Postai értesítő újrakérése?


Dolby # 2018.07.08. 21:34

„Hogyan kell "rábírni", hogy küldje ki postán újra”
Írsz egy levelet, amelyben kéred, hogy küldjék el újra, mert az előzőt saját mulasztásod miatt nem tudtam átvenni.

Köszönöm!

nonolet # 2018.07.08. 10:00

Dolby

Amúgy meg...

HA a kapott közjegyzői levelet,
amiben BENNE VOLT a teendőd
VILÁGOSAN!!! és magyarul
nem voltál képes megérteni.

Akkor kis is a sötét és kulturálatlan-műveletlen ?!

Ja, megvan.. hát te... ugyebár.

nonolet # 2018.07.08. 09:57

Dolby

Vazze, épp bemutattad a kultúrát amire képes vagy.
Jó hosszan és igazi bunkó módra :-)

Tanulságos, amikor
egy ilyen mocskos szájú bunkó,
mint te kéri számon máson... a stílust.

Megnevettettél.

Köszike!

gerbera317 # 2018.07.08. 09:46

Hogyan kell "rábírni", hogy küldje ki postán újra
Írsz egy levelet, amelyben kéred, hogy küldjék el újra, mert az előzőt saját mulasztásod miatt nem tudtam átvenni.

Dr.Attika # 2018.07.08. 09:24

Nem az eljáró ügyvédet kellett volna felhívni, hanem a kiállító közjegyzőnek kellett volna ajánlott levélben ellentmondást küldeni és a perben (ha perré alakul) védekezni.

Dolby # 2018.07.08. 09:13

Köszönöm a hasznos tippet és ötletet, de ha leírnám, hogy

..amint megkaptam a MOKK-os levelet, felhívtam a kiállító ügyvéd hölgyet, (tekintve, hogy nem vagyok gyakorlott adós), és a hölgy elmondta nekem, hogy kétféle lehetőség van: vagy fellebbezek a mokk végzés ellen, vagy megvárom a végrehajtást, hogy ki tudjam fizetni –

akkor legalább annyira eltérnék az eredeti kérdéstől, mint Ti, viszont én továbbra is csak egy egyszerű, szimpla kérdésre keresném itt a választ, és –bár tényleg köszönöm a nosztalgiázást, ígérem legközelebb megfogadom a tanácsokat– de szeretném megtudni hogy

  • Hogyan kell hivatalos formában "rábírni" egy végrehajtó irodát, hogy küldje ki postán újra a behajtás/tartozás részleteit, ha nem sikerült az előzőt átvennem?

ui: nonolet, állítsál már a stílusodon, nem egy vagyok a hülye haverjaid közül, akiket alázhatsz kedvedre, te ősbunkó. Ez itt egy fórum, ha nem tudsz kulturált * módon kommunikálni, akkor vidd szépen haza, Szabolcsba a paraszt stílusodat, ott nem tűnik ki és nem zavar senkit. Odahaza, a mocsári patkányok között nem számít deviánsnak a viselkedésed. Nem tudom feltűnt-e már más fórumtémákban, hogy senki nem bírja az öntelt, flegma, őstahó stílusodat, de nyilván nem. Ideje lenne végre, hogy leugorj az egódról az IQ-dra..

  • * Tudom, tudom, ezt a szót nem ismered, úgyhogy kikerestem neked a jelentését. Nagyon szívesen! :

Kulturált: mélyen és sokoldalúan művelt, fejlett, kifinomult ízlésű, illő magatartású személy (semmi baj, teljesen érthető, hogy nem ismertél magadra)

facsiga77 # 2018.07.07. 20:54

Makovicsék egyáltalán nem elérhetetlenek, én pl többször jártam náluk.

Kv-val még nem kínáltak, de egyébként teljesen együttműködőek.

nonolet # 2018.07.07. 12:41

"A problémám az, hogy nem lakom már a bejelentett lakcímemen"

NYILVÁN a költözést követő
3 munkanapon belül
bejelentetted az ÚJ címed.
(kötelezően okmány iroda és célszerűen a postán is)

Ahogy azt a törvény előírja neked...

HA igen, akkor nincs jogi gond.

Ha nem jelentetted be, akkor meg egy önhibából szívsz.

nonolet # 2018.07.07. 12:36

"Nem fellebbeztem, mert szeretném inkább letudni, kifizetni "

Akkor miért nem fizettél a MOKK levélre?!

Az irat címe is az hogy: "Fizetési meghagyás" !!!!!!
Benne az akkor KÉRT teljes összeggel.

AKKOR annyit kellet volna fizetni és kész vége, ügy lezárva.

De a kibaszott nagy eszed ezt nem adta ki...

Így most már jóval többet fogsz majd fizetni.
Mert a végrehajtó nem ingyen dolgozik veled.

Ez van.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.07. 12:30

Makovics Jánosnak nincs behajtó cége, legfeljebb végrehajtói irodája, lévén önálló bírósági végrehajtó. Azt, hogy mit kellett volna fizetned, a fizetési meghagyás forintra pontosan (részletezve) tartalmazta. Most, hogy megvártad a végrehajtást, kicsit több lesz. Kb. kétszer.

Dolby # 2018.07.07. 12:19

Tisztelt Fórumozók!

Egy kis összegű Vodafone tartozással kapcsolatban szeretnék informálódni. A tartozásról a MOKK küldött egy értesítést még januárban. Nem fellebbeztem, mert szeretném kinkább letudni, kifizetni ezt a huszonezer Ft-os tartozást. Június végén kaptam meg a levelet ezzel kapcsolatban a hírhedt Dr. Makovics János behajtócégétől. A problémám az, hogy nem lakom már a bejelentett lakcímemen, úgyhogy a posta már visszaküldte a levelét, egy nappal csúsztam le az átvételről. Szeretném megtudni, mit kell fizetnem és kifizetni végre, csakhogy uge a Makovics cége arról hírhedt főként, hogy semmilyen formában nem lehet elérni, megközelíteni őket.

Mi a hivatalos formája annak, hogy újra elküldje a behajtás/tartozás részleteit, és ne kelljen egy-két-akárhány havi kamatot fizetnem rá, csak azért, a cég elérhetetlen és nem hajlandó válaszolni?