bt megszuntetes


arpi49 # 2017.06.28. 07:07

Köszönöm a hozzászólásokat!

arpi49 # 2017.06.27. 08:12

Igen én is így értelmezem,hogy nem engem kötelezett a Bíróság a felszámoló díjat megfizetni hanem a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát.A Bt jogutód nélkül törölték.
A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát a hitelező által befizetett nyilvántartásba vételi díj felszámoló pénzforgalmi számlájára történő átutalásra a Cstv.60 paragr
(4)bekezdés alapján hívta fel a bíróság egyidejűleg a Cstv.59. paragr(5)bekezdése szerint rendelkezett ennek az összegnek 190.500.Ft összegre történő kiegészítéséről és a
és a különbözetnek a felszámoló számlájára történő átutalássáról.A bíróság engem csak az eljárási illeték és az eljárási költség megfizetésére kötelezett.

nonolet # 2017.06.27. 08:06

Nem kötelezte, azaz nincs rá ítélet.
Így nem végrehajtható máris a követelése.

Ettől még (szerintem) a felszámoló maga követelheti.

Mivel a beltag KORLÁTLANUL felelős a bt. tartozásaiért.

HA követeli, akkor pedig meg is kapja majd.
Csak végig kell járni az utat (ítélet híján), hogy

  • felszólítás
  • fizetési meghagyás
  • per
  • végrehajtás

Nyilván bármely lépésnél lehet fizetni.
Minél előbb fizet, annál kevesebb járulékos költsége lesz...

Vadsuhanc # 2017.06.27. 07:54

Tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy egy egyszerűsített felszámolási eljárásról volt szó és jelen esetben a felszámoló díja a kérdés nem más tartozás.

A kérdező nem írta, hogy a felszámolás befejezésével őt kötelezte a bíróság, hogy a díjat a felszámolónak fizesse fizesse meg, ennek hiányában a felszámoló követelésének nem látom a jogalapját.

Természetesen jogilag nem vagyok képzett, így lehet valamit nem jól értelmezek.

nonolet # 2017.06.27. 07:42

"Különben a könyvelő hibázott hogy nem küldte be elektronikusan a mérleget."

NEM!!!
Az ügyvezető hibázott, hogy
ezt nem ellenőrizte, észlelte és pótolta időben.

Ugyanis az ügyvezető feladata a bevallásokról
gondoskodni!!!! (és minden másról is).

Az, hogy pl. a bevallással
megbíz egy másik vállalkozót
NEM
mentesíti magát a felelősség alól.

Szóval, ne akard másra kenni.
Ha te voltál az ügyvezető/beltag, akkor te kúrtad el.
Magadnak.

arpi49 # 2017.06.27. 07:31

Köszönöm a válaszokat!
Akkor úgy kell értelmezzem,hogy nekem mind volt Beltag-nak kell a felszámolónak járó összeget kifizetni?
Különben a könyvelő hibázott hogy nem küldte be elektronikusan a mérleget. Erre föl indult el az egész,először adó szám zárolás majd a felszámolás.Ő különben azt mondta hogy a könyvelési anyagok jó helyen vannak nála.Több cégnek is könyvelt és ma már takarító nőként dolgozik.

Rexor # 2017.06.27. 07:24

"A beltag felelősségét ( mögöttes felelősség ) a maradék tartozás miatt a bíróság állapíthatja csak meg marasztalási vagy megállapítási perben. És azt is csak a felszámolási eljárás végéig....."

Még ha így is lenne, de egyébként nincs így mi értelme van kivárni egy bírósági eljárást, ami ráadásul plusz pénzbe kerül, mindenképpen bukó, ráadásul ennek a költségét is pluszban behajtják a beltagon. Én fizetnék.

nonolet # 2017.06.27. 07:15

arpi49

"A BÍRÓSÁG MEGÁLLAPÍTJA,HOGY AZ ADÓSI VAGYON HIÁNYÁBAN A HITELEZŐI IGÉNYEK KIELÉGÍTÉSE ÉS A FELSZÁMOLÁSI KÖLTSÉG MEGTÉRÍTÉSE NEM LEHETSÉGES."

Tehát a bt. mint önálló entitás nem tudott helytállni...

Hát akkor most majd a helytáll(nak)
a KORLÁTLANUL felelős beltag(ok)...

nonolet # 2017.06.27. 07:12

"A könyvelő nem találta meg 2 év anyagait (Hanyagsága miatt elveszett azt mondta)"

Nem, nem a könyvelő a hibás, hanem a bt ügyvezetője!!!
Aki magasról tojt a könyvelési anyagra évekig.

Így aztán ALAPVETŐEN
az ügyvezető hanyagsága miatt
ment egy élet munkája tönkre.

Ráadásul (gondolom) balga módon persze
az eredeti papírokat adta le könyvelésre...

arpi49 # 2017.06.27. 06:47

Tisztelt Kovács Béla Sándor !Nem értem a hozzászólását,ön szerint mit kellene tennem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.26. 21:24

És azt is csak a felszámolási eljárás végéig.....
A csudát!

Vadsuhanc # 2017.06.26. 19:19

arpi49!

Van egy bírósági végzésed, hogy a felszámolási eljárásnak vége van ?.... Van.

Innentől a felszámolóhoz mi közöd van?

Fogadjunk ügyvéded meg nincs.... Keress egyet, de gyorsan. Így nem fog menni sajnos.

arpi49 # 2017.06.26. 18:38

2012 ben kezdődött az egész a könyvelő nem adott le elektronikus mérleget erre bekérték az utolsó 6 év anyagát.A könyvelő nem találta meg 2 év anyagait (Hanyagsága miatt elveszett azt mondta)Így a NAV a két év forgalma utáni ÁFÁt
+büntetést +kamatot szabott ki,és elrendelték a felszámolást.Egy élet munkáját tette tönkre.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 17:54

arpi49

Mikori tartozás a NAV felé?

arpi49 # 2017.06.26. 17:47

Köszönöm a választ de még nem tudom ,hogy mit csináljak.
Különben a NAV akart nagyobb összeget behajtani a Bt-én,
jogtalanul.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 17:40

Ki volt a hitelező ? (NAV?)

A beltag felelősségét ( mögöttes felelősség ) a maradék tartozás miatt a bíróság állapíthatja csak meg marasztalási vagy megállapítási perben. És azt is csak a felszámolási eljárás végéig.....

De majd kijavítanak mert én ezt kb hat éve csináltam végig.

arpi49 # 2017.06.26. 17:25

A felszámoló azt írta hogy mivel a hiányzó 190,500.Ft-még nem kapták meg és a felszámolódíj fedezete a Cstv.57.parag (1)bekezdése szerint a gazdálkodó szervezet felszámolás alá eső vagyona.Még írja hogy önnek mind a társaság beltagjának
a felelőssége a társaság kötelezettségeiért korlátlan és egyetemes volt,minek következtében a társaság felszámolás alá eső vagyonából meg nem térült felszámolói díj megfizetésére köteles.
ez talán rendben van...de akkor miért írta a bíróság hogy a
felszámolónak a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalának kell a megítélt összeget(300.00.Ft-)átutalnia.
Ahogy le van írva:A BÍRÓSÁG MEGÁLLAPÍTJA,HOGY AZ ADÓSI VAGYON HIÁNYÁBAN A HITELEZŐI IGÉNYEK KIELÉGÍTÉSE ÉS A FELSZÁMOLÁSI KÖLTSÉG MEGTÉRÍTÉSE NEM LEHETSÉGES.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 14:52

Jó rendben, de a felszámoló a Neked írt levélben mire hivatkozott, miért Te fizess ?

arpi49 # 2017.06.26. 14:47

A Bt jogutód nélkül törölték.
A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát a hitelező által befizetett nyilvántartásba vételi díj felszámoló pénzforgalmi számlájára történő átutalásra a Cstv.60 paragr
(4)bekezdés alapján hívta fel a bíróság egyidejűleg a Cstv.59. paragr(5)bekezdése szerint rendelkezett ennek az összegnek 190.500.Ft összegre történő kiegészítéséről és a
és a különbözetnek a felszámoló számlájára történő átutalássáról.A bíróság engem csak az eljárási illeték és az eljárási költség megfizetésére kötelezett.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 13:24

Mire hivatkozva?

A bíróság a tárgyaláson a Bt.-t jogutód nélkül szüntette meg ?

arpi49 # 2017.06.26. 13:08

SOS-ben szeretnék tanácsot kapni,hogy a Felszámoló jogosan követeli e a 190.500 Ft-ot rajtam.
A Bt- met ahol én voltam a beltag a Cégbíróság felszámolást indított.A Bíróság Végzésben áll, a felszámolási eljárást egyszerűsített módon befejezte és az adóst megszüntette.
A Felszámoló díját 300,000 Ft ban állapította meg.
Továbbikban az áll a Végzésben:Felhívja a bíróság a Fővárosi
Törvényszék Gazdasági Hivatalát ,hogy a hitelező által nyilvántartásba vételi díj címén befizetett 112,078.-Ft ot
utaljon át a Felszámoló bankszámlájára,és egyidejűleg felhívja a Bíróság a Gazdasági Hivatalt ,hogy ezt az összeget egészítse ki 190,500.-Ft al és utalja szintén a Felszámoló bankszámlájára.(a két összeg 300.000 Ft)
A bíróság megállapítja, hogy adósi vagyon hiányában a hitelezői igények kielégítése és a felszámolási költség megtérítése nem lehetséges,Így van a Végzésben leírva.
Mivel a Felszámoló csak a 112,078.-Ft- ot kapta meg a
Törvényszék Gazdasági Hivatalától így most tőlem kéri a felszámoló a 190,500.Ft-ot. Hónap végéig lenne lehetőségem az összeget befizetni ezért szeretném ha valaki tanácsot tudna nekem adni .Előre is köszönöm!

tynus # 2011.03.11. 16:08

Köszönöm a választ.
Ezt a bejelentés dolgot azért nem értem, mert ugye bt beltagja valahol kell legyen 40 órában foglalkozatva, ezért jelentettük át hozzám. Viszont nem szeretném csak úgy fizetgetni utánna a 8 órás járulékot, de nem tudjuk, hogy így, hogy a bt végelszámolás alatt van, muszáj-e még a 8 órás járulék, vagy lehetne már 4 órás is akár.
Nekünk a könyvelő azt mondta, hogy bt-t csak úgy lehet szüneteltetni, ha a beltag, aki ugye személyes közreműködésre kötelezett, máshol 8 órában foglalkoztatva van. ezért jelentettem be én.
De mivel a cége október óta egyáltalán nem működik, sem bejövő, sem kimenő számlája nincsen, sőt, még tegnaptól felszámolás alatt is van, ezért szeretném, ha átjelenthetném 4 órásba, mert nagy teher a cégemnek a 8 órás járulékja, plusz a bérköltsége.
De ezt nem találom sehol, hogy ilyenkor mi van, hogy eleve szünetel, tehát személyes közreműködést nem folytat, ráadásul végelszámolás van, így sem ad ki számlát, minek fizessünk utánna járulékot 8 órában?
Apehot már felhívtam reggel, a baranya megyeiek közölték, hogy hívjam fel a fő számukat, ott meg automata volt, ha ügyintézővel akartam volna beszélni, ott meg valami regisztrációs űrlap kódját kérte..
este megyünk a könyvelőhöz, és szeretnék tisztában lenni a dolgokkal, ha már a párom cége megszűnik, tudjam, hogy az én kft-m vajon jó kezekben van-e.

Rexor # 2011.03.11. 14:57

A legegyszerűbb és a legolcsóbb szerintem is a kölcsön elengedése lenne. Pótbefizetés nincs Bt-nél. Ha a társaság eszközeivel "törlesztenétek", akkor áfát kellene fizetni, tehát ez sem túl jó megoldás. Az pedig, hogy hány órára van bejelentve a párod, csak rajtatok múlik.

tynus # 2011.03.11. 13:39

Sziasztok
van a páromnak egy bt-je, amiben én vagyok a kültag.
a párom külföldön dolgozik, így a bt-jében október óta nincs mozgás, hogy ne kelljen mindenfélét fizetni utánna, nálam van bejelentve 8 órában.
A bt egyszerűsített végelszámolását tegnap megindítottuk.
Kérdéseim lennének
660 e Ft tagi kölcsönünk van, mi lenne a legköltségkímélőbb, hogy ezt megszüntessük? Vannak a tárgyi eszközök bent, de ezek nem ekkora értékűek, szerszámok, laptop.. ezek átadásával a kölcsön valamelyest csökkenthető?
Ha elengedjük a kölcsönt, akkor ugye van az illeték, amit fizetnünk kell utánna.
A könyvelő még azt mondta, hogy írhat tavalyra számlákat, amivel fedeznénk a kölcsönt, de akkor az áfa miatt önrevízió kell, áfa fizetési kötelezettség is keletkezik, és mivel nyereség is, ezért még nyereségadót is kell fizetni, tehát szerinte a kölcsön elengedése a legjobb.
Olvasgattam a fórumot egész délelőtt, többen tanácsoltak más megoldást, mint pótbefizetést, ezt viszont egyáltalán nem értem, hogy mi ez, és hogy működik!
A másik kérdésem az lenne, hogy meddig kell bejelenteni az én cégembe őt 8 órás munkaviszonyban. A kezdetkor már lehet 4 órás is, mivel a cég tevékenységet nem folytat, vagy meg kell várni ezzel a cég megszünését?
Kérlek segítsetek!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.12. 15:25

Bocs, de ennek semmi értelme. A beszámoló be nem adása miatt nem ítélnek egy céget végelszámolásra. Felfüggeszthetik az adószámát, majd törvényességi felügyeleti eljárást folytatnak vele szemben.
De az erről szóló határozatokat nem a volt könyvelőnek küldik meg.