Végrehajtási jogi fórum


aranyvirag # 2015.01.09. 07:48

Üdvözletem !
Érdeklődni szeretnék, hogy ha eltartási szerződésem van, az ingatlan a nevemre van íratva, a szüleim a haszonélvezők, végrehajtást kérhetnek e a házra ?

gerbera317 # 2015.01.08. 16:44

Azt írtam, van rá konkrét szabály. Ha ez nem jutott el a tudatodig, akkor így jártál.

wladimir # 2015.01.08. 16:30

Elég durván hangzik,hogy a végrehajtó magától ki foglya találni.Ennyi erővel bármit kitalálhat,ha rossz napja van.
Na jó,azt hiszem,keresek egy havert akinek van üres telke,és bejelentkezek oda...és ott na ott találgasson!
Köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2015.01.08. 07:56

Hopp, ez elszállt... A vége:

... mert akkor lehet, hogy csakazértis foglalni fog.

gerbera317 # 2015.01.08. 07:55

Semmi tulajdonom nincs ott,ezt mivel tudom bizonyítani?” - A végrehajtó ezt magától is ki fogja találni.

Hallottam olyat,hogy a végrehajtó foglalhat úgy is ha ő úgy gondolja,hogy az az enyém. Ez igaz?” - Megvan rá a konkrét szabály, de gyakorlatilag így igaz. De lásd inkább az előző pontot.

Esetleg valamiféle nyilatkozat a házban élőktől,hogy az ott található ingóságok az ő tulajdonukat képezik? Ez működhet?” - Igen. A helyszíni eljáráskor ezt kell nyilatkozni. És lásd a kettővel ezelőtti pontot.

Mire számíthatok,ha bejelentkezem,barátnőmhöz,és ott,kijönnek végrehajtani?” - Lásd az előző pontokat. Arra legyen gondod, hogy a végrehajtónak senki se szegüljön azzal a hülye dumával, hogy "magának ehhez nincs joga", mert akkor

wladimir # 2015.01.07. 18:57

Na még egyszer,hátha...
Üdvözletem.
Segítséget szeretnék kérni.Tartozásaim vannak,amik felmondásra kerültek így végrehajtási eljárás elindult,több is egyszerre.Lakcímem nincs,csak város szerepel a lakcímkártyámon.Rendelkezem postafiókkal,így a végrehajtók megtaláltak,ez így rendben is van.Leveleket átveszem,tiltják a fizetésem,saját ingatlannal nem rendelkezem,és nem terheltem volna senkit egy esetleges végrehajtással,most mégis rákényszerülök.
A problémám az,hogy lejár a jogosítványom,és ahhoz,hogy megújítsam,lakcím kell.Ezek lennének a kérdéseim:

Létezik e csak ideiglenes lakcím,vagy tartózkodási hely bejelentés,állandó lakcím nélkül?
Mire számíthatok,ha bejelentkezem,barátnőmhöz,és ott,kijönnek végrehajtani?
Semmi tulajdonom nincs ott,ezt mivel tudom bizonyítani?A számlán kívül,mert az nincs minden tárgyról.

Hallottam olyat,hogy a végrehajtó foglalhat úgy is ha ő úgy gondolja,hogy az az enyém.Ez igaz?
Esetleg valamiféle nyilatkozat a házban élőktől,hogy az ott található ingóságok az ő tulajdonukat képezik? Ez működhet?
Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

Csabees6639 # 2015.01.07. 18:53

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 18:49

Nem válogathatsz, hogy miből hajtsanak végre, különösen nem kérheted, hogy a végrehajtást kérő fogadjon el egy bizonyos vagyontárgyat a követelése ellenében. Ezt csak egyezséggel lehet.

Csabees6639 # 2015.01.07. 18:24

Ha jól értem, a fizetést nem tudom átalakítani ingatlan beszámításba? Ez csak a végrehajtó szándékán múlik? A részletfizetés számomra ugyanaz, mintha letiltják a fizetésemből, tekintettel arra, hogy hatalmas összegről van szó, nem pár 10.000-ről!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 18:15

Már a perben kérni kellett volna a részletfizetés engedélyezését. De utólag is lehet, csak akkor már komolyabban vizsgálják a feltételek fennállását.

Csabees6639 # 2015.01.07. 18:12

Tisztelt Jogi Fórum!

Azt szeretném megtudni, hogy ha a bírósági itélet alapján x napos határidővel pénz megfizetésére köteleztek, arra milyen könnyítési lehetőségeim vannak. A másik fél jelezte, hogy amennyiben nem fizetem ki az összeget, akkor végrehajtást indít ellenem. Van egy kiskorú gyermekem, és a másik féllel van egy közös ingatlanunk is. Kérhetem-e, hogy terheljék az ingatlanra a gyerekre való tekintettel, vagy ezt a végrehajtást kérő dönti el?

