Fizetési meghagyás külföldi járattörlésre


ObudaFan # 2018.10.22. 15:43

Az európai fizetési meghagyás esetén sem mások a joghatósági szabályok.

Kandúrbandi # 2018.10.22. 15:42

A "szerény jutalék" miatt próbálnám első körben inkább magam végigvinni az ügyet.

Amennyiben tényleg Budapest a székhely, teszek egy próbát. Bár közben rátaláltam, hogy lehet európai fizetési meghagyást is kérelmezni, így végül is Angliába is irányulhatna a meghagyás ha arról van szó.

ObudaFan # 2018.10.22. 10:51

Mivel a Wizzair székhelye Budapesten van, mindenképpen lehet indítani Magyarországon.

drbjozsef # 2018.10.22. 07:45

Én a helyedbe megfuttatnám gugli barátunkat párszor, a tékozló homáron is van egy pár eset, a net is tele van a fapadosok szemétségeivel, és ha jól tudom, de rákeresni lusta vagyok, van egy cég, aki kifejezetten erre szakosodott, ad tanácsot az eset alapján, és szerény jutalékért végig is viszi az ügyet az európai szabályok szerint.

Kandúrbandi # 2018.10.22. 04:01

Itthon vásároltam júliusra retur repülőjegyet a Wizzairnél Budapestről Londonba és vissza. A visszautat törölték, kompenzáció járna de a Wizzair hallgat mint aki odacsinált, nem reagál megkeresésekre. Mivel a visszaút lett törölve, most nem tudom, hogy jogszerű-e itthon benyújtani a fizetési meghagyást, vagy ebben az esetben Angliában kellene. Ott létezik ilyen, hogy Small Claims Court, de azt csak angliai lakhellyel lehet igénybe venni. Én meg nem ott lakok.