árverésen vásárolt lakásra utólagos követelés?


SaireyVMK # 2018.07.21. 14:44

Keressetek sportos bérlőket,akik szeretnek napi rendszerességgel hegyet mászni. Gond megoldva-szívesen :D

gerbera317 # 2018.07.09. 06:42

A "vevő jogai - ingatlan végrehajtás" című topikban hetente feljön ez a téma. Tessék abba beleolvasni!

wrobi # 2018.07.09. 01:56

T. fórumozók!

MBVK árverésen vásároltunk lakást.
2018.05.31-én bejegyezte a földhivatal a tulajdonjogunkat.

A lakás szövetkezeti panel lakás.
Kb. 2 hete elmentünk édesanyámmal (az ő részére, nevére vásároltuk a lakást) a szövetkezethez, hogy bejelentkezzünk, szöv. taggá váljunk, megtudjuk a fizetni valókat.

Közölték, hogy ezen a lakáson sok tartozás van, ezért amíg ki nem fizetjük a szövetkezet által követelt összeget, addig

  1. nem lehetünk szövetkezeti tagok (ez magasabb közös költséggel jár)
  2. nem adnak chip-et a kapu és a lift használatához !!!

A lakás 10. emeleti. Így ellehetetlenítik a lakás használatát.

Én mondtam, hogy szerintem ez nem a mi tartozásunk, mi nem sima adás vételben, hanem végrehajtási eljárás keretében, árverésen vásároltuk a lakást tehermentesen.

A válasz az volt, hogy mi biztosan "jól jártunk" ezzel a lakással, ezért fizessünk!

Nem jutottunk dűlőre, úgy éreztem dúl a rosszindulat, ezért inkább eljöttünk.

Hétfőn beszéltem telefonon a szövetkezet elnökasszonyával. Hiába mondtam, hogy ha követelésük van, azt a végrehajtóval rendezzék, azt a választ kaptam, hogy a vh úgysem fizet, ezért fizessünk mi.
Előadta, hogy "csak" az elmúlt 7 év során a lépcsőházban elvégzett felújítási költségeket kérik számon rajtunk, és hogy ezzel a mi lakásunk értéke is emelkedett, ezért ez nekik jár.
Fizessünk 1.3 M ft-oz, amíg ez meg nem történik, korlátozzák a szövetkezeti területek, így a lift használatának leheőségét.

Mondtam, hogy ez így szerintem teljesen jogtalan, állítsanak ki róla egy igazolást, hogy mennyit és miért követelnek, hogy legyen valami a kezemben, amivel esetleg jogi útra terelhetem a dolgot.

Szerdán elmentem személyesen és átvettem egy kézzel írt "iratot", amin címként az szerepel, hogy " X utca 10/58 lakásra jutó ráfordítások". Alatta pedig összegezve a panelprogram, a liftfelújítás, a kaputelefon stb. költsége, összesn 1.3 M ft értékben. Aláírás xy-né adminisztrátot.
Se pecsét, se az hogy ezt az összeget rajtunk követelik, se az, hogy hogyan korlátozzák a jogainkat, amíg ezt be nem fizetjük, semmi. Mondtam, hogy ez így egy vicc.

Kértem, hogy állítsanak ki valami hivatalos felszólítást, mert ez így egy semmi.

Továbbá feltettem a kérdést, hogy ugyan miért nem szerepelnek az árverési kiírásban feltüntetett követelések listáján?
Merthogy nem az van, hogy nem jut nekik pénz, hanem az, hogy valószínűleg be sem nyújtottak fmh-t, nem kértek végrahajtást, nem csináltak semmit 7 éven keresztül. Mikor már futott az árverés, megpróbáltak benyújtani valamit, amit viszont a földhivatal már elutasított.

Azt a választ kaptam, hogy a hivatalos felszólítás iránti kérésemet majd továbbítják az elnökasszonyhoz.
Az elnökasszony nagy úr. Havonta egyszer tart fogadóórát.
Hogy mikor fogok arról valami iratot kapni, hogy mit követelnek, azt nem tudom.

Arra a kérdésemre, hogy miért nem próbálták behajtani korábban a követelést, nem kaptam választ.

Viszont kaptam egy fénymásolatot egy 2017.06. havi igazgatósági ülés jegyzőkönyvéről, amely arról szól, hogy az igazgatóság úgy határoz, hogy az árverésen értékesített ingatlanok új tulajdonosaitól kérni fogják a korábbi felújítási ktg-eket és amíg ezt meg nem fizetik, nem lehetnek szövetkezeti tagok.

Hogyan tovább?

Gyakorlatilag azzal zsarolnak, hogy amíg nem fizetem meg az általuk kért összeget, addig nem fogjuk tudni használni a lakást. Lift nélkül hogyan?

De mit tudok tenni?

A javaslatokat, segítséget előre is köszönöm!