Válaszukat előre is köszönöm.

ius latratus # 2015.01.07. 13:20

Off

Általános iskolában fogalmazás-hegyeket kellett írnunk. Előtte el kellett készíteni az ún. vázlatot. Nem tudom, szerintem ilyen ma már nincs, a lényeg, hogy nekem volt olyan, hogy a vázlat volt háromnegyed oldal, a fogalmazás meg alig több mint egy... A vázlat egyes, a fogalmazás négyes.
Nehéz dolog a sűrítés, na.

On

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 13:06

Öt mondatban?

kish # 2015.01.07. 12:12

Tisztelt Fórumozók! Az alábbi ügyben kérnék segítséget: 2006 legelején állami támogatásos (fészekrakó) hitellel vásároltam lakást, ami svájci frank alapú volt. Az állami támogatás az árfolyamváltozáshoz 5 évig járt hozzá, ennek lejártával a törlesztőrészleteim hirtelen olyan mértékben megugrottak, hogy a hitelt tovább törleszteni nem tudtam. A bank felmondta a hitelszerződést, követeléskezelőhöz került az ügyem, velük megegyezve 2012-ben a lakást eladtam, a bank felé fennálló tartozásomat kifizettem. A hitelszerződés felmondása után tájékoztatott a Nav, hogy az állami kezességbeváltás miatt a bank kifizetésén túl feléjük is keletkezett tartozásom (vagyis az 5 év alatt az állam által átvállalt árfolyamtámogatás+kamatai a hitelszerződés lejárat előtti megszűntetése miatt adóként behajtható tartozássá vált, amit a Nav felé kell megfizetnem, számosítva kb 2.800.000 Ft). Ebbe a tartozásba a lakás eladása és a bank kifizetése után megmaradt 800.000 Ft-ot befizettem, viszont a kamatok és a késedelmi pótlékok miatt jelenleg is tartozom még kb.2.150.000 Ft-tal. 2006-ban a lakáshitelt egyedülállóként vettem fel, 2 kiskorú gyerekkel. 2011-ben újra férjhez mentem, és született még egy gyermekem. A férjemnek van egy saját tulajdonú, szülei által haszonélvezettel terhelt lakása, de mindössze 1,5 szobás, nekünk pedig összesen 5 gyerekünk van (neki is van előző házasságból 2, akik nem velünk élnek folyamatosan, hanem az anyukájukkal, viszont elég sok időt töltenek nálunk, + az én előző házasságomból született 2 gyermek + a közös kislányunk), emiatt nem abban a lakásban élünk, hanem bérbeadtuk és a bérleti díjhoz egy kis összeget hozzátéve bérelünk egy nagyobb lakást. Ez azért fontos az ügy szempontjából, mert amikor utánakérdeztem a Nav-nál a méltányosságból való elengedésre (már várandósan kirúgtak a munkahelyemről, emiatt hónapokig nem volt jövedelmem, és a lakáseladás idején már Gyes-en voltam a kicsivel), azért utasítottak el, mert a férjem nevén van egy lakás, és nem élünk benne életvitelszerűen, ergo értékesíthető lenne (ami nem állja meg a helyét, hiszen egyrészt a férjem a lakáshitelben semmilyen jogcímen nemszerepel, a hitelfelvételkor még nem is ismertem, illetve ezt a lakást a szülei támogatásával vette, emiatt van a szüleinek haszonélvezeti joga rajta, és még azelőtt vásárolták, hogy megismerkedtünk volna, vagyis házasság előtt szerzett különvagyona). Kijött a végrehajtó még 2012-ben, megállapították, hogy lefoglalható vagyontárgyam nincs, (utánajártam anno a részletfizetésnek, de csak 36 hónapra adták volna meg, és az havonta számomra vállalhatatlan összegre jött ki), azóta csak az éves egyenlegközlőt kapom, viszont a bankszámlámon azóta inkasszó van. (Pénzforgalom nincs rajta.) Viszont a devizahiteles törvény miatt 2014 novemberben kaptam a Nav-tól egy levelet, miszerint a végrehajtási eljárást felfüggesztik a törvény által előírt felülvizsgálatok miatt, majd " a törvényben meghatározott idő után újraindul". Jelenleg Gyermeknevelési támogatást kapok, más saját jogú jövedelmem nincs. Az elévüléshez szükséges 5 év 6 hónapból már közel 3 év eltelt, de ez a levél számomra nem egyértelmű. Ez azt jelenti, hogy az elszámolás kézhezvétele után újraindul az 5 év 6 hónap? Vagy onnan folytatódik, ahol a felfüggesztés megszakította? Illetve mivel a jelenlegi saját jogú jövedelmem nagyon kevés (25.650 Ft), gondoltam rá, hogy 7-es adószámot váltsak, és alkalomszerűen, megbízásokból tegyek szert némi plussz jövedelemre, illetve ha ez rendszeressé válna, akkor ev igazolványt váltsak ki. Vajon emellett a tartozás mellett lehetséges-e bármelyik, illetve ha igen, akkor a Nav akár a rendszertelenül beérkező jövedelmemet is zárolhatja /letilthatja? És ha igen, ez az elévülés folyamatát megszakítja? Segítségüket nagyon szépen köszönöm!

wladimir # 2015.01.06. 20:06

Üdvözletem.
Segítséget szeretnék kérni.Tartozásaim vannak,amik felmondásra kerültek így végrehajtási eljárás elindult,több is egyszerre.Lakcímem nincs,csak város szerepel a lakcímkártyámon.Rendelkezem postafiókkal,így a végrehajtók megtaláltak,ez így rendben is van.Leveleket átveszem,tiltják a fizetésem,saját ingatlannal nem rendelkezem,és nem terheltem volna senkit egy esetleges végrehajtással,most mégis rákényszerülök.
A problémám az,hogy lejár a jogosítványom,és ahhoz,hogy megújítsam,lakcím kell.Ezek lennének a kérdéseim:

  • Létezik e csak ideiglenes lakcím,vagy tartózkodási hely bejelentés,állandó lakcím nélkül?
  • Mire számíthatok,ha bejelentkezem,barátnőmhöz,és ott,kijönnek végrehajtani?
  • Semmi tulajdonom nincs ott,ezt mivel tudom bizonyítani?A számlán kívül,mert az nincs minden tárgyról.

Hallottam olyat,hogy a végrehajtó foglalhat úgy is ha ő úgy gondolja,hogy az az enyém.Ez igaz?
Esetleg valamiféle nyilatkozat a házban élőktől,hogy az ott található ingóságok az ő tulajdonukat képezik? Ez működhet?
Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

barrerra # 2015.01.06. 12:39

@Ricsi55: nem kell visszautasítani az öröklést, osztályos egyezséggel megoldható, hogy a testvéred örökölje a teljes ingatlant, erről a közjegyző is fog tájékoztatni a hagyatéki eljárás során.

@AKondorosi: elméletileg igen, KEKKH-ről lenne szó?

gerbera317 # 2015.01.06. 12:36

Elméletileg igen. Gyakorlatilag nem ártana közölni, hogy mely adatkezelőt, és milyen módon kötelezte a bíróság az adatközlésre.

AKondorosi # 2015.01.06. 11:36

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy amennyiben bíróság jogerősen megállapítja azt, hogy a közérdekű adatkezelő jogtalanul utasította el az adatigénylő kérelmét és a határozatában az adatkezelőt az adatok kiadására kötelezi, viszont az adatkezelő nem cselekszik ennek megfelelően, akkor lehetőség van-e a határozat bírósági végrehajtására?

Segítségüket előre is köszönöm.

Ricsi 55 # 2015.01.02. 10:36

Aki tud kérem segitsen!!

Több hitellel rendelkezem melyeket már évek ota nem tudtam fizetni, semmit sem tudtak lefoglalni tölem mivel semmim sincs fizetési letiltást sem tudtak csinálni mert feketén dolgozom.Viszont most meghalt a rokonom aki után én és testvárem örökölünk lakást meg némi bank betétet amit nem szeretném ha elvennének mert végre lehetne hol laknom!!
Testvéremnek nincs adossága ezért arra gondoltam visszautasitom az örökséget és elméletileg igy a testvérem kapna mindent!Nem tudom hogy ez járhato lenne e igy vagy nem aki tud kérem segitsen!!!!!!!!!!!!

Grave7 # 2014.12.31. 13:16

@rita0426: gerbera317 szerintem félreértette amit írtál.

Noha azt írod, hogy "édesanyámék ingatlana" az valójában a Te ingatlanod is, hiszen 1/4-ed tulajdoni hányadod van benne. Lényeges a különbség: a tulajdonjog független attól, hogy ki lakik benne (pl. apám vesz egy lakást, majd fél év múlva nekem ajándékozza, én leszek a tulajdonos, de apám továbbra is az ingatlanban lakik - nem "apám ingatlana").
A végrehajtó az adós tulajdonában lévő ingatlanra (tulajdoni hányadra) jegyzi be a végrehajtási jogot, akár 1/1, akár 1/4-ed. Tehát (az én szövegértésem szerint) a Te ingatlanodra jegyezte be a végrehajtási jogot.
(A bejegyzésnél, ahol szerepel a végrehajtást kérő/OTP, nézd meg hogy melyik tulajdonrészre vonatkozik (II. rész ??.pont), azzal a tulajdonossal szemben van a végrehajtás.)

Valószínűleg a bejegyzési kérelmet már korábban elküldte a végrehajtó, még a letiltást megelőzően/azzal egyidőben, a követelés biztosítása érdekében - ugyanis nem látható előre, hogy a letiltásból meg fog-e térülni a tartozás.

Az anyukádék tulajdonrésze nem fog veszélybe kerülni, mivel csak azt árverezheti a végrehajtó, amire a végrehajtás be van jegyezve(a Te tulajdonrészedet); ezt is csak akkor, ha rövid időn belül nem sikerül behajtani a tartozást és a végrehajtást kérő külön kéri tőle az árverezést. De ezt megelőzően fogsz még értesítést kapni a végrehajtótól (pl. a tulajdonrészed becsértékének megállapítása).
A tulajdonrészedről való "lemondás" (ajándékozás/egyéb átruházás) nem vonja ki a végrehajtás alól az ingatlanrészt, mivel a végrehajtási jog már be van jegyezve.

A 6.600 Forinttal kapcsolatban gerbera317 leírta ami fontos.

gerbera317 # 2014.12.29. 10:24

Két dolog lehetséges: 1) vagy tévedés történt (ez a kevésbé valószínű), 2) vagy édesanyád ellen is indult végrehajtás.

A 6600 Ft pedig a földhivatali eljárás igazgatási szolgáltatási díja, amit viszont a végrehajtást kérőnek kell előlegeznie, tehát vh-jog bejegyzésekor nem az adóst szólítja fel a földhivatal ennek a megfizetésére. Ha itt az adóst szólították fel, akkor az végrehajtás befejeződése és vh-jog törlés kapcsán történt. Nem kellene a hatóság(ok)tól kapott irato(ka)t rendesen elolvasni, és csak értelmezést követően feltenni itt a kérdést?

rita0426 # 2014.12.29. 07:44

T.Fórumozok!
Segitséget szeretnék kérni egy olyan ügyben,hogy édesanyámék ingatlanára ahol nekem 1/4 rész tulajdonom van jött egy földhivatali papir miszerint az OTP bejegyeztete magát a tartozásom miatt.Isten igazábol nem értem mért édesanyámék ingatlanára mért nem az enyimre jegyeztete be magát mert sajnos több tartozásom van de eddig mindig az én ingatlanomra jegyezték be.Meg azt se értem,hogy ezt pont most kezte le 1 honapja vonni tölem a munkáltatom.A másik amit nem értek mért kell 6600ft befizetni!?Abba kérnék a tanácsot hogy mit tegyek mert nem akarom hogy az én régi hülyeségem miatt anyukámék ingatlana veszálybe kerüljön./mondjak le a tulajdon részemröl?/meg mi ez a 6600ft?
A válaszokat előre is köszönöm


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.22. 10:42

Bontóperben nincs helye a beavatkozásnak.
De ez így színlelt és fedezetelvonó jellegű ügylet, már nem veszik be a bíróságok. Ha a kijátszott hitelező pert indít, meg is nyeri.
Magába a törvénybe is bekerült, hogy csak a lejárt esedékességű tartásdíj élvez elsőbbséget, a hosszú időre előre vállalt egyösszegű kötelezettsége nem.

gerbera317 # 2014.12.22. 09:45

Én már láttam ilyet, gyakorlatilag a gyermektartás vitt mindent, és (akkor már) nem lehetett megakadályozni. A válóperbe be kell avatkozni.

ruggiero # 2014.12.22. 09:36

Tisztelt fórumozók, a gyermektartásdíj, mint a Vht. 165. §-ban felállított sorrendben privilegizált követeléssel kapcsolatban lenne kérdésem. Elkerülhető valahogyan, hogy az adós felbontassa a házasságát és a perben gyermektartásdíj-fizetési kötelezettséget vállaljon, amire a jogosult végrehajtást kér? Ezzel megelőzi a gyermektartás miatt végrehajtást kérő követelése az egyéb követeléseket, lehet ez ellen a trükk ellen vmit tenni?


don