5-6 levél forgalomból. Javulást kétszeri személyes reklamálás után sem sikerült elérni...

twisty # 2006.06.13. 11:10

Köszi a választ!

Még egy kérdés: azt, hogy a beltag állandó lakhelye változik, tudomásom szerint a 202/T változásbejelentő lapon be kell jelenteni. Az aktuális 06202/T lapon erre nem találok lehetőséget. Megszünt volna ez a fajta bejelentési kötelezettség?

ObudaFan # 2006.06.07. 20:33

Igen, és azt a változásbejegyzési kérelemmel és az ügyvédi meghatalmazással együtt, valamint 7000 Ft közzétételi díj és 5000 Ft illeték megfizetése mellett az eredeti megye szerint illetékes cégbírósághoz kell nebyújtani. Ez a cégbíróság fogja a határozatot meghozni és az iratokat áttenni az új megye cégbíróságához.

twisty # 2006.06.07. 20:14

A témához kapcsolódva kérnék segítséget:

Egy BT székhelye változik, a beltag elköltözik, vele együtt a cég is (másik megyébe)

Hova, és milyen papírokat kell beadni? Ha jól sejtem, társasági szerződést kell módosítani, ügyvéddel?

Köszi!

ObudaFan # 2005.11.06. 10:47

És közben elköltött a cég néhány tízeezer forintot erre. :)

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.11.04. 19:59

és mi a helyzet ha a cég székhelyét felújjítják akkor pl. két hónapra át kell jelenteni az "ideiglenes" székhelyét
mire bejegyzik a változást addigra jelentheti vissza a régit

Két Lotti # 2005.11.03. 10:12

Ez teljesen igaz, de az említett esetben annyi is elég volt, hogy a munkaügyi felügyelő ellenőrzést akart tartani, és nem találta a céget. Õ azonnal feljelentést tett, és a rendőrség meg nyomozni kezdett.

A jó hír az, hogy ez egy tiszta mulasztásos bcs, tehát ha a régi székhelyet már több mint három éve nem használják, és erre utaló bizonyíték merül fel, akkor elévülés okán megszünetik az eljárást. Elég humoros, nem?


Ügyvéd - Társasági szakjogász

ObudaFan # 2005.11.02. 18:12

Mondjuk ehhez egy jóindulatú feljelentő is kell. Ugyanis ez a bűncselekmény - felderítetlenül - meglehetősen gyakori.

Két Lotti # 2005.11.02. 10:51

Felhívnám a figyelmet arra (ami egyébként engem is meglepett), hogy a gazdasági adatvltozás bejelentésének elmulasztása vétség. Ha hiszitek ha nem, én már láttam székhely változás elmulasztása miatt ilyen ügyben indult büntetőügyet. Nyomozás, kihallgatás, stb...


Ügyvéd - Társasági szakjogász

meszi99 # 2005.11.01. 20:45

Köszi!

ObudaFan # 2005.10.31. 08:09

Elvileg 30 napon belül be kell jelenteni, viszont ha megoldod a postán az átirányítást, akkor nincs jelentőssége annak sem, ha nem jelented be. Mindenesetre a szabályos az, ha a cég jogi képviselője ilyenkor változás-bejegyzési kérelmet nyújt be.

meszi99 # 2005.10.30. 21:57

A kérdés értelmesen: nem köteles bejelenteni valahány napon belül?

meszi99 # 2005.10.30. 20:55

Köszi!
Utánanéztem, a postán elég olcsón (2200Ft/negyedév) meg lehet oldani az utánküldést, szóval ez így rendben lesz.
Az adatváltozást (mint kft tag címváltozása) nem köteles bejelenteni valahány napon bejelenteni az ember?

ObudaFan # 2005.10.30. 11:32

Annyi problémát okozhat, hogy a cég a hivatalos leveleket a korábbi címre fogja kapni. Ha azokat ott a cég nevében senki nem veszi át, akkor a cégbíróság hivatalból törölheti a céget. Ezért vagy a postán próbáld meg elérni, hogy a leveleket ne oda vigyék, a címzés ellenére, vagy beszéld meg az új lakóval, hogy vegye át, és adj neki erre meghatalmazást.

meszi99 # 2005.10.30. 08:36

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem: költözés miatt változni fog a lakcímem. Az eddigi lakás van bejelentve saját kft-nk székhelyének, amelyben én is tag vagyok, nyilván a székhely is változni fog. A költözéshez kapcsolódo költségek miatt jobb lenne, ha a székhelyet csak 2-3 hónappal később jelenteném át, mivel a módosítás nem kis pénz. Viszont a lakcímemet szeretném azonnal átjelenteni. Okozhat ez problémát? Van-e arra nézve valami határidő, hogy mennyi időn belül kell bejelenteni a változást?