Végrehajtási jogi fórum


elfmage999 # 2016.10.15. 16:30

Nyehehe, de elkapkodtad.

Ha 5 éven belül kéred akkor jó, de mivel így kicentizted ezért nagyon figyelj hogy a hiánypótlást ne szúrd el.

Attila10 # 2016.10.15. 16:19

Ha a bíróság részére történő feladás dátuma 5 éven belül van, akkor még érvényes az eljárás megindítása?

elfmage999 # 2016.10.15. 16:09

Azt, ha jól tudom 6 példányban, a végzést nem kell csatolni de a nyomtatványon be kell írni a számát.

Attila10 # 2016.10.15. 15:50

Ahogy olvasgattam itt a neten ezt a bizonyos 502-es formanyomtatványt (végrehajtási lap) kell kitölteni és a bíróságnak megküldeni? Gondolom csatolni kell a jogerős végzést?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.15. 15:41

Persze.

Attila10 # 2016.10.15. 15:31

Megoldható lenne-e írásban? Mivel az első fokú bíróság és a végrehajtást kérő lakóhelye között elég nagy a távolság!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.15. 15:23

Az első fokon eljárt bíróságtól kell kérni a végrehajtási lap kiállítását.

Attila10 # 2016.10.15. 14:19

Sziasztok!

Hol és hogyan indítható meg egy magánszeméllyel szembeni végrehajtás? Jogerős bírósági végzés van a tartozásáról! Bíróságon vagy végrehajtónál lehet megindítani?

Előre is köszönöm a válaszokat!

gerbera317 # 2016.10.13. 07:19

Jó-jó, tegyük fel, hogy igazat mondasz. De ha a bíróság eljárását látod törvénysértőnek (nagy valószínűséggel nem az), akkor miért itt kutakodsz, miért nem a bíróságnál? Ha pedig már jogerős, hát nem édesmindegy?

OFF Ezt az idióta felézést nem tudod abbahagyni, főleg úgy, hogy egyszer már megpendítettem, hogy nem kéne? Itt a fórumon mindenki tudja rólam, mennyire allergiás vagyok az ilyen mondatokra, különösen, ha egyenesen engem szólítanak meg velük. Ha valamivel, akkor ezzel mindenképpen megtisztelnél... ON

Vadsuhanc # 2016.10.12. 11:43

gerbera317

Megértelek, hogy nem hiszel nekem. Nekem is hihetetlen. A jogutódlás megállapításával kapcsolatos nyomtatvány benyújtása és az iratok benyújtása között valóban 11 hónap telt el. Az egész aktát lemásoltattam,a bírósági feljegyzésekkel együtt..

A végrehajtási eljárásban a mögöttes iratokkal van a bajom ( lsd fentiek )

Az örökös jogutódlását megállapította a bíróság, annak a kérelmére aki már előtte több mint négy évvel a követelést tovább engedményezte.

Ezek után állapította meg a tartozás követelésének jogutódlását az engedményes felé...

gerbera317 # 2016.10.12. 08:43

a végrehajtó felé, hogy a jogutódlást igazoló iratokat nyújtsa be

Kamu. A végrehajtó csak beterjeszti a végrehajtási iratot azzal, hogy a bíróság állapítsa meg a jogutódlást. Minden egyebet, az engedményezés tényét is az engedményesnek kell igazolnia, és semmiképpen nem a végrehajtónak.

Most nem lapozok a téma elejére, de mintha úgy emlékeznék, hogy a bíróság megállapította az engedményes jogutódlását. Meg az adósét is.
Ha ezzel nem értesz egyet, nem látom be, miért velünk vitatkozol, miért nem a bírósággal, aki szerinted törvényt sértett.

Vadsuhanc # 2016.10.11. 18:55

gerbera317

Teljesen biztos, hogy az engedményező végrehajtás kérő kérte a jogutódlást az engedményezés után több év múlva. Az is kizárt, hogy a végrehajtó ne tudott volna az örökhagyó haláláról, hiszen a hagyatéki végzést megkapta. Az is kizárt, hogy végrehajtó ne tudott volna a végrehajtást kérő személyében történt változásról.

A BÍróságon bent voltam és az ügyiratban 11 felszólítás volt a bíróság által a végrehajtó felé, hogy a jogutódlást igazoló iratokat nyújtsa be, mert a jogutódlásról szóló kérelemhez nem csatolta. A jogutódlás beterjesztése és az ahhoz szükséges iratok beérkezése között 11 hónap telt el.

Köszönöm türelmeteket.

gerbera317 # 2016.10.11. 15:25

Ja, most látom, hibás az egyik mondatom:
akkor kéri ki a végrehajtást kérő véleményét, hanem
Ez helyesen: "akkor NEM kéri ki a végrehajtást kérő véleményét, hanem..."

  • KBS helyesen egészíti ki, hogy a végrehajtó nem bírt tudomással a vh-kérő személyében történő változásról.
Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.11. 14:37

(A végrehajtó pedig nem tudhatta, hogy a végrehajtást kérő személyében is jogutódlás történt.)

gerbera317 # 2016.10.11. 11:14

Na jó, hála KBS-nek, kezd tisztulni a kép. Nem látom be, miért nem lehet egy ilyen egyszerű tényállást egyetlen sorban felvázolni.

Vadsuhanc, biztos, hogy a végrehajtást kérő kérte az adós jogutódlásának a megállapítását? Ugyanis, a Vht. 39. § (4) szerint, ha az adós hagyatékában végrehajtás alá vonható vagyontárgy van (értsd: még az adós életében történt foglalás), akkor kéri ki a végrehajtást kérő véleményét, hanem saját hatáskörben beterjeszti az ügyet a bírósághoz a jogutódlás megállapítása végett.

Vadsuhanc # 2016.10.11. 07:32

KBS igazad van.

Azt nem értem, hogyan lehet az törvényes, hogy egy végrehajtási eljárásban a végrehajtást kérő másra engedményezi öt évvel ezelőtt a tartozást, majd négy év múlva a végrehajtási eljárásban Ő kéri az örökös jogutódjának megállapítását.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.11. 05:28

Egyszer megállapították a jogutódlást az adós személyében, egyszer a végrehajtást kérő személyében. Ennyi. (A többi csak mellékes, az adós jogutódja próbál belekötni mindenbe annak érdekében, hogy hátha megússza.)

gerbera317 # 2016.10.10. 21:07

Lefordítja nekem ezt valaki magyarra? Nem a szerzője, hanem valaki más. Pls!

Vadsuhanc # 2016.10.10. 16:49

Köszönöm türelmed gerbera317

Ezért kérdezek mert én sem értem. A bíróságon bent voltam a végrehajtónál bent voltam. A rendelkezésemre álló iratok alapján írom.

Húgom ellen egy bank 2009-ban végrehajtási eljárást indított. Még ebben az évben húgom elhalálozott. Örököse én vagyok. 2010 évben a bank engedményezte a végrehajtás alatt lévő tartozást egy másik cégnek. 2013-ban a végrehajtó az eredeti végrehajtást kérő ( bank ) nevében bemutatta az iratokat a bíróságnak. A Bíróság a jogutódlást megállapította annak ellenére, hogy a kérelem benyújtása már az engedményezés után történt. Az engedményes jogutódlásának megállapítása ezután történt úgy, hogy a végrehajtó a lent írtak szerint ( ügyiratszám valótlan, végrehajtandó okirat száma nélkül ) történt.

gerbera317 # 2016.10.10. 16:30

Én továbbra sem értem a tényállást, de nem azért, mert hülye vagyok, hanem mert a mondataidat sem értem. És itt most nem a felézős mondatodat nem értem, hanem az összes többit.

Vadsuhanc # 2016.10.10. 15:56

Tisztelt gerbera317 !

Köszönöm gyors válaszodat. Nem tartom, kizártnak, hogy rosszul fogalmaztam, de szeretném kiegészíteni....

  1. A már folyamatban lévő végrehajtási eljárásban a végrehajtó terjesztette be a bíróság felé az említett nyomtatványt, amelyen a végrehajtási számot rosszul jelölte meg a végrehajtandó okirat számát nem jelölte meg.
  2. Az engedményezés a végrehajtási eljárásban történt és a végrehajtó az 1. pontban foglaltakat az engedményezés után terjesztette be az engedményező nevében. ( az engedményes jogutódlása később történt meg, mint a beterjesztés mind a végzés meghozatala )
  3. Tudom, hogy hihetetlen, mert számomra az, de valóban így van. A Pp-re vonatkozó tanácsodat köszönettel vettem.
szkreinerp26 # 2016.10.10. 15:41

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni végrehajtási joggal kapcsolatban, miként indítható el?
Az ügy röviden vásároltam facebook csoportban viszont nem kaptam meg az árut és a pénzt sem vissza.
Milyen lehetőségem van az összeg visszaszerzésére?

Segítséget köszönöm.

gerbera317 # 2016.10.10. 14:54

Egyik sem a végrehajtó mulasztása. Azt pedig már többször is leírtuk, hogy végrehajtási kifogással csakis a végrehajtó intézkedése támadható.

Ha a végzés törvényt sért, fellebbezhetsz.
Ha a végzéssel egyéb bajod van, kérheted a Pp. 224. § szerinti kijavítását.
Ha az engedményezés a végrehajtási kérelem előterjesztése előtt történt. nincs szükség jogutódlás megállapítására, hanem a végrehajtást már eleve az engedményes kéri. Egyébként pedig nem értelmezhető ez a 3. kérdésed.

Szerintem is fogadj ügyvédet.

Vadsuhanc # 2016.10.10. 14:33

Tisztelt Fórumozók !

A lenti beírásom ellenére szeretném megkérdezni, hogy van-e helye a végrehajtó intézkedése elleni kifogásnak akkor, ha a " Bemutatás jogutódlás kérdésében " nyomtatványon, amely a Bírósághoz lett címezve

  1. Az ügyszám nem valós és a Bíróság a jogutódlást a nem valós ügyszámra hivatkozva hozta meg a végzést.
  2. A megjelölt nyomtatványon a végrehajtás elrendelő okirat száma nincs megjelölve.
  3. A végrehajtást kérő a végrehajtó okirat kiállítása előtt igazolhatóan még nem kérte a jogutódlás megállapítását. ( A beterjesztés után nyilatkozott, hogy majd kérni fogja ).

Válaszotokat köszönöm.

Vadsuhanc # 2016.10.10. 14:16

Végrehajtási ügyben jártas ügyvédet keresek. Bírósági végzésekkel és végrehajtói intézkedésekkel kapcsolatos problémáim vannak az általam megörökölt tartozásokkal kapcsolatban. Az e-mail címemen elérhető vagyok. Az a baj kicsit ( nagyon ) sürgős.