Üzletrész öröklése Kft - ben


szerénke01 # 2018.05.02. 11:32

Kedves ObudaFan!

Köszönöm válaszaidat. Előbb nem tudtam jönni sajnos, mert beteg lettem.

Üdv: Szerénke :)

ObudaFan # 2018.04.23. 10:55

Mi van akkor, ha a másik három testvér rosszindulatból ki akarja forgatni a negyediket a vagyonból, és összejátszva a többi taggal, mondjuk értékesítették az ingatlanokat, vagy jelentősen csökkentették a kft. vagyonát?

HA vita van az értékről, akkor az úgyis pert jelent és a perben a bíróság kirendel szakértőt.

ObudaFan # 2018.04.23. 10:54

30 napon belül be kellene.

szerénke01 # 2018.04.21. 20:53

Jó estét Ügyvéd urak!

Egy kérdést elfelejtettem: mennyi idő után kell a tag halálát bejelenteni a cégbíróságon???

Köszönöm: Szerénke

szerénke01 # 2018.04.21. 20:47

Jó estét kedves Jogászok!

két hét múlva lesz a hagyatéki tárgyalás többek között a 4 testvér által megörökölt kft üzletrész ügyében. Amit nem értek, hogy a kft vagyonát ilyenkor nem kell felértékelni? Csak az üzletrész hányadot adja át a közjegyző érték meghatározása nélkül? Több ingatlan, gépek, berendezések, raktárak, raktári készletek, ezen kívül jelentős összeg is a kft-be tartozik. Mi van akkor, ha a másik három testvér rosszindulatból ki akarja forgatni a negyediket a vagyonból, és összejátszva a többi taggal, mondjuk értékesítették az ingatlanokat, vagy jelentősen csökkentették a kft. vagyonát? Ezért mondjuk ki a felelős? A haláleset óta én személyesen semmilyen információt nem kaptam a kft-től semmiről, mondván, hogy nem vagyok tag. Bár tudják, hogy az leszek.

Megtisztelő válaszukat köszönöm. :)

szerénke01 # 2018.02.27. 13:55

ObudaFan!

Köszönöm válaszod. Valamilyen megoldást találni fogunk.
Üdv: Szerénke

ObudaFan # 2018.02.19. 16:57

Ha figyelmesen elolvasod, láthatod, hogy nem az örökösök vannak döntési pozícióban.

szerénke01 # 2018.02.19. 12:30

Kedves ÓbudaFan!

Ebben a tanulmányban olvastam az üzletrész öröklésével kapcsolatosan az örökölt üzletrész megváltásáról.

http://ptk2013.hu/…-7-10-o/5274

Persze közben ugye felmerült az a kérdés is, hogy ez az üzletrész végül is közös tulajdona lesz a 4 örökösnek, így ez megint bonyolítja a helyzetet. Azért elég furcsa helyzetet teremt az, ha valaki nem akar egy kft. tagja lenni, akkor is kénytelen azzá válni, mert a többi örökös ezt akarja. :( Szuper.

Üdv. Szerénke

ObudaFan # 2018.02.18. 13:57

Átruházhatod bárkire az üzletrészedet olyan feltételekkel, amiben meg tudtok állapodni. Más lehetőség nem igazán van, nem tudom, hogy a Ptk-ban melyik rendelkezésre gondolsz.

szerénke01 # 2018.02.18. 11:07

Kedves ObudaFan!

Ha nem kötelesek elszámolni és kifizetni, akkor mi az eljárás, ha nem feltétlenül szeretnék tag lenni egy kft-ben. Ugyan az új Ptk.-ban láttam valamit, de én ezt bizony nem nagyon tudom értelmezni.

Köszönöm.

ObudaFan # 2018.02.17. 17:53

Nem kötelesek elszámolni veled.

szerénke01 # 2018.02.17. 12:21

Tisztelt Szakértők!

Édesapám, aki egy jól prosperáló kft. alapítója és egyben ügyvezetője is volt, tavaly december elején elhunyt. 42%-os üzletrészének három testvéremmel együtt vagyunk örökösei (hagyatéki még nem volt). A kft-nek van még 6 résztulajdonosa, üzlettársa. A kft-nek több száz milliós vagyona van, mely ingatlanokban, gépekben, berendezésekben, pénzben testesülnek meg. Én személy szerint nem kívánok a Kft. tagja lenni, és azt szeretném, ha örökrészemmel a Kft. pénzben számolna el. Eddig még nem jutottunk egyezségre, mivel állításuk szerint, ha nem akarok a Kft. tagja lenni, akkor üzletrészemet nekem kell értékesíteni egy külső tag felém nert amúgy ők nem hajlandóak az örökrészemet pénzben megváltani. Kérdésem az, hogy kötelezhetnek-e arra, hogy akaratom ellenére a Kft. tagja legyek és szerezzek vevőt az üzletrészemre, vagy pedig kötelesek-e velem elszámolni?

Válaszukat megköszönöm